3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Samolot wraca na lotnisko JFK po ucieczce konia na pokładzie

Samolot wraca na lotnisko JFK po ucieczce konia na pokładzie

Spencer Platt/Getty Images

Samolot musiał zawrócić na lotnisko im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku.

Nota wydawcy: Zarejestruj się pod adresem Otwórz świat, cotygodniowy biuletyn CNN Travel. Otrzymuj najświeższe informacje na temat lotnictwa, jedzenia i napojów, zakwaterowania i innych wydarzeń w branży turystycznej.CNN

Boeing 747 lecący z lotniska JFK w Nowym Jorku do Liege w Belgii został zmuszony do zawrócenia 9 listopada po tym, jak w ładowni zaginął koń.

Według dwóch osób zaznajomionych z wydarzeniem, koń, który w locie częściowo uciekł z boksu, ze względu na rozległe obrażenia musiał zostać uśpiony.

Lot towarowy obsługiwany przez islandzkie czarterowe linie lotnicze Air Atlanta wzniósł się na wysokość około 31 000 stóp, gdy załoga skontaktowała się z kontrolą ruchu lotniczego w Bostonie i zgłosiła ucieczkę konia.

„Nie mamy problemu (…) z lataniem” – napisał w wiadomości jeden z pilotów Rekonstrukcja wideo Na kanale YouTube „You Can See ATC”, ale „nie możemy bezpiecznie sprowadzić konia z powrotem”.

Przedstawiciel Islandii Air Atlanta powiedział CNN, że informacje zawarte w filmie „You Can See ATC” są prawidłowe.

Zakłócenie uderzyło i koń podskoczył

Według Johna Coticelli, prezesa firmy odpowiedzialnej za kwarantannę zwierząt i eksport na międzynarodowym lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego, koń znalazł się wśród 15 transportowanych do Liège – głównego węzła importowego Europy – kiedy wkrótce po starcie doszło do zakłóceń.

Koń przestraszył się i przeskoczył do połowy ponad podniesioną przednią barierkę stajni, po czym został unieruchomiony, jego przednie nogi znajdowały się po jednej stronie barierki, a tylne łapy zostały uwięzione w boksie.

„Koń podskoczył i zdołał przełożyć przednimi nogami przez (przednią) barierkę, po czym utknął” – powiedział Coticelli. „Dopiero drugi raz w ciągu lat, kiedy to robię, widzę coś takiego. Rocznie zajmujemy się tysiącami koni. To było bardzo niefortunne wydarzenie, ale ten koń był przerażony”.

Na nagraniach słychać, jak kontrola ruchu lotniczego przychyla się do prośby pilotów o powrót na JFK, a ponieważ samolot był za ciężki, zrzucił 20 ton paliwa na wschód od Nantucket.

Pilot prosi także lekarza weterynarii o spotkanie z samolotem po wylądowaniu, ponieważ „mamy konia w trudnym stanie”.

W tym momencie „rozdaliśmy opiekę weterynaryjną, ratraków, sprzęt medyczny, zawiesia dla koni, ambulans dla koni, wszystko, co niezbędne, aby pomieścić tego konia” – powiedział Coticelli.

„Musieliśmy wypuścić inne konie, aby włożyć sprzęt i wyciągnąć konia” – powiedział.

Jednak gdy zwierzę znalazło się na ziemi, stwierdzono, że jego obrażenia są zbyt poważne, aby przeżyć, i zostało uśpione – powiedział Coticelli.

CNN nie było w stanie potwierdzić charakteru obrażeń konia. Przedstawiciel firmy spedycyjnej, która przetransportowała konia, odmówił komentarza.

Konie wyczynowe i hodowlane – w tym konie wyścigowe i pokazowe – są rutynowo i bezpiecznie przewożone na całym świecie bez żadnych incydentów. Ale ten odcinek dotyczy nieprzewidywalności pracy z końmi, latającymi zwierzętami, które mogą niespodziewanie zranić się, gdy są przestraszone lub zaskoczone.

Kontrolerom lotu – osobom odpowiedzialnym za opiekę nad koniem na pokładzie – prawie niemożliwe było bezpieczne odprowadzenie zwierzęcia do boksu w powietrzu ze względu na mechanikę transportu koni w samolotach. Konie ładuje się na ziemię do ogromnych, przykręcanych śrubami kontenerów transportowych, z trzema wąskimi boksami w każdym kontenerze. Kontenery te są następnie układane jeden na drugim wewnątrz samolotu, uniemożliwiając otwarcie drzwi kabiny w trakcie lotu.

Konie mogą wieszać głowy nad przednią przegrodą boksu, aby załoga lotnicza mogła uzupełnić paszę i wodę oraz dotrzeć do głowy zwierzęcia, ale to przejście jest wąskie.

Kontrolerzy lotu nie mogli również fizycznie podnieść konia do boksu; Konie ważą średnio około 1000 funtów.

Data podróży na stronie śledzenia FlightRadar24.com Wygląda na to, że po zmianie kierunku samolot mógł ponownie wystartować, z około trzygodzinnym opóźnieniem. Wylądował w Liège 10 listopada o godzinie 6:49 czasu lokalnego.

Jest to jeden z największych incydentów związanych z ucieczkami zwierząt w samolotach, ale problemy ze stworzeniami są zaskakująco częste w powietrzu.

Tylko w październiku 2023 r. A Wydra i mysz Według doniesień wywołała zamieszanie po tym, jak uciekła z bagażu podręcznego podczas lotu VietJet z Bangkoku, podczas gdy niedźwiadek wyrwał się z klatki podczas lotu z Bagdadu do Dubaju, gdy pasażerowie byli na pokładzie. Możesz Obejrzyj ten film tutaj.

W kwietniu pilot z Republiki Południowej Afryki został zmuszony do awaryjnego lądowania po wypadku Zabójcza Kobra Przylądkowa Jego koszula zsunęła się.

READ  CSCO Stock: najwyższe szacunki zysków Cisco, ponieważ liczba wyświetleń zwiększa oczekiwania