2 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sprzedaż akcji stawia S&P 500 na rynku niedźwiedzi منطقة

Sprzedaż akcji stawia S&P 500 na rynku niedźwiedzi منطقة

Akcje amerykańskie spadły w piątek, a indeks S&P 500 był bliski zamknięcia w okresie bessy, przedłużając niedawne straty, które doprowadziły główne indeksy do najdłuższej serii tygodniowych spadków od ponad dwóch dekad.

S&P 500 ostatnio spadł o 1,6% po tym, jak minimalnie uniknął bessy lub 20% spadku od ostatniego szczytu w pewnym okresie Przerywana sesja handlowa czwartek. Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 1,3%, podczas gdy Indeks Nasdaq Composite stracił 2,3%.

Według danych rynkowych Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq są na dobrej drodze do siódmej z rzędu tygodniowej straty, najdłuższej serii strat od 2001 roku. Dow jest na dobrej drodze do ósmego z rzędu cotygodniowego spadku, najdłuższej passy tego rodzaju od 1932 roku. Wszystkie trzy indeksy były ostatnio na dobrej drodze, aby zakończyć tydzień spadkiem o co najmniej 4%.

Rynki zostały dotknięte poważnymi obawami Zdrowie USA a gospodarka światowa. Akcje spółek technologicznych rozpoczęły tydzień zwyżkami, ale spadły dopiero w kolejnych dniach, ponieważ obawy inwestorów o to, jak daleko Rezerwa Federalna posunie się w celu ograniczenia inflacji, doprowadziły do ​​wyprzedaży najdroższych akcji na giełdzie.

Ból rozprzestrzenił się poza sektor technologiczny. Główni sprzedawcy detaliczni zgłaszali, że ich zyski ucierpiały z powodu rosnących kosztów i zakłóceń łańcucha dostaw, co prowadziło do wyprzedaży, które doprowadziły do ​​osiągnięcia celu i

Walmart’s

Najgorszy jednodniowy spadek od czasu katastrofy w Czarny poniedziałek w 1987 roku.

Akcje zyskały w piątek krótką przerwę, otwierając się w górę po chińskim banku centralnym obniżka stóp procentowych Działa to jako punkt odniesienia dla kredytów hipotecznych. Ale rynki wycofały swoje poranne zyski w ciągu kilku godzin. Inwestorzy i analitycy twierdzą, że spodziewają się, że trudne warunki finansowe w USA będą nadal wywierać presję na rynki w nadchodzących tygodniach.

READ  Disney, Netflix i Comcast twierdzą, że pokryją koszty podróży pracowników w celu dokonania aborcji

„Nadal musimy zdobyć więcej dowodów, aby przekonać rynki, że łatwe lądowanie jest możliwe” – powiedział Aaron Say, strateg ds. wielu aktywów w Pictet Asset Management, odnosząc się do celu Fedu polegającego na spowolnieniu gospodarki na tyle, aby powstrzymać inflację, ale nie za dużo. spowodować stagnację.

Ceny obligacji rządowych wzrosły, korzystając z napływu inwestorów w stronę aktywów, które zwykle dobrze sobie radzą w czasach napięć gospodarczych. Rentowność benchmarku 10-letniego Skarbu Państwa spadła w piątek do 2,817% z 2,854% w czwartek, zbliżając się do trzeciego dnia spadków z rzędu. Ceny rosną, gdy spadają zwroty.

Zyski prowadził w piątek wahania pomiędzy poszczególnymi akcjami.

Akcje

Sklepy Ross

Po publikacji spadł o 22% spadek sprzedaży Powiedziała, że ​​spodziewa się kolejnego spadku w tym kwartale. Detalista, podobnie jak wiele innych firm, powiedział, że jego wyniki ucierpiały z powodu wyższych kosztów transportu i pracy.

producent sprzętu rolniczego

klasztor

Spadek o 12% pomimo opublikowania Wzrost sprzedaży i zysków Na duże żądanie. Jego dyrektor generalny powiedział, że problemy z łańcuchem dostaw zakłóciły poziom produkcji i dostaw.

chwila,

szafka na stopy

Wzrósł o 3,2% po tym, jak dyrektor finansowy firmy powiedział, że spodziewa się, iż całoroczne dochody firmy znajdą się na górnym końcu prognozy.

Sieci Palo Alto

Dodał 8,4% po tym, jak firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem podała kwartalne przychody, które przekroczyły oczekiwania analityków.

W większości zyski firm z indeksu S&P 500 były lepsze niż oczekiwali analitycy, powiedział Kiran Ganesh, strateg ds. wielu aktywów w UBS.

„Pytanie brzmi, od następnego kwartału, gdzie będziemy mieli pełny wpływ wyższych cen ropy i wojny na Ukrainie” – powiedział Ganesh.

Offshore Indeks Stoxx Europe 600 wzrósł o 1,5%. Akcje azjatyckie również wzrosły, przy czym Shanghai Composite wzrósł o 1,6%, a indeks Hang Seng w Hongkongu o 3%.

Trader pracował w czwartek na giełdzie nowojorskiej.


zdjęcie:

Seth wygrywa/powiązana prasa

Napisz do Anny Hirtenstein na adres [email protected] i do Akane Otani na adres [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8