22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sportowiec-Polski Top 4×400 Hybrid Relay Heat USA Bez kwalifikacji

TOKIO, 30 lipca (Reuters) – Mieszana sztafeta 4x400m zadebiutowała w piątek olimpijskim debiutem w Tokio, wśród kontrowersji związanych z dniem otwarcia programu lekkoatletycznego, a Stany Zjednoczone znalazły się na szczycie list klimatycznych w Polsce po dyskwalifikacji.

Ta dyscyplina, w której zespoły składające się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet rywalizują ze sobą w dowolnej kolejności, byłaby ulubieńcem tłumów w swojej wyjątkowej i nieprzewidywalnej formie.

Ale pod nieobecność kibiców z powodu epidemii Covit-19 pozostawiono członkom zespołu kibicowanie innym sportowcom na Stadionie Olimpijskim.

Drużyna USA, w skład której wchodzili Elijah Godwin, Lynna Irby, Taylor Manson i Price Deadmon, szybko skończyła w pierwszym kolorze, ale potem straciła prawo do zmiany pałki poza strefą transferową.

„Błędy się zdarzają, jesteśmy ludźmi, możemy popełniać błędy. Jeśli pod koniec dnia dostaniemy DQ (dyskwalifikowanie), awansuję naszego lidera, ponieważ wiem, że rywalizowaliśmy w najlepszy możliwy sposób” – powiedział Godwin. „Jestem dumny ze wszystkich naszych towarzyszy i kobiet.

„Wychodzimy, staramy się jak najlepiej. To była kompletna niespodzianka dla nas wszystkich. Wszystko, co możemy zrobić, to przygotować się na przyszłość i zobaczyć, co będzie dalej”.

Stany Zjednoczone zdobyły złoto, gdy sztafeta mieszana odbyła się po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata w Doha w 2019 roku i są faworytami do zdobycia pierwszego złota olimpijskiego na imprezę w Tokio.

Dominikana również została zdyskwalifikowana, choć odpadła z kwalifikacji do sobotniego finału.

Podczas gdy zespoły mogą wybrać dowolną kolejność dla swoich sportowców, większość wybrała mężczyznę, który prowadzi w pierwszej rundzie, dwie kobiety w kolejnych dwóch rundach i mężczyznę biegnącego zakotwiczoną stopą w sztafecie.

Nigeria była jedyną drużyną, która wstrzymała sprawy z męskim biegaczem na trzecim etapie podczas pierwszego biegu.

Samson Nathaniel cierpliwie dał Okanowi George’owi około 30 metrów przewagi, ale w ostatnim etapie nigeryjskiej sztafety żeńskiej wszyscy mężczyźni przeszli wygodnie.

READ  Polscy nurkowie znaleźli ciało młodego Syryjczyka na granicy z Białorusią

Polska próbowała wyjechać z dwoma mężczyznami na pierwsze dwie rundy w Doha, ale bezskutecznie chcieli zaryzykować w piątek.

W pierwszym etapie pobiegł Darius Kovaluk, a za nim Iga Palmcord-Witten i Malkorsada Holeb-Kovalik w ostatnim biegu Kazetana Ducińskiego w Polsce 3:10,44.

Holandia zajęła drugie miejsce, a Jamajka trzecie w klasyfikacji generalnej.

Raport Sudipto Ganguly; Ed Osmond Edycja

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.