19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Spadek rynku?  3 akcje sztucznej inteligencji (AI), które możesz kupić za 1000 dolarów i trzymać na zawsze

Spadek rynku? 3 akcje sztucznej inteligencji (AI), które możesz kupić za 1000 dolarów i trzymać na zawsze

Ostatnie kilka miesięcy, kiedy ceny akcji przede wszystkim rosły, było świetnych. Jednak nastroje inwestycyjne mogą również uwięzić inwestorów i skrócić pamięć. Jeszcze nie tak dawno nastroje na Wall Street były złowieszcze i ponure.

Łatwo zapomnieć, jak niestabilna jest Wall Street. Ogólnie rzecz biorąc, rynek nie porusza się w jednym kierunku przez bardzo długi czas, a zwrot może czasami nastąpić szybko. Mniej więcej w ciągu ostatniego tygodnia na wielu akcjach spółek technologicznych doszło do nagłych zawirowań, co może wskazywać, że rozpoczęła się pierwsza korekta hossy.

Zaakceptuj to. Korekty są zdrowe i pozwalają inwestorom kupować wysoko notowane akcje w przypadku spadków. Niektóre z pionierskich Sztuczna inteligencja (AI) Przychodzą mi tu na myśl akcje.

Oto trzy akcje, które inwestorzy mogą kupić za mniej niż 1000 dolarów i utrzymać z pewnością w dłuższej perspektywie. Rozważ teraz wycofanie się i kupowanie bardziej agresywnie, jeśli rynek będzie nadal słaby.

1. Technologie Palantira

Firma zajmująca się oprogramowaniem do przetwarzania danych i sztucznej inteligencji Technologie Palantira (NYSE: BLT) Generuje mnóstwo wzrostu Imponująca współpraca z klientami komercyjnymi Po zbudowaniu swojej działalności, która służy przede wszystkim rządowi USA i jego sojusznikom. Palantir tworzy niestandardowe oprogramowanie na własnych platformach, które pomaga klientom analizować dane i trendy, pomagając w podejmowaniu decyzji w czasie rzeczywistym na rynkach końcowych, od bezpieczeństwa narodowego po opiekę zdrowotną. Najważniejsze jest to, że dane stały się przewagą konkurencyjną, a Palantir pomaga swoim klientom wykorzystać ich dane.

Historia rozwoju Palantira jest wciąż niezwykle wczesna. Firma zakończyła rok 2023 z zaledwie 375 kontami handlowymi. Na całym świecie istnieje 350 000 dużych firm. Obecnie 20 największych klientów Palantir wydaje średnio ponad 55 milionów dolarów rocznie, zatem program ten nie zmieści się w budżecie każdej firmy. Wydaje się jednak prawdopodobne, że Palantir może zbudować wielotysięczną bazę klientów w ciągu następnej dekady i później.

READ  Akcje Apple rosną w stosunku do zysków

A co najważniejsze, Palantir stał się również bardzo dochodową firmą. Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami rachunkowości (GAAP) spółka niezmiennie przynosi zyski, a analitycy uważają, że w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat zyski mogą rosnąć o 26% rocznie. Nie jest tani, nawet jak na oczekiwany wzrost, przy zarobkach 69-krotności. Inwestorzy powinni cieszyć się z pogorszenia koniunktury na rynku, oferując Palantir po niższych cenach.

2. Microsoftu

Konglomerat technologiczny Microsoftu (NASDAQ:MSFT) Wkroczyła do walki ze sztuczną inteligencją, opierając się na platformie chmurowej Azure i silnym partnerstwie z ChatGPT i Sora Creator OpenAI. Firma Microsoft integruje technologię sztucznej inteligencji w swoich przedsiębiorstwach, w tym w platformie Microsoft 365, wyszukiwarce Bing i aplikacjach dla przedsiębiorstw. Platforma Azure obsługuje także sztuczną inteligencję dla innych firm jako druga wiodąca platforma chmurowa na świecie.

Wspaniałą rzeczą w Microsoft jest to, że jest tak silną, zintegrowaną firmą, że inwestorzy czerpią pewne korzyści ze sztucznej inteligencji, ale ostatecznie zachowują akcje na zawsze. Microsoft generuje prawie 70 miliardów dolarów wolnych przepływów pieniężnych rocznie i ma bilans przypominający fortecę z ratingiem kredytowym AAA, wyższym niż rating rządu USA. Innymi słowy, Microsoft może być firmą na świecie najmniej podatną na upadek.

Połączenie fascynacji sztuczną inteligencją i dobrej reputacji Microsoftu wyceniło akcje spółki na 34-krotność zysków, a analitycy spodziewają się, że w przyszłości zyski będą rosły średnio o 16% rocznie. Jeśli słabość rynku spowoduje spadek akcji akcji z najwyższych poziomów w historii, inwestorzy powinni umieścić Microsoft na szczycie swojej listy zakupów.

3. Holdingi CrowdStrike

Cyberbezpieczeństwo to ogromny, długoterminowy trend wzrostowy. Coraz bardziej cyfrowa gospodarka wymaga lepszych technologii bezpieczeństwa, aby chronić przed wyrafinowanymi atakami i hakerami. Holdingi CrowdStrike (NASDAQ:CRWD) Należy do nowej grupy platform bezpieczeństwa nowej generacji, które wykorzystują technologię chmury i sztuczną inteligencję, aby zapewnić ochronę w czasie rzeczywistym, która szybko się dostosowuje i ulepsza.

READ  Meta utrudnia życie twórcom Horizon Worlds

CrowdStrike sprzedaje różne produkty i usługi w modułach, a sprzedaż krzyżowa klientów przyczyniła się do silnego wzrostu przychodów. Prawie 63% klientów płaci za co najmniej pięć jednostek według stanu na trzeci kwartał finansowy 2024 r. CrowdStrike, a 26% płaci za co najmniej siedem jednostek. Biznes jest wysoce rentowny, zamienia 30% swoich przychodów w przepływy pieniężne i dysponuje dodatkowymi 2,4 miliardami dolarów gotówki netto.

Akcje spółki spadły w ciągu ostatniego roku i wzrosły o 170%. Obecnie CrowdStrike osiąga 80-krotność zysków, co jest wynikiem wysokim, nawet przy spodziewanym rocznym wzroście zysków wynoszącym średnio 36%. Ponownie inwestorzy nie powinni starać się idealnie zaplanować swojego pierwszego zakupu w czasie, ale rzucić się na wszystko na raz, w obawie, że przegapią łódkę. Buduj pozycję powoli i zajmij długą pozycję, jeśli rynek zacznie zalewać gorącą dynamikę akcji.

Czy warto teraz zainwestować 1000 dolarów w Palantir Technologies?

Zanim kupisz udziały w Palantir Technologies, rozważ następujące kwestie:

the Doradca giełdowy Motley Fool Zespół analityków właśnie określił, co według nich to jest 10 najlepszych akcji Pozwól inwestorom kupić to teraz… a Palantir Technologies nie była jedną z nich. 10 akcji, które zostały zdyskontowane, może przynieść ogromne zyski w nadchodzących latach.

Doradca giełdowy Zapewnia inwestorom łatwy do naśladowania plan osiągnięcia sukcesu, obejmujący wskazówki dotyczące budowania portfela, regularne aktualizacje od analityków i dwa nowe wybory akcji każdego miesiąca. the Doradca giełdowy Usługa ta ponad trzykrotnie zwiększyła zwrot indeksu S&P 500 od 2002 roku*.

Zobacz 10 akcji

*Doradca giełdowy powraca od 20 lutego 2024 r

Justyna Papa Nie zajmuje on pozycji w żadnej z wymienionych spółek. Motley Fool zajmuje stanowiska w firmach CrowdStrike, Microsoft i Palantir Technologies i je rekomenduje. Motley Fool zaleca następujące opcje: długie rozmowy telefoniczne za 395 USD w styczniu 2026 r. z firmą Microsoft i krótkie rozmowy telefoniczne za 405 USD w styczniu 2026 r. z firmą Microsoft. Pstrokaty Błazen ma Polityka ujawniania informacji.

Spadek rynku? 3 akcje sztucznej inteligencji (AI), które możesz kupić za 1000 dolarów i trzymać na zawsze Oryginalnie opublikowane przez The Motley Fool

READ  Akcje Microsoftu skaczą po silnych zyskach i silnym wzroście chmury