3 października, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

SpaceX Starlink wystartuje dziś wieczorem z Cape Canaveral

SpaceX Starlink wystartuje dziś wieczorem z Cape Canaveral

Witamy w relacji na żywo naszego zespołu kosmicznego z misji Falcon 9 Starlink 6-16 firmy SpaceX ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Po wycofaniu się z pierwszej próby w czwartkowy wieczór zespoły SpaceX ze stacji sił kosmicznych na przylądku Canaveral są teraz na dobrej drodze do wystrzelenia rakiety Falcon 9 z 22 satelitami internetowymi Starlink o godzinie 23:38 czasu wschodniego z Launch Complex 40.

Dodatkowa możliwość wystrzelenia misji Starlink 6-16 zaplanowana jest na godzinę 12:07 czasu wschodniego. Sobota. W przeciwnym razie dostępne będą dwie możliwości tworzenia kopii zapasowych w sobotę wieczorem o 23:13 i 23:38 EST.

Bądź na bieżąco z częstszymi aktualizacjami, gdy zbliżamy się do rozpoczęcia procedur tankowania, które powinny rozpocząć się około 38 minut przed startem. Kiedy transmisja na żywo SpaceX prowadzona na platformie X (dawniej Twitterze) stanie się dostępna na około 5 minut przed startem, zostanie opublikowana na górze tej strony.

23:46 czasu wschodniego: Pierwszy stopień rakiety Falcon 9 wylądował na statku bezzałogowym Just Read theInstrukcjs firmy SpaceX na Oceanie Atlantyckim, kończąc swoją siódmą misję.

23:38 czasu wschodniego: SpaceX wystrzeliwuje rakietę Falcon 9 z 22 satelitami Starlink z Launch Complex 40 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral. Statek dronowy przeznaczony do pierwszej fazy wzmacniacza powinien wylądować za około osiem minut.

23:28 czasu wschodniego: Po około 10 minutach dzisiejszego odliczania SpaceX wszystko przebiega zgodnie z planem, aż do startu.

23:07 czasu wschodniego: SpaceX donosi, że „wszystkie systemy wyglądają dobrze” podczas startu, a warunki pogodowe będą sprzyjać dzisiejszemu startowi. Trwa ładowanie paliwa.

22:56 czasu wschodniego: Oto podsumowanie osi czasu odliczania SpaceX. T minus:

 • 38 minut: Dyrektor startu SpaceX sprawdza ładowanie paliwa.
 • 35 minut: Rozpoczyna się ładowanie nafty używanej w rakietach.
 • 33 minuty: Rozpoczyna się pierwszy etap ładowania ciekłym tlenem.
 • 16 minut: Rozpoczyna się drugi etap ładowania ciekłym tlenem.
 • 7 minut: Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
 • 1 minuta: Wydanie polecenia komputerowi pokładowemu w celu rozpoczęcia ostatecznych kontroli przed startem; Ciśnienie w zbiorniku paliwa rozpoczyna się aż do osiągnięcia ciśnienia przelotowego.
 • 45 sekund: Dyrektor startu SpaceX sprawdza, czy start jest gotowy.
 • 3 sekundy: Moduł sterujący silnika steruje rozpoczęciem sekwencji zapłonu silnika.
 • 00:00:00: Sokół startujący 9.
READ  Rekordowy meteor, który był używany jako stoper do drzwi

22:30 czasu wschodniego: SpaceX donosi, że jest to piąty lot wzmacniacza pierwszego stopnia wspierającego dzisiejszą misję. Start został wcześniej zarejestrowany przy użyciu wzmacniacza przy użyciu Crew-6, SES O3b mPOWER i dwóch misji Starlink.

Po rozdzieleniu stopni, około 8 i pół minuty po starcie, pierwszy etap ma wylądować na statku bezzałogowym Just Read theInstrukcjs na Oceanie Atlantyckim.

Wystrzelenie 70-metrowej rakiety Falcon 9 jest wstępnie zaplanowane na piątek o godzinie 23:38 czasu wschodniego. Interfejs ładunku Falcona 9 zawiera 22 satelity internetowe Starlink.

W razie potrzeby dostępna jest dodatkowa możliwość startu o godzinie 00:07 czasu wschodniego. Sobota. Dodatkowo dostępne będą dwie możliwości tworzenia kopii zapasowych w późniejszą sobotę, o 23:13 i 23:38 EST.

Po krótkim locie wzdłuż południowo-wschodniej trajektorii, około ośmiu minut po starcie, rakieta pierwszego stopnia Falcon 9 ma wycelować w lądujący na morzu statek bezzałogowy.

Meteorolodzy z 45. Eskadry Pogodowej Sił Kosmicznych zgłosili 45% szans na „rozpoczęcie” warunków wokół portu kosmicznego podczas piątkowego wieczornego okna startowego. Warunki ratunkowe po lądowaniu statku bezzałogowego określono jako „ryzyko niskie do umiarkowanego”.

Jeśli harmonogram się utrzyma, będzie to 49. start Space Coast w tym roku.

Raport pogodowy opublikowany w środę przez 45. Eskadrę Pogodową Sił Kosmicznych określa warunki na poziomie 45% w momencie startu. Warunki awaryjne w przypadku wzmożonego lądowania dronów na morzu określa się jako „ryzyko niskie do umiarkowanego”, w miarę jak front przemieszcza się na południe, w stronę środkowej Florydy, powodując głębsze zawilgocenie półwyspu.

„Zasięg deszczu i burz będzie większy w zapasowym oknie startowym w piątkowy wieczór. Podstawy chmur Cumulus i kowadło pozostaną głównymi problemami podczas startu” – głosi prognoza eskadry pogodowej.

Podczas gdy zespoły SpaceX przygotowują się do kolejnego startu z Przylądka, huragan Lee w dalszym ciągu generuje duże fale u wybrzeży Florydy, co może stanowić problem dla statku bezzałogowego oczekującego na wzmocnioną próbę lądowania u wybrzeży Bahamów.

READ  ULA Atlas V NROL-107 | Kompleks turystyczny Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego

Oto wszystko, co musisz wiedzieć:

 • Będzie gospodarzem kompleksu startowego 40 stacji kosmicznej Cape Canaveral.
 • Ładunek to kolejna partia satelitów Starlink emitujących telewizję internetową.
 • Rakieta Falcon 9 o długości 70 metrów będzie podążać południowo-wschodnią trajektorią pomiędzy Florydą a Bahamami.

Nadzór federalny: Rakieta SLS NASA jest niedostępna, a agencja się na to zgadza

Harmonogram wystrzeliwania rakiet: Nadchodzące starty i lądowania na Florydzie

 • Jeśli wystartuje o czasie, będzie to 49. start Space Coast w tym roku.
 • W przypadku tego zadania nie występują lokalne skoki dźwięku.
 • Dopalacz pierwszego stopnia o długości 50 metrów wyceluje w lądujący dron około osiem minut po starcie.
 • Będzie to piąty lot tego boostera pierwszego stopnia.

Kiedy następny start odbędzie się z wybrzeża kosmicznego Florydy?

Oczekuje się, że w przyszłym tygodniu ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral wystartują kolejne misje SpaceX Starlink, ale firma nie ogłosiła jeszcze docelowej daty kolejnej misji. Najnowsze aktualizacje harmonogramu znajdziesz na stronie floridatoday.com/launchschedule.

Rick Neale jest reporterem South Brevard Watchdog w dzienniku FLORIDA TODAY (więcej jego historii można znaleźć tutaj). Zadzwoń do Neale’a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Skontaktuj się z Jimmym Grohem pod adresem [email protected] I podążaj za tym X w AlteredJamie.

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i operacji startowych na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.