22 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

S&P 500 i Nasdaq wzrosły, gdy Meta prowadzi rajd w akcjach technologicznych

S&P 500 wzrósł w czwartek, ponieważ lepsze niż oczekiwano wyniki Meta poprawiły nastroje wokół akcji spółek technologicznych, które spowodowały spadek rynku w zeszłym roku.

Szerszy indeks rynkowy wzrósł o 1%, podczas gdy Nasdaq Technology Composite wzrósł o 2,5%. Zyski wyprzedzają trzy wyniki Big Tech po dzwonku w Apple, Amazon i Alphabet.

Tymczasem Dow Jones Industrial Average osiągnął gorsze wyniki, spadając o 170 punktów, czyli około 0,5%. Główny wskaźnik został wyciągnięty z poprzedniego towar akcje po tym, jak producent leków opublikował słabą prognozę swoich ostatnich wyników finansowych, pomimo pobicia szacunków zysków.

Meta wzrosła o ponad 19% po a Czwarty kwartał był lepszy od przychodów I ogłoszenie A 40 miliardów dolarów na odkupienie akcji. Pomogło to inwestorom spojrzeć w przeszłość straty W jednostce biznesowej, która nadzoruje Metaverse.

W ślad za wynikami zwyżkowały inne duże spółki technologiczne. Akcje Alphabet, spółki zależnej Google, wzrosły o ponad 4%, podczas gdy Amazon o ponad 3%. Akcje Apple wzrosły o ponad 1%.

Akcje spółek technologicznych osiągnęły lepsze wyniki w 2023 r., dzięki niedawnym oznakom uspokojenia inflacji, które zdaniem inwestorów mogą sygnalizować agresywną kampanię Rezerwy Federalnej mającą na celu podniesienie stóp procentowych. Indeks S&P 500 Information Technology Index wzrósł w tym roku o ponad 11% po spadku o ponad 28% w zeszłym roku.

„To pokazuje, że wzrost przewyższa wartość, ponieważ zmniejsza presję, jaką jastrzębia retoryka wywarła na rynkach ryzyka w ciągu 2022 roku” – powiedział Keith Buchanan, starszy menedżer portfela w Global Investments.

Wall Street zakończyła zwycięską sesję po ogłoszeniu w środę przez Fed Podnieś stopę procentową o 0,25 punktu procentowego. Podczas gdy bank centralny nic nie wskazywał na zbliżające się zatrzymanie podwyżek stóp procentowych, inwestorzy byli zachęceni mniejszą podwyżką i komentarzami prezesa Jerome’a ​​Powella potwierdzającymi łagodzenie inflacji.

READ  Tesla Jobs: Elon Musk ma „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki

Handlowcy czekają na najnowszy raport o zatrudnieniu w piątek, który da wgląd w rynek pracy. Wszelkie oznaki spowolnienia mogą sugerować inwestorom, że dalsze podwyżki stóp są wykluczone.