24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sonda NASA monitoruje miejsce katastrofy rosyjskiego lądownika księżycowego

Sonda NASA monitoruje miejsce katastrofy rosyjskiego lądownika księżycowego

NASA Powiedział W piątek zrobiłem zdjęcia prawdopodobnego miejsca katastrofy pierwszego w Rosji poradzieckiego lądownika księżycowego.

Sonda Luna-25 Krytykować Według rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos wyleciał na powierzchnię Księżyca 19 sierpnia podczas manewrów przed lądowaniem.

NASA podała, że ​​sonda Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) wykonała zdjęcia krateru na południowym biegunie Księżyca, w którym według Roscosmos rozbiła się Łuna 25.

Zdjęcia tego samego miejsca wykonane z bliskiej odległości z 27 czerwca i 24 sierpnia ukazały charakterystyczny krater powstający na powierzchni Księżyca.

„Ponieważ ten nowy krater znajduje się blisko szacowanego punktu uderzenia Łuny 25, zespół LRO doszedł do wniosku, że prawdopodobnie powstał w wyniku tej misji, a nie naturalnego uderzenia” – stwierdziła NASA.

Misja Łuna-25 miała zasygnalizować powrót Moskwy do samodzielnych eksploracji Księżyca w obliczu problemów finansowych, skandalów korupcyjnych i rosnącej izolacji od Zachodu.

Ostatni raz sonda wylądowała na Księżycu w 1976 r., zanim odwróciła się od eksploracji Księżyca na rzecz misji na Wenus i budowy stacji kosmicznej Mir.

W ciągu ostatnich pięciu lat wystrzelenie Łuny 25 było kilkakrotnie opóźniane z powodu sankcji nałożonych w związku z aneksją Krymu przez Rosję w 2014 r.

Kilka dni po wypadku Indie stały się Pierwszy naród Aby pomyślnie wylądować statek kosmiczny na południowym biegunie Księżyca.

Zobowiązały się do tego Kreml i Roskosmos Kompletny Kontynuacja wyścigu na Księżyc pomimo upadku Luny-25.

READ  Walter Cunningham: Zmarł ostatni żyjący astronauta Apollo 7