13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Siły Kosmiczne przydzielają ULA i SpaceX 21 misji związanych z bezpieczeństwem narodowym

Siły Kosmiczne przydzielają ULA i SpaceX 21 misji związanych z bezpieczeństwem narodowym

WASZYNGTON — Dowództwo Systemów Kosmicznych ogłosiło 31 października przydział 21 misji startowych firmom United Launch Alliance i SpaceX w ramach kontraktu fazy 2 dotyczącego wystrzelenia rakiety bezpieczeństwa narodowego (NSSL) zawartego z obiema firmami. Wygrał w 2020 roku.

Zadania te na rok budżetowy 2024 stanowią piąty i ostatni rok obowiązywania umowy w fazie II. Z 21 misji ULA otrzymała 11, a SpaceX 10. Oczekuje się, że misje te zostaną wystrzelone w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat.

W ciągu pięciu lat obowiązywania kontraktu w ramach fazy II Siły Kosmiczne zamówią łącznie 48 misji – znacznie więcej niż pierwotnie szacowano 34 – chociaż dotychczas wystrzelono tylko jedną misję.

„W ramach umowy dotyczącej fazy 2 ULA i SpaceX są zaangażowanymi partnerami, a nasz połączony zespół pozostaje zaangażowany w dostarczanie kluczowych zasobów naszym żołnierzom po zakończeniu tej fazy programu NSSL i rozpoczęciu fazy 3 NSSL rozpoczynającej się w roku finansowym 2025” – powiedział. powiedział. Pułkownik Chad Mellon, starszy dowódca sprzętu ds. rozwiązań dla misji w Dowództwie Systemów Kosmicznych.

Łącznie 48 misji w drugiej fazie

Z 48 misji przeznaczonych tylko na drugi etap USF-67 Został wystrzelony na pokładzie rakiety SpaceX Falcon Heavy w styczniu 2023 r. Zostanie wystrzelony pierwszy, drugi stopień ULA USF-51 Misja na rakiecie Atlas 5 ma się odbyć nie później niż w marcu 2024 roku.

Nadchodzące misje NSSL SpaceX obejmują USSF-52 (który został nagrodzony w 2018 r. i nie stanowi części drugiej fazy) oraz USF-124misji Agencji Obrony Przeciwrakietowej będącej częścią kontraktu w fazie II.

Nowa rakieta ULA, Vulcan Centaur, została wybrana przez Siły Kosmiczne do wystrzelenia wszystkich misji drugiego etapu, ale w pojeździe wystąpiły opóźnienia. Na nadchodzące miesiące zaplanowano dwa certyfikowane loty Vulcan i pierwszą misję NSSL w fazie 2. USF-106poleci jakiś czas po zakończeniu wprowadzenia obu certyfikatów.

READ  Dni Ziemi tajemniczo wydłużyły się – naukowcy nie wiedzą dlaczego

ULA pierwotnie zdobyła 60%. Z misji drugiej fazy i SpaceX 40%. Na podstawie tych ostatnich misji ULA ma 54%, a SpaceX 46%.

Do ULA przydzielono 11 misji: GPS 3-9, NROL-73, NROL-56, STP-5, SILENTBARKER 2/NROL-118, GPS 3F-1, NROL-100, USSF-95, NROL-109, SDA T2TL-B i USSF-25.

SpaceX przydzielonych jest dziesięć misji: SDA T1TL-F, SDA T1TR-A, USSF-57, NROL-77, SDA T1TR-E, GPS 3-10, USSF-75, SDA T2TL-A, SDA T2TL-C i USSF-70.

  • Misje NROL-77, NROL-73, NROL-56, NROL-109 i NROL-100 przydzielane są Narodowemu Biuru Rozpoznania.
  • Wystrzelenia SDA to konstelacje małych satelitów dla konstelacji Agencji Rozwoju Przestrzeni Kosmicznej znajdującej się na niskiej orbicie okołoziemskiej, które obejmują warstwę transportową satelitów do transmisji danych i warstwę śledzącą czujników wykrywających rakiety.
  • USSF-57 wyniesie pierwsze warte wiele miliardów dolarów geostacjonarne satelity na podczerwień nowej generacji, przeznaczone do ostrzegania o rakietach.
  • SILENTBARKER 2/NROL-118 to wspólna misja NRO i Sił Kosmicznych, której celem jest zapewnienie Departamentowi Obrony i społeczności wywiadowczej wiedzy o przestrzeni kosmicznej.
  • USSF-25 wystrzeli rakietę testową Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA) dla termojądrowego statku kosmicznego do zwinnych operacji księżycowych (DRACO).
  • USSF-95 będzie pierwszym wystrzeleniem prototypowego satelity śledzącego rakiety na średnią orbitę okołoziemską.
  • STP-5 to misja w ramach Programu Testów Kosmicznych (STP) Sił Kosmicznych. Wyniesie na orbitę dwa satelity, które będą wspierać Biuro Zdolności Strategicznych Ministerstwa Obrony Narodowej.