22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sif N : Rezerwa przepustowości dla Bałtyku II i III w Polsce

Sif N : Rezerwa przepustowości dla Bałtyku II i III w Polsce

Sif Polska ma zdolność produkcyjną dla Bałtyku II i III

Roermond, 20 kwietnia 2023 r. Spółka joint venture Equinor-Polenergia („JVEP”) i Sif zawarły umowę rezerwacji mocy na dostawę 90 fundamentów jednopalowych dla morskiego projektu wiatrowego Baltyk II i III firmy JVEP w Polsce.

Po sfinalizowaniu będzie to pierwsza umowa w ramach umowy o współpracy strategicznej zawartej przez Sif i Equinor w związku z planem ekspansji. Monopale będą produkowane w latach 2025-2026 i będą miały wielkość produkcji około 105 kt.

Bałtyk II i III to dwa morskie projekty wiatrowe na polskim Morzu Bałtyckim, obejmujące obszar około 240 kilometrów kwadratowych, zlokalizowane w odległości od 22 km do 37 km od wybrzeża. Głębokość wody wynosi około 25 do 40 metrów.

Fred van Beers, CEO Sif Holding: „To bardzo ekscytujące widzieć kolejny rozdział w owocnej wieloletniej współpracy między Sif i Equinor, który zaowocował niedawno podpisaną umową ramową. Cieszymy się, że możemy powitać Polenergię w stworzyć nowego klienta, który może zaopatrywać w zieloną energię ponad 2 miliony polskich gospodarstw domowych.” Nie możemy się doczekać wspólnej pomocy przy budowie największej farmy wiatrowej.

Komunikacja

Po więcej informacji skontaktuj się:

Odmowa

Sif Holding NV opublikował te treści 20 kwietnia 2023 r. i ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawarte w nich informacje. Dystrybuowane przez OgólnyNieedytowane i niezmodyfikowane, 20 kwietnia 2023 o 16:54:07 UTC.

READ  Polska chce formalnych zasad dla izraelskich ekspedycji holokaustowych