16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Siedmiu byłych pracowników BioWare pozywa firmę, domagając się wyższych odpraw

Siedmiu byłych pracowników BioWare pozywa firmę, domagając się wyższych odpraw

Po BioWare W sierpniu zwolniono 50 pracownikówsiedmiu z tych byłych pracowników składa obecnie pozew przeciwko twórcy Dragon Age i Mass Effect, aby uzyskać lepszą odprawę.

Zgodnie z komunikatem prasowym uzyskanym dzisiaj przez IGN (zauważonym przez Kotaku Ethana Gasha), grupa pracowników złożyła pozew do sądu King’s Bench w Albercie, żądając godziwej odprawy i odszkodowania karnego za, jak to nazywają, „nieuzasadnione złe traktowanie ze strony BioWare”.

W komunikacie prasowym wskazano, że pracownicy zostali zwolnieni bez podania przyczyny oraz że w niedawnych sprawach dotyczących rozwiązania stosunku pracy bez przyczyny przed sądami Alberty byłym pracownikom wypłacono miesięczną odprawę za każdy rok pracy, obejmującą pełną wartość świadczeń. Nie wchodząc w szczegóły, w oświadczeniu napisano, że zwolnionym pracownikom zaoferowano „znacznie niższą kwotę” pomimo rzekomych prób negocjacji z BioWare. W trakcie składania pozwu pracownicy ci odmówili odprawy oferowanej przez BioWare.

Z oświadczenia wynika, że ​​siedmiu pracowników, którzy złożyli pozew, przepracowało w firmie średnio 14 lat. W oświadczeniu jeden ze zwolnionych pracowników zauważył, że chociaż „nadal wspierają” długo oczekiwaną grę Dragon Age: Dreadwolf, „staramy się zrozumieć, dlaczego BioWare miałoby nas zmienić w tym trudnym czasie”.

„W świetle kilku niedawnych zwolnień w branży oraz faktu, że umowy BioWare o zachowaniu poufności uniemożliwiają nam umieszczenie w naszych portfolio jakichkolwiek naszych ostatnich prac nad Dragon Age: Dreadwolf, jesteśmy bardzo zaniepokojeni trudnościami, jakie wielu z nas będzie miało ze znalezieniem pracy podczas wakacji” – mówi. Oświadczenie: „Sezon już prawie się zbliża”.

mówi R Alex Kennedy, prawnik z Worobec Law Offices reprezentujący byłych pracowników, powiedział, że BioWare mogło zawierać nielegalne postanowienia dotyczące rozwiązania umów firmy: „BioWare próbowało ograniczyć swoje zobowiązania wobec tych pracowników do poziomu znacznie niższego niż to, co normalnie przyznawałyby sądy , w tym poprzez wyeliminowanie świadczeń z… Odprawa – co wydaje się naruszać ustawę o normach zatrudnienia.

READ  Fortnite nawiązuje do memu „Martwa gra” w nowym wyglądzie

IGN skontaktował się z EA z prośbą o komentarz w sprawie pozwu.

Kiedy ogłoszono zwolnienia, dyrektor generalny BioWare Gary McKay powiedział w… Post na blogu że było to częścią „długoterminowej wizji”, mającej na celu uczynienie z niego „bardziej elastycznego i bardziej skoncentrowanego studia”. Dodał, że chociaż „zaangażowali się” we wspieranie dotkniętych pracowników, w tym w szukanie pracy w innych miejscach firmy, nie będą w stanie znaleźć nowej pracy dla wszystkich.

Cięcia nastąpiły w związku z pracami nad Dragon Age: Dreadwolf i późniejszym Mass Effect, a zwolnienia dotknęły pracowników mających doświadczenie w obu seriach. W swoim ówczesnym komunikacie prasowym McKay upierał się, że ich zaangażowanie w czwartą dużą grę Dragon Age „pozostaje niezachwiane”, podczas gdy kolejny Mass Effect znajduje się w fazie przedprodukcyjnej.

Jak wynika z powyższego zestawienia, w ciągu ostatniego miesiąca w branży gier doszło do szeregu zwolnień. Dziś rano A Kotaku Z raportu wynika, że ​​prawdopodobnie zrobiło to studio Naughty Dog należące do Sony Doznał serii zwolnieńdołącz do polubień Zespół Hearthstone firmy Blizzard, Zespół Twórców Robaków 17, Immortals od twórcy Aveum Ascendant Studios, Wydawca Callisto Protocol Niesamowita odległośćI Epickie gry Fortnite – który zwolnił 830 pracowników – w Inni.

„Ci ludzie to artyści i twórcy, którzy ciężko i przez bardzo długi czas pracowali w trudnej branży, generując znaczne zyski dla swojego pracodawcy” – stwierdził Kennedy w dzisiejszym komunikacie prasowym. „Masowe rozwiązanie umowy o pracę bez powodu w ten sposób wymaga reakcji. Pracodawcy mogą w dowolnym momencie i bez podania przyczyny rozwiązać umowę o pracę z każdą osobą, ale z tym prawem wiąże się odpowiedzialność wobec osób, które umieściły ich na tym stanowisku.

Alex Stedman jest starszym redaktorem wiadomości w IGN i nadzoruje reportaże rozrywkowe. Kiedy nie pisze ani nie redaguje, można ją spotkać czytającą powieści fantasy lub grającą w Dungeons & Dragons.