18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Showrunner Discovery wyjaśnia, dlaczego TNG Mystery zostanie ponownie otwarty, aby rozpocząć sezon 5 – TrekMovie.com

Showrunner Discovery wyjaśnia, dlaczego TNG Mystery zostanie ponownie otwarty, aby rozpocząć sezon 5 – TrekMovie.com

Piąty i ostatni sezon serialu Star Trek: Odkrycie Zadebiutuje w czwartek dwoma odcinkami, które zagłębiają się w główną historię sezonu i bezpośrednio łączą się z serialem Star Trek: Następne pokolenie. TrekMovie rozmawiał ze współshowrunnerką Michelle Paradise o tym, dlaczego od razu dotarli do wielkiej tajemnicy. Producent wykonawczy opowiedział także o tym, jak ten odcinek TNG pomógł wykorzystać tematykę sezonu i nadać mu strukturę.

Spoilery ostrzeżenie

Nie czekaj, aby otworzyć tajemnicze pudełko

W poprzednich sezonach Star Trek: Odkrycie Ma tendencję do odkrywania wielkich tajemnic, takich jak źródło „The Burn” w sezonie 3 lub kto stał za DMA w sezonie 4. Jednak w ramach ustalonego planu nadania serialowi nowego wymiaru przygody w sezonie 5, producenci zdecydowali się również na wielkie ujawnienie w odcinku 1. Wydawało się nawet, że zawiesili latarnię na poprzednim zamiłowaniu serialu do „tajemniczego pudełka”. opowiadanie historii poprzez uczynienie McGuffina z odcinka 1 dosłownym pudełkiem z łamigłówkami, które otworzyło się mniej więcej w połowie odcinka. Odcinek napędzany jest ekscentrycznym, starym Androidem Soongiem o imieniu Fred.

W rozmowie z TrekMovie podczas premiery piątego sezonu na SXSW Michelle Paradise wyjaśniła, dlaczego od razu dotarli na to wielkie wydarzenie:

„Ponieważ w tym sezonie wysyłamy naszych bohaterów na misję, chcieliśmy mieć pewność, że pod koniec pierwszego odcinka widzowie dokładnie zrozumieją, jakie było pytanie, czego dokładnie szukali nasi bohaterowie i gdzie dokładnie się udaliśmy. będzie następny. Jest oczywiście kilka innych tajemnic do rozwiązania i kilka kart do rozegrania. To musi zostać dostarczone, gdy przejdziemy do kilku następnych odcinków. Ale naprawdę ważne było, aby być szczerym — i to właśnie robimy w tym sezonie, i umożliwienie naszej publiczności wzięcia udziału w przejażdżce.

Fred otwiera pudełko puzzli romulańskich w „Czerwonej dyrektywie”

Po co wracać do „pogoni”?

Pudełko zawiera pamiętnik romulańskiego uczonego z XXIV wieku imieniem Velek, który nadał nazwę temu, co było Postać tła W szóstym sezonie Star Trek: Następne pokolenie epizod „MyślistwoPod koniec „Czerwonej dyrektywy” Kovic poskładał wszystkie elementy w całość i ujawnił, że misją tego sezonu jest odkrycie źródła siły Starożytne istoty którzy ujawnili się (poprzez stare nagranie) kapitanowi Jean-Lucowi Picardowi i przedstawicielom innych gatunków w tym odcinku.

W „Czerwonej dyrektywie” Kovic informuje kapitana Burnhama o kadrze z „Pościgu”.

Na SXSW Paradise opowiedziało, dlaczego ten odcinek TNG z 1993 roku idealnie pasował do ich planów na sezon 5:

„The Chase” to odcinek, który utkwił w pamięci wielu z nas, ponieważ dotyczy tak wielkich idei i wielkich tematów. Skąd pochodzimy? Tworzenie życia. A potem był ten jeden odcinek i już. Potem mieli kolejny odcinek. I czułem, że to właśnie pozostawiło nas z wieloma, wieloma pytaniami. co się działo później? co jeśli? Kiedy więc myśleliśmy szczególnie o tym sezonie, o tym, co zamierzamy zrobić tematycznie i o tym, jak nasi bohaterowie zastanawiają się nad kwestiami znaczenia i celu, wydawało nam się, że to naprawdę świetne miejsce, do którego można wrócić jako punkt wyjścia. za tę przygodę i że ma ona oddźwięk tematyczny.

naturalnie, Star Trek: Następne pokolenie Miał mieć charakter epizodyczny, więc naturalnie serial przeniósł się do innych historii. Jednak wprowadzenie pomysłu, że jedna rasa (Prekursorzy) wszczepiła do galaktyki to, co stało się świadomym życiem ludzkim od ludzi, Kardasjan, Klingonów, Romulan i nie tylko, jest bardzo interesujące. Badano przodków W rozszerzonym (niekanonicznym) uniwersum Star Trek, ale na razie Odkrycie Podejmuje historię i wykorzystuje ją jako podstawę piątego i ostatniego sezonu.

W „Under the Twin Moons” kapitan Burnham widzi przodka „Nawiedzonego”.

„The Chase” to punkt wyjścia piątego sezonu

We wczesnej zapowiedzi premiery sezonu na WonderCon Paradise opowiedziało, co od jakiegoś czasu myśli o Ancestors:

„Właściwie rozmawialiśmy o przodkach w czwartym sezonie i ostatecznie nie było to coś, co ostatecznie zrobiliśmy. Ale „The Chase” to odcinek, który utkwił w pamięci wielu z nas, ponieważ bada tak wielkie pomysły i ważne tematy, a jednak pod koniec odcinka wszystko się po prostu skończyło i wyruszyli na kolejną misję. Wydawało mi się, że możemy to rozwinąć, kiedy dotarliśmy do tego sezonu… To po prostu wydawało się naprawdę interesujące miejsce do odkrywania samych zadań.Wydawało się to bardzo bogate, z ideą samego życia i jego znaczenia oraz wykorzystaniem tego jako punktu wyjścia do tej przygody.

W „Czerwonej dyrektywie” Kovic identyfikuje doktora Felica z „Polowania”.

Zatem ponownie pokazano „The Chase”. Tym razem Kapitan Burnham i USS Discovery zmierzą się z byłymi kurierami Mollem i Luckiem, którzy chcą osiągnąć duży wynik. Być może będą chcieli sprzedać technologię Progenitor temu, kto zaoferuje najwyższą cenę. Pierwsze dwa odcinki już przyniosły kilka potencjalnych zagrożeń dla Federacji, w tym Breen, Tholian i Orion.

Nagranie doktora Felica z XXIV w. ponownie uruchamia „The Chase” z piątym sezonem

Piąty i ostatni sezon serialu Odkrycie Zadebiutował dwoma odcinkami w czwartek, 4 kwietnia, wyłącznie w programie Najważniejszy+ W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Korei Południowej, Ameryce Łacińskiej, Niemczech, Francji, Włoszech, Australii i Austrii. Odkrycie Premiera będzie także miała miejsce 4 kwietnia na platformie Paramount+ w Kanadzie i zostanie wyemitowana na kanale CTV Sci-Fi firmy Bell Media w Kanadzie. Pozostała część 10-odcinkowego finałowego sezonu będzie dostępna do transmisji co tydzień w czwartki. Sezon 5 będzie miał premierę w SkyShowtime w wybranych krajach europejskich 5 kwietnia.

READ  Amerykański sopran, który obraził czarną twarz, wycofuje się z włoskiej opery

Śledź wiadomości o uniwersum Star Trek na TrekMovie.com