27 lipca, 2024

Sezon zasadniczy NBA jest inny niż wszystkie, pełen emocji, wybuchów i zmian w rankingach

CLEVELAND — Zajęło 82 mecze i pięć dodatkowych minut, aby wybrać drugą najlepszą drużynę Konferencji Wschodniej, a drużyna w fazie play-off, która w niedzielę nie miała nic do zyskania, pomogła wyłonić się drużynie z Zachodu, która zajęła pierwsze miejsce.

W bezprecedensowym ostatnim dniu sezonu zasadniczego NBA, mając więcej szans w obu konferencjach w 82. meczu niż kiedykolwiek w 77-letniej historii ligi, drużyna New York Knicks pokonała Chicago Bulls po dogrywce 120:119 i zajęła drugie miejsce w tabeli Wschód.

Na Zachodzie, po tym jak Oklahoma City Thunder pokonało całkowicie wyczerpanego Dallas Mavericks 135:86, Thunder wyłonili się z trójstronnego remisu z Denver Nuggets i Minnesota Timberwolves i zajęli pierwsze miejsce. Ze średnią wieku nieco poniżej 24 lat OKC jest najmłodszą drużyną, która zajęła pierwsze miejsce w historii ligi.

Nuggets, mistrzowie NBA 2023, również odnieśli zwycięstwo w niedzielę i zajęli drugie miejsce; Timberwolves przegrali z Phoenix Suns i spadli na trzecie miejsce. Suns po zwycięstwie i porażce New Orleans Pelicans z Los Angeles Lakers zajęli szóste miejsce na Zachodzie.

Podczas gdy Thunder (druga najmłodsza drużyna w lidze, pięć lat po zresetowaniu franczyzy) i Nuggets czekają na swoich przeciwników w pierwszej rundzie rundy wstępnej, w przyszły weekend drużyna nr 3 w Minnesocie podejmie Phoenix nr 6, a Nr 4 Los Angeles. Clippers nr 5 podejmują Dallas.

Zarówno Pelicans, jak i Suns przystąpiły do ​​niedzieli z szansą na zajęcie szóstego miejsca, a tylko jedno spotkanie dzieliło ósme (Lakers) od dziesiątego (Golden State Warriors).
W niedzielę w West Play-In odbędzie się rewanż Pelicans-Lakers przy wyniku 7:8, a zwycięzca awansuje do meczu z Nuggets. Sacramento Kings zmierzą się z Warriors 9-10.

Na wschodzie Orlando Magic, Indiana Pacers i Philadelphia 76ers również zwyciężyły w niedzielę, a Cleveland Cavaliers i Milwaukee Bucks przegrały w zawstydzający sposób.

W rezultacie niektóre z pojedynków pierwszej rundy na Wschodzie to: Orlando nr 5 z numerem 4 w Cleveland i Indiana nr 6 z numerem 3 w Milwaukee.

Sixers nr 7 zmierzą się z Miami z numerem 8 w meczu turnieju wstępnego, a zwycięzca awansuje do meczu z numerem 2 w Nowym Jorku w pierwszej rundzie serii. Boston Celtics, którzy zakończyli Konferencję Wschodnią z 14-meczową przewagą, co stanowi największą przewagę nad drużyną zajmującą drugie miejsce od czasu fuzji NBA-ABA w 1976 roku, czekają na zwycięzcę ostatniego meczu play-in (przegrany Miami-Philly vs zwycięzca nr 10 Atlanta – nr 9 Chicago).

READ  Darmowa agencja NBA 2022: podsumowanie pierwszego dnia

We wtorek odbędą się mecze Lakers, Pelicans i Kings Warriors. Mecze 76ers-Heat i Bulls-Hawks odbędą się w środę.

Jeśli The Masters to turniej inny niż wszystkie, cóż, to samo można powiedzieć o tym szczególnym dniu finału sezonu NBA.

Po raz pierwszy w historii ligi trzy drużyny w 81 meczach miały taki sam bilans i szansę na zajęcie pierwszego miejsca w konferencji. Również po tej stronie drabinki tylko Clippers (nr 4) i Mavericks (nr 5) mają gwarancję utrzymania pozycji, jaką utrzymywali w 81 konkursach – dlatego w Dallas zasiedli Luka Doncic, Kyrie Irving, Maxi Kleber, Derek Lively II i inni w stracie Wybuch przed piorunem.

W niedzielę zagrało wszystkie 30 drużyn. Pod koniec dnia 18 drużyn uzyskało wynik co najmniej 0,500, co stanowi kolejny ważny rekord ligi.

Niedziela rozpoczęła się od strzelanin Bucks, Knicks i Cavs, którzy starali się o rozstawienie z numerem 2. Milwaukee słabło w dalszej części spotkania (14-12 od przerwy w All-Star) i walczyło pod wodzą nowego trenera Doca Riversa, przeciągając starterów w czwartej kwarcie. ostateczna porażka 113-88 z rąk Magic – kto by wygrał, wszedł do fazy play-in z porażką. Win i Pax zajęliby drugie miejsce. Giannis Antetokounmpo nie zagrał z powodu kontuzji łydki, której doznał w zeszłym tygodniu.

„Indiana miała nasz numer przez cały rok, więc jest to idealny przeciwnik” – powiedział trener Bucks, Doc Rivers. „Słuchaj, musimy zagrać z kimś, a oni są twardzi. Zagrali przeciwko nam świetnie. Prawdopodobnie będą mieli dużo pewności siebie, ponieważ będziemy musieli.

W Cleveland, gdzie Cavaliers podczas przerwy w All-Star zajęli drugie miejsce na wschodzie, obejmując później prowadzenie 12-17, Donovan Mitchell, Caris LeVert i Darius Garland poradzili sobie z Charlotte Hornets, która miała tylko dziewięciu zawodników i ich stroje . Rotacja jednego gracza. Jednak na początku pierwszej kwarty Craig Porter Jr., jedyny zawodnik Cavaliers w mundurze, skręcił kostkę i nie mógł wrócić na boisko. Cavaliers prowadzili 13 punktami na początku czwartej tercji, kiedy trener J.B. Bickerstaff wyciągnął większość pozostałych zawodników, pokonując Cleveland składem, w którym jedynym atakującym wydawał się Tristan Thompson – tak, Tristan Thompson – próbujący umieścić piłkę w bramce. sieć. Słowo osiągnąć coś.

READ  Warriors-Lakers Game 4 aktualizacje na żywo, składy, raport o kontuzjach, sposób oglądania i kanał telewizyjny

Taki absurdalny pomysł nie sprawdziłby się nawet przeciwko składowi składającemu się z zawodników rezerwowych i zawodników G League, takiego jak ten, który Hornets grali na parkiecie w końcówce meczu. Cavaliers przegrali 120-110 w ostatnim meczu trenera Hornets Steve'a Clifforda, a w końcowych momentach zostali wygwizdani przez kibiców gospodarzy.

„To było trudne (do oglądania), ale mieliśmy plan, co zrobimy z naszymi chłopakami” – powiedział później Bickerstaff. „(Nasi starterzy) mieli grać przez te trzy kwarty, a wtedy nieobecność Craiga utrudniła nam organizację i zdobycie bramki w czwartej kwarcie, ale chcieliśmy trzymać się naszego planu i niezależnie od tego, co się stało, byliśmy damy naszym zawodnikom szansę na rozegranie meczu.”

Dzięki zwycięstwu Cavaliers przeskoczyliby Bucks i zajęliby trzecie miejsce i unikaliby Celtics aż do potencjalnego meczu barażowego w konferencji. Tymczasem Knicks zdobyli 40 punktów od All-Star Jalena Brunsona i 25 punktów od Donte DiVincenzo, który grał przez wszystkie 53 minuty meczu. Oczywiście drugie miejsce dla niektórych zespołów znaczyło więcej niż dla innych.

Komisarz NBA Adam Silver starał się, aby ten sezon zasadniczy znaczył więcej i mówił, co kto chce na temat każdej wybranej przez siebie metody, ale uzyskał taki efekt końcowy, jakiego oczekiwał. Silver stworzył nowy turniej, wymagał od graczy udziału w mniejszej liczbie meczów i za zgodą graczy zmienił zasady, aby zachęcić do większego uczestnictwa. Poprosił także zawodników, aby włożyli więcej wysiłku w mecz All-Star.

„Nie wiem, czy dzieje się tak z powodu wszystkich zmian, które zaszły w sezonie, czy z czegokolwiek innego, czy też dlatego, że uważam, że liga jest w naprawdę dobrym miejscu, jeśli chodzi o głębokość talentów” – powiedział Bickerstaff. „Myślę, że poziom rywalizacji od góry do dołu w lidze jest teraz na tyle dobry i tak zrównoważony, że mecze stały się bardziej atrakcyjne”.

READ  At the Bell: Indiana 70, Maryland 60 – wewnątrz audytorium

Turniej rozgrywany w sezonie był sukcesem pod każdym względem. W turnieju wzięli udział LeBron James i Lakers, a biorąc pod uwagę bliskość Los Angeles do Las Vegas, gdzie odbywały się półfinały i finał turnieju, frekwencja miała być duża. Mecz o tytuł, który Los Angeles zwyciężył z Pacers, był od 2018 roku najczęściej oglądanym meczem sezonu zasadniczego NBA poza Bożym Narodzeniem.

Głębiej

Sezon mistrzostw NBA był ciekawy. Jakie zmiany mógłbyś wprowadzić jako podstawę harmonogramu?

Nowe zasady ligi mające na celu ograniczenie zarządzania obciążeniem i zwiększenie liczby gwiazd występujących w meczach transmitowanych w telewizji krajowej wywołały kontrowersje, głównie dlatego, że jedna zasada wiązała nagrody takie jak MVP z liczbą rozegranych meczów, ale ogólnie było więcej graczy NBA Lista. Często sąd.

Na przykład ze wszystkich wieloletnich kandydatów na MVP ligi tylko najlepszemu zawodnikowi, Embiidowi, nie udało się zakwalifikować do minimum 65 meczów, a pozostali zakończyli rozgrywki z wygodną przewagą. Znacznie więcej spośród 50 najlepszych strzelców ligi rozegrało w tym sezonie co najmniej 80 procent meczów niż w zeszłym sezonie. Ponadto spośród 10 najlepszych graczy, którzy w zeszłym sezonie zdobyli najwięcej głosów na MVP, tylko dwóch zawodników wystąpiło w ponad 70 meczach.

pogłębiać

Głębiej

Jak NBA może naprawić mecz All-Star? Nasi autorzy dzielą się swoimi przemyśleniami

Cóż, w meczu All-Star obie drużyny poświęciły tak mało uwagi, że rekord All-Star pod względem łącznej liczby punktów w meczu został pobity.

Jednak dwie pozostałe inicjatywy Silvera przyniosły skutek i teraz pełni on tę funkcję pod koniec swojego 10. sezonu, prowadząc ostatni dzień sezonu zasadniczego, w którym do zgarnięcia było więcej niż w jakimkolwiek poprzednim ostatnim dniu w historii ligi.

(Górne zdjęcie: Donte DiVincenzo: Elsa/Getty Images)