26 kwietnia, 2024

At the Bell: Indiana 70, Maryland 60 – wewnątrz audytorium

Szybkie przemyślenia na temat zwycięstwa 70-60 nad Maryland:

jak to się stało

Indiana była chwiejna, aby rozpocząć piątkowy mecz ćwierćfinałowy Big Ten przeciwko Maryland w United Center. Hoosiers wykonali swoje pierwsze pięć strzałów iw ciągu pierwszych trzech minut prowadzili 11:5. Ale Maryland, zdeterminowana, by zwolnić tempo, zaczęła hamować, zmuszając IU do wyjścia na pole. A Terps zaczęli trafiać za 3 punkty, gdy IU straciło strzelców na obwodzie. Donta Scott wybił szóstą potrójną bramkę Maryland w tej połowie, uzyskując wynik 30-22 na 5:32 przed końcem. Jednak Indiana odpowiedziała biegiem 10-4, co sprawiło, że do przerwy był to mecz za dwa punkty. Kluczowym elementem do przerwy były rzuty za trzy punkty. Maryland była 6 na 13, a Indiana 1 na 3. Hoosiers pokonali Maryland 20-10 w farbie w ciągu pierwszych 20 minut.

Po tym, jak Maryland objęła 7-punktowe prowadzenie przy 41-34, aby otworzyć drugą połowę, Indiana odpowiedziała biegiem 12-3, zdobywając prowadzenie 46-43 w przerwie medialnej U-12. Hoosiers powiększyli prowadzenie do ośmiu po dwóch rzutach wolnych Trayce’a Jacksona-Davisa na 10:31 przed końcem, a następnie do 11 przy 9:36 po trójce Tamar Bates. Hoosiers po trójce Donalda Curry’ego na 9:01 przed końcem. Po tym, jak wiadro Hakeema Harta osiągnęło stan Indiana 54-48, Mike Woodson wykorzystał czas na 8:20. Hoosiers odpowiedzieli, zwiększając prowadzenie do 10 po serii 61-51 w przerwach dla mediów. Terpsy miały sześć punktów przy 3:27 i 2:38, ale Indiana odpowiadała za każdym razem. Jalen Hood-Scheveno dał Indianie 9-punktowe prowadzenie na 2:06 przed końcem. Maryland nie zbliży się bliżej niż siedem punktów po drodze, gdy Hoosiers awansowali do półfinału turnieju Wielkiej Dziesiątki przeciwko Penn State w sobotę.

READ  Bryson Stott, Phyllis Ledoff Hooter? Pokaż u boku Sandy'ego Alcantary, dlaczego jest taki kuszący

Znakomita wydajność

Jackson-Davis prowadził Indianę z 24 punktami, dziewięcioma zbiórkami, siedmioma asystami, czterema zablokowanymi strzałami i trzema zablokowanymi strzałami w 38 minut. Hood-Scheveno rozegrał całe 40 minut i zakończył mecz z 19 punktami, sześcioma zbiórkami, trzema blokami i dwiema asystami.

Godne uwagi statystyki

Obrona Indiany była znakomita w drugiej połowie, utrzymując Maryland do 26 punktów po strzelaniu z gry 8 na 32. Terrapins zdobyli zaledwie 0,839 punktu na posiadanie w ciągu ostatnich 20 minut.