24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Senat jest gotowy przełożyć rozmowy w sprawie ustawy granicznej z Ukrainą na przyszły rok

Senat jest gotowy przełożyć rozmowy w sprawie ustawy granicznej z Ukrainą na przyszły rok

Aktualności

Senat wydaje się gotowy do przyspieszenia negocjacji w sprawie dodatkowej ustawy o wydatkach na kwotę 110 miliardów dolarów na pomoc dla Ukrainy, Izraela, Tajwanu i bezpieczeństwa granic USA do 2024 r., przy czym niektórzy Republikanie twierdzą, że sfinalizowanie tekstu legislacyjnego przed wakacjami będzie niemożliwe.

„Chociaż kierownictwo Senatu jeszcze tego nie przyznało, sami negocjatorzy twierdzą, że piszą projekt ustawy i głosują nad nim przed planowanym powrotem do pracy w tygodniu rozpoczynającym się 8 stycznia” – powiedział senator Ron Johnson (ze stanu Wisconsin) w rozmowie z The Washington Post. jest po prostu niemożliwe.” W obecnej sytuacji.

„Cieszę się, że mogę kontynuować negocjacje podczas przerwy, a następnie mam okazję w pełni przejrzeć, omówić i zmodyfikować to, co opracuję”.

Kilka godzin później bat mniejszości w Senacie John Thune (R-SD) Powiedział CNN „Nie ma mowy”, aby głosowanie odbyło się w tym tygodniu.

W niedzielę Johnson i 14 Republikanów w Senacie Wysłałem wiadomość Do przewodniczącego konferencji Johna Barrasso (R-Wyoming) z prośbą o zwołanie spotkania, gdy Senat powróci w styczniu w celu omówienia wysiłków.

„Chociaż kierownictwo Senatu jeszcze tego nie przyznało, sami negocjatorzy twierdzą, że piszą projekt ustawy i głosują nad nim przed planowanym powrotem do pracy w tygodniu rozpoczynającym się 8 stycznia” – powiedział senator Ron Johnson (ze stanu Wisconsin) w rozmowie z The Washington Post. jest po prostu niemożliwe.” . AP
Senat wydawał się gotowy w poniedziałek odstąpić od rozmów w sprawie dodatkowych 110 miliardów dolarów na bezpieczeństwo narodowe Ukrainy i granice USA. Michaela Brochsteina/Zuma PressWire/SplashNews.com

„Szybkie i tajne negocjacje z Demokratami, którzy chcą otwartych granic i którzy spowodowali obecny kryzys, nie zabezpieczą granicy” – napisali, wzywając do „otwartego i przejrzystego procesu” rozpoczynającego się w nowym roku.

Senator Bill Cassidy (R-LA), który nie dołączył do swoich kolegów w piśmie, powiedział w poniedziałek dziennikowi „The Washington Post”, że prezydent Biden i jego administracja „postępują powoli” w procesie negocjacji.

81-letni Biden połączył w październiku wnioski o finansowanie Ukrainy i granicy – ​​wraz z innymi propozycjami pomocy dla Izraela i Tajwanu – i zażądał, aby Kongres przyjął to rozwiązanie, zanim wycofa lub wręczy prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi „największy prezent świąteczny”. – Mogą mu to dać.

READ  Zachód wysyła ukraińskie myśliwce i ciężką broń podczas rosyjskiego ataku na Donbas
Senator James Lankford (ze stanu Oklahoma), który był głównym republikańskim negocjatorem nad tą ustawą, pracował przez weekend nad kilkoma aspektami propozycji azylowych, ale do poniedziałkowego popołudnia nie ogłosił jeszcze porozumienia. AP

Jednak Republikanie w Kongresie niechętnie zapewniają finansowanie bez fundamentalnych reform amerykańskiej polityki azylowej lub odpowiednich gwarancji pomocy dla Ukrainy.

Senator James Lankford (Oklahoma), główny republikański negocjator zajmujący się tą ustawą, pracował przez weekend nad kilkoma aspektami propozycji azylowych, ale do poniedziałkowego popołudnia nie ogłosił jeszcze porozumienia.

„Naciskamy i mówimy: jeśli teraz nie jest to jaśniejsze, w zeszłym roku mieliśmy dwa i pół miliona osób nielegalnie przekraczających granicę, a obecnie jest to aż do 10 000 osób rocznie w dniu przekraczania granicy – ​​jeśli nie jest to prawdą, już jasne. Jest to konieczne. Kiedy to się wyjaśni?”. Lankford powiedział w zeszłym tygodniu The Post, zapytany o rozmowy.

Biały Dom ostrzegał już wcześniej, że istnieje ryzyko wyczerpania się pomocy wojskowej dla Ukrainy do końca 2023 r., zanim wizyta prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na Kapitolu ujawniła, że ​​termin upłynął jeszcze kilka miesięcy. Michaela Brochsteina/Zuma PressWire/SplashNews.com

„Skutki lat niepowodzeń w egzekwowaniu prawa na granicach narastają, polityka bezpieczeństwa granic jest złożona, a nasi koledzy przy stole negocjacyjnym są świadomi faktu, że uzyskanie prawidłowego porozumienia i przyjęcie tekstu legislacyjnego zajmie trochę czasu”. – oświadczył w poniedziałkowym przemówieniu przywódca Mitch McConnell (Kyok.), zwolennik dodatkowej pomocy dla Ukrainy.

„Jestem zachęcony zaangażowaniem naszych kolegów w ciągłe osiąganie stałego postępu w negocjacjach w nadchodzącym tygodniu i w kolejnych tygodniach”.

Przywódca większości w Senacie Chuck Schumer (D.N.Y.) również podziękował negocjatorom – w skład których wchodzą także sens. Chris Murphy (ze stanu Connecticut) i Kyrsten Sinema (ze stanu Arizona) – za dodatkowe godziny, które włożyli.

Senator Bill Cassidy (R-LA), który nie dołączył w swoim piśmie do innych senatorów GOP, powiedział w poniedziałek The Washington Post, że prezydent Biden i jego administracja również „postępują powoli”. Reutera
W zeszłym tygodniu prezydent Biden przyjął w Białym Domu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Obrazy Getty’ego

„Znalezienie kompromisu jest bardzo trudne i obie strony muszą zaakceptować fakt, że będą musiały pójść na kompromis, a jego osiągnięcie zajmie trochę czasu” – powiedział Schumer.

Jak wynika z oświadczeń, Murphy przyznał, że do końca poniedziałku należy przedstawić ramy, aby głosowanie mogło odbyć się jeszcze w tym tygodniu. Cytat z Punchbowl News.

W swoim przemówieniu Schumer zobowiązał się jedynie do potwierdzenia „przed końcem tygodnia” listy nominacji wojskowych, które zostały opóźnione o miesiące przez senatora Tommy’ego Tuberville’a (Ala) w proteście przeciwko polityce Pentagonu przewidującej wynagradzanie żołnierzy. Którzy podróżują przez granice stanu, aby poddać się zabiegom aborcyjnym.

READ  Chiński statek w pobliżu Sri Lanki budzi obawy Indii i USA oraz konfrontację dyplomatyczną
Jak wynika z komentarzy zgłoszonych przez Punchbowl News, senator Chris Murphy (ze stanu Connecticut) przyznał, że do końca dnia muszą zostać przedstawione ramy, aby głosowanie mogło odbyć się jeszcze w tym tygodniu. Obrazy Getty’ego

Biały Dom ostrzegał już wcześniej, że ukraińska pomoc wojskowa może się wyczerpać do końca 2023 r., zanim wizyta prezydenta Kijowa Wołodymyra Zełenskiego na Kapitolu ujawniła, że ​​termin upłynął jeszcze kilka miesięcy.

Spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson (LA) po spotkaniu z Zełenskim skrytykował brak przejrzystości administracji Bidena w sprawie pomocy dla Ukrainy i już wprowadził Izbę w przerwę trwającą do 9 stycznia.

„Wygląda na to, że administracja Bidena prosi o dodatkowe miliardy dolarów bez odpowiedniego nadzoru, bez jasnej strategii zwycięstwa i bez odpowiedzi, na które moim zdaniem naród amerykański zasługuje” – powiedział wówczas reporterom.

Kiedy Izba powróci do Waszyngtonu, prawodawcy będą mieli nieco ponad tydzień na sfinalizowanie projektu ustawy o bezpieczeństwie narodowym i przyjęcie go w obu izbach przed podjęciem dalszych środków mających na celu uniknięcie częściowego zawieszenia działalności rządu.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/12/18/news/senate-ready-to-punt-ukraine-border-bill-talks-to-next-year/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania