24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sekretarz stanu Austin pojedzie do Belgii, Polski i Litwy> Departament Obrony USA> Wyzwolenie

Sekretarz stanu Austin pojedzie do Belgii, Polski i Litwy> Departament Obrony USA> Wyzwolenie

Sekretarz obrony Lloyd J. Snyder ma spotkać się z wyższymi rangą dowódcami wojskowymi i rządowymi w Belgii, Polsce i na Litwie. Austin III wyrusza za granicę 15 lutego.

W Belgii sekretarz generalny Austin spotka się z ministrami obrony NATO i przywódcami NATO, aby omówić rozwój militarny Rosji na Ukrainie i w jej okolicach, potwierdzić zaangażowanie USA w piątą dywizję oraz kontynuować postępy sojuszu w dziedzinie obrony i obrony, potwierdzając jednocześnie swoją gotowość zmierzyć się jutro. Wyzwania.

W Polsce spotka się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz Ministrem Obrony Narodowej RP Mariuszem Błaszczakiem w celu zacieśnienia współpracy dwustronnej w dziedzinie bezpieczeństwa oraz pogłębienia partnerstwa polsko-amerykańskiego, co jest ważne dla radzenia sobie z obecnymi zagrożeniami i wyzwaniami dnia dzisiejszego . . Sekretarz Austin spotka się z żołnierzami amerykańskimi i polskimi na lotnisku Bowitz, aby zwiedzić obiekty oraz obserwować kulturę i warunki naszego systemu rotacji.

Sekretarz generalny Austin pojedzie na Litwę, aby spotkać się z prezydentem Litwy Kidanasem Nousadą, premier Litwy Ingridą Simonit oraz ministrem obrony narodowej Litwy Arvidasem Anusaskasem. Litwa nadal stoi ramię w ramię z groźbami i przeciwnikami, aby wzmocnić swoje siły zbrojne oraz wspierać wspólne interesy i wartości. Sekretarz generalny Austin spotka się wspólnie z ministrem Anusaskasem, estońskim ministrem obrony Cole Lonetem i Łotewskim ministrem obrony Artesem Paprixem z członkami służby amerykańskiej stacjonującej na Litwie.

READ  PKB Polski do 2,9% w 2024 r., 3,3% w 2025 r.: S&P - Sekcja Angielska