18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Santos otrzymał pracę w Polsce w oparciu o sukcesy z Portugalią, mówią FA

Santos otrzymał pracę w Polsce w oparciu o sukcesy z Portugalią, mówią FA

Warszawa, Jan. 24 (Reuters) – Polska wyznaczyła Fernando Santosa na swojego nowego trenera, opierając się na jego doświadczeniu w zarządzaniu drużyną narodową i osiągnięciach, powiedział we wtorek prezydent Polskiego Związku Piłki Nożnej Cesary Kulesza.

Santos, który był kapitanem Portugalii na Euro 2016 i Ligę Narodów 2018-19 pod wodzą Cristiano Ronaldo, został nieoficjalnie ogłoszony w poniedziałek, kiedy 68-latek udostępnił swoje zdjęcie na Twitterze.

„Chcemy trenera, który ma już doświadczenie w prowadzeniu drużyny narodowej, więc nie musi uczyć się w pracy” – powiedział Kulesza na konferencji prasowej.

– Ale przede wszystkim chcieliśmy trenera odnoszącego sukcesy. Taki trener został dziś powołany.

Santos jest drugim polskim trenerem z międzynarodowym doświadczeniem przed tym stuleciem, po Leo Beanhackerze, który prowadził drużynę w latach 2006-2009.

Zanim został trenerem Portugalii w 2014 roku, Santos spędził cztery lata w Grecji. Na poziomie klubowym prowadził Porto, AEK Ateny, Panathinaikos, Sporting i Benfikę.

„Przywiązuję dużą wagę do dwóch słów „my” i „zwycięstwo”” – powiedział Santos podczas prezentacji na Stadionie Narodowym w Warszawie.

„Musimy przyzwyczaić się do wygrywania, ponieważ myślę, że ta drużyna narodowa ma wszystko, czego potrzeba, aby konkurować z każdą dużą drużyną”.

Polski Związek Piłki Nożnej postanowił nie przedłużać kontraktu byłego trenera Czesława Micniewicza po tym, jak poprowadził drużynę do pierwszego od 36 lat występu w fazie pucharowej mistrzostw świata na turnieju w Katarze w 2022 roku.

Był w dużej mierze krytykowany przez swój kraj ojczysty za jego defensywny skład w pierwszym meczu z Meksykiem.

Kadencja Santosa z Portugalią zakończyła się w grudniu po odpadnięciu tego kraju z ćwierćfinału mistrzostw świata. Jego kontrakt z Polską obejmuje dwa cykle eliminacyjne do Euro 2024 i Mistrzostw Świata 2026 – poinformował PZPN.

Reportaż Anity Kopilińskiej w Waszyngtonie, dodatkowe reportaże Patricii Rua w Lizbonie; Redakcja: Christina Fincher

READ  Putin wysyła Wagnera na Białoruś, aby przygotował się do ataku na Polskę: rosyjski poseł

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.