3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Samolot linii Ural Airlines awaryjnie ląduje na polu w Rosji po tym, jak pilot obawiał się, że skończyło mu się paliwo

Samolot linii Ural Airlines awaryjnie ląduje na polu w Rosji po tym, jak pilot obawiał się, że skończyło mu się paliwo

Samolot linii Ural Airlines awaryjnie wylądował we wtorek na polu w Rosji po tym, jak według doniesień pilota obawiał się, że w samolocie nie ma wystarczającej ilości paliwa, aby dotrzeć na lotnisko.

Samolot ze 159 osobami na pokładzie leciał z Soczi do Omska w momencie awaryjnego lądowania w obwodzie nowosybirskim – podał Reuters, powołując się na rosyjskie agencje informacyjne.

„Niepowodzenie [aircraft’s] Rosyjska agencja informacyjna TASS zacytowała dyrektora generalnego Ural Airlines Siergieja Skuratowa, który powiedział, że w momencie zbliżania się samolotu do Omska zadziałał ekologiczny system hydrauliczny.

Dodał: „Lot zwiększył zużycie paliwa i dowódca lotu zdał sobie sprawę, że może nie wystarczyć paliwa na lądowanie na lotnisku w Nowosybirsku”. „Zdecydował się więc wylądować samolotem na polu… z wypuszczonym podwoziem i udało mu się to.”

Mówi się, że Swiss International Airlines zostawiają wszystkie bagaże podczas lotu, aby dostarczyć pasażerów do Hiszpanii

Widziano samolot linii Ural Airlines lecący z Soczi do Omska po awaryjnym lądowaniu we wtorek w obwodzie nowosybirskim w zachodniej Syberii. (Reuters/Rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych/Zdjęcia Reuters)

Zdjęcia opublikowane przez Reuters przedstawiają samolot na ziemi z rozłożonymi slajdami awaryjnymi.

Według „Moscow Times” rosyjska agencja lotnicza podała, że ​​do lądowania doszło „w miejscu wybranym z powietrza” w pobliżu wsi Kamenka.

Według doniesień wszyscy pasażerowie zostali zakwaterowani w najbliższej wiosce.

Dyrektor generalny Qantas ustępuje ze stanowiska wcześniej, ponieważ przewoźnik chce naprawić swoją reputację

Samolot linii Ural Airlines ze 159 pasażerami na pokładzie ląduje awaryjnie

W momencie awaryjnego lądowania samolot leciał z Soczi do Omska. (Rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych/zdjęcia Reuters)

„Moskwa Times” podał, że Komitet Śledczy Rosji również wszczął śledztwo w sprawie tego incydentu.

Na stronie internetowej podano również, że Skuratow zaprzeczył twierdzeniu, jakoby samolot – który opisał jako Airbus A320 – napotkał problemy techniczne wynikające z braku części zamiennych do samolotu na skutek zachodnich sankcji związanych z wojną na Ukrainie.

„Jeśli chodzi o usługi Airbusa, jesteśmy w stanie wykonać wszelkiego rodzaju prace konserwacyjne” – powiedział Skuratow rosyjskiemu portalowi medialnemu RBC News.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o Fox Business

Po awaryjnym lądowaniu nie zgłoszono żadnych obrażeń.