19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rząd USA zmienia sposób zadawania pytań o rasę i pochodzenie etniczne, dodając nową kategorię

Rząd USA zmienia sposób zadawania pytań o rasę i pochodzenie etniczne, dodając nową kategorię

Paweł Sancia/AP

Koperta zawierająca list ze Spisu Powszechnego 2020.CNN

Biuro Zarządzania i Budżetu ogłosiło w czwartek zmiany w sposobie, w jaki rząd federalny zadaje pytania o rasę i pochodzenie etniczne ludzi, w tym w amerykańskim spisie powszechnym.

Biuro Zarządzania i Budżetu stwierdziło, że zgodnie z nowymi kryteriami, które mają zostać opublikowane w piątek, rząd będzie zbierał informacje na temat rasy i pochodzenia etnicznego za pomocą jednego pytania i opcjonalnie uwzględni nową kategorię dla regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej .

Pytanie mierzące rasę lub pochodzenie etniczne respondenta będzie teraz obejmować siedem szerokich kategorii: rasa lub pochodzenie etniczne respondenta: biały, latynos, latynos, czarnoskóry lub afroamerykanin, azjata, indianin amerykański lub rdzenni mieszkańcy Alaski, bliskowschodni lub północnoafrykańscy rdzenni Hawajczycy lub mieszkańcy wysp Pacyfiku. Zgodnie z poprzednimi standardami pochodzenie etniczne Latynosów lub Latynosów mierzono za pomocą osobnego pytania niż pytanie o tożsamość rasową.

„Dzięki ciężkiej pracy pracowników kilkudziesięciu agencji federalnych oraz wkładowi tysięcy obywateli te zaktualizowane standardy pomogą w tworzeniu bardziej przydatnych, dokładnych i aktualnych danych federalnych na temat rasy i pochodzenia etnicznego” – Karen Orvis , główny statystyk USA w Biurze Zarządzania i Budżetu, powiedział w poście na blogu. W czwartek te przeglądy zwiększą naszą zdolność do porównywania informacji i danych między agencjami federalnymi, a także pozwolą zrozumieć, jak dobrze programy federalne służą zróżnicowanej Ameryce.

Jest to pierwsza zmiana istniejących standardów od prawie trzydziestu lat i jest to wynik wieloletnich wysiłków. CNN informowało wcześniej. Biuro Zarządzania i Budżetu ustala standardy zarówno w zakresie formułowania pytań, jak i rodzajów danych, które agencje rządowe i ankiety muszą gromadzić, gromadząc informacje o tożsamości rasowej i etnicznej Amerykanów.

Agencje federalne będą miały 18 miesięcy na przedłożenie planu działania Biuru Zarządzania i Budżetu, a zgodnie z niepublikowanym zawiadomieniem o nowych przepisach oczekuje się, że wdrożą nowe standardy w ciągu pięciu lat.

READ  Rosjanie przejmują kontrolę nad wschodnim Bachmutem, podczas gdy Ukraińcy kwestionują to

W oświadczeniu US Census Bureau pochwaliło nową zasadę i oświadczyło, że agencja rozpocznie przegląd i opracowywanie planów wdrożenia zmian w spisach powszechnych i ankietach.

„Urząd Spisu Ludności Stanów Zjednoczonych wyraża uznanie dla uczciwości naukowej i współpracy z innymi federalnymi agencjami i departamentami statystycznymi w całym procesie. Wysiłki te mają na celu poprawę federalnych statystyk dotyczących rasy i pochodzenia etnicznego oraz zapewnienie, że dane dokładniej odzwierciedlają różnorodność rasową i etniczną populacji USA – podała agencja.

Organizacja non-profit Arab American Institute, która była orędowniczką kategorii Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, stwierdziła, że ​​arabscy ​​Amerykanie „staną się widoczni” we wszystkich danych federalnych ze względu na zmienione kryteria, jednak pewne obawy pozostają. Organizacja non-profit stwierdziła, że ​​standardy „zaprzeczają różnorodności rasowej społeczności arabsko-amerykańskiej, wykluczając Czarnych Arabów i definiując region Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej bez jednej z największych populacji, czyli Amerykanów Ormian”.

„Przez dziesięciolecia działaliśmy bez pola wyboru, a teraz przystosujemy się do posiadania pola wyboru, które nie odzwierciedla nas dokładnie, i nadal będziemy nalegać na podanie dokładnych danych, które powinniśmy mieć” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor wykonawcza AAI Maya Berry.

Arturo Vargas, dyrektor generalny Funduszu Edukacyjnego Krajowego Stowarzyszenia Wybranych i Mianowanych Urzędników Latynoskich, powiedział, że kwestia wspólnej rasy i pochodzenia etnicznego usprawniłaby gromadzenie danych na temat Latynosów, ale potrzeba więcej pracy, aby zająć się podgrupami.

„Zgodnie z poprzednimi kryteriami wielu Latynosów nie postrzegało siebie w oddzielnym pytaniu dotyczącym rasy i albo pozostawiło to pytanie puste, albo wskazało, że należą do „innej rasy” – a określenie to nie zostało uznane przez agencję” – stwierdził Vargas w oświadczeniu. .

Członkowie Kongresowego Klubu Azji i Pacyfiku nazwali te zmiany „historycznym kamieniem milowym” dla społeczności Azjatów, rdzennych mieszkańców Hawajów i wysp Pacyfiku.

„Dzisiejsze ogłoszenie Biura Zarządzania i Budżetu nie jest zmianą ani zwykłym biurokratycznym manewrem; to osiągnięcie organizowane raz na pokolenie” – stwierdziła w oświadczeniu przewodnicząca klubu Demokratów, posłanka Judy Chu z Kalifornii.

READ  Powodzie w Sydney: Ostrzeżenia przed większymi powodziami w związku z poważnymi wyciekami z tamy

„Jak konsekwentnie podkreśla CAPAC, grupowanie społeczności AANHPI często przesłania dysproporcje, z jakimi borykają się poszczególne grupy rasowe lub etniczne, w tym różnice w dobrobycie gospodarczym, wynikach zdrowotnych, posiadaniu domów lub osiągnięciach edukacyjnych, a także sprawia, że ​​programy i usługi rządowe są mniej responsywne i skuteczne”. – dodał Chou.

Jennifer Aguesta z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.