16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rumuńska kadra olimpijska na Igrzyska Europejskie została oficjalnie zaprezentowana w Polsce

Rumuńska kadra olimpijska na Igrzyska Europejskie została oficjalnie zaprezentowana w Polsce

The Reprezentacja Rumunii na igrzyskach olimpijskichZostał on oficjalnie zaprezentowany w Sali Wielowartościowej Kompleksu Olimpijskiego „Sydney 2000” w Isvoranach, uczestniku Igrzysk Europejskich w Polsce. Według Rumuńskiego Komitetu Olimpijskiego i Sportowego (COSR) jest to największa drużyna, jaką Rumunia kiedykolwiek miała w edycji Igrzysk Europejskich.

Rumunia wysyła 150 sportowców, 74 kobiet i 76 mężczyzn, na Igrzyska Europejskie, które odbędą się w dniach 21 czerwca – 2 lipca w Polsce. W pierwszej edycji zawodów, Baku 2015, Rumunia miała 147 zawodników w drużynie i 123 w drużynie. Mińsk 2019.

W tej edycji reprezentacja Rumunii będzie rywalizować w 18 z 29 dyscyplin sportowych wchodzących w skład programu multisport w Małopolsce Krakowskiej. Bianca Gelber, mistrzyni Europy 2022 w rzucie młotem oraz Katelyn Cirilla, mistrzyni świata i Europy 2022 w kajakarstwie, wywieszą flagę podczas ceremonii otwarcia.

Na uroczystości w Isvorani ślubowanie w imieniu sportowców złożyła Katelyn Cyril, a w imieniu trenerów Olimpiu Marin. Urzędnicy Komitetu Olimpijskiego i przedstawiciele Federacji byli obecni i zachęcali sportowców.

„Wyzwanie, przed którym stoisz na Igrzyskach Europejskich Kraków Małopolska 2023, powinno być okazją do pokazania, że ​​jesteś gotowy i że będziesz walczył o drużynę i wszystkich, którzy Cię wspierają. Wiem, co to znaczy być pod presją i przekraczać granice To jest wymagające, ale wiem, że jesteś silna i zdolna do wkroczenia na scenę. Wiedz o tym” – powiedział przewodniczący COSR Mihai Kovaliu. Aktualności.ro.

Rumuńska drużyna składa się ze 150 sportowców i 39 trenerów, 15 członków zespołu medycznego, 9 działaczy zespołu i 1 technik kolarstwa górskiego.

Delegacją Team Romania kieruje Drakos Tataru jako szef sztabu.

[email protected]

(Źródło zdjęcia: COSR na Facebooku)

READ  Polscy przywódcy spotykają się w więzieniu z żoną laureata Nagrody Nobla Bialiadskiego