19 maja, 2024

Rozgrywki College Football Playoff są wybierane po 12. tygodniu

Pracownicy ESPN18 listopada 2023 o 23:14 czasu wschodniego3 minuty na przeczytanie

Marcus Rosemy-Jacksaint znajduje strefę końcową dla drugiego niszczyciela czołgów

Marcus Rosemi Jaxent trafia na linię bramkową po swoim drugim przyłożeniu i jest już 31-10 dla Gruzji.

the Zespoły Georgia Bulldogs i Washington Huskies, zajmujące miejsca 1 i 5 w najnowszych rankingach College Football Playoff, rozegrały w sobotę najcięższe mecze 12. tygodnia – przynajmniej na papierze. Obie drużyny były jedynymi pretendentami do play-offów, które mierzyły się z rankingowymi przeciwnikami.

Waszyngton czerpał wszystko, co mógł, od bobrów z Oregonu. W deszczowym Corvallis Husky utrzymali zwycięstwo 22-20. Rozgrywający Michael Penix Jr. podał na 162 jardy i trafił do Romy Udunze, zdobywając gola, ale to obrona drużyny Husky przypieczętowała rozdanie po czwartej próbie na dwie minuty przed końcem.

Georgia nie miała problemów z drużyną Tennessee Volunteers nr 18. Po tym, jak Vols strzelili gola w pierwszej akcji po wznowieniu, Bulldogs odpowiedzieli 24 punktami z rzędu i prowadzili do łatwego zwycięstwa 38-10. Odbiornik Dillon Bell rzucił podanie po przyziemieniu i złapał je.

Buckeyes z Ohio State nr 2 całkowicie zdominowali Minnesota Golden Gophers 37-3. Obrona OSU utrzymała Minnesotę na dystansie zaledwie 159 jardów.

Rozgrywając swój drugi mecz bez trenera Jima Harbaugha, który odsiaduje trzy mecze zawieszenia wynikającego z dochodzenia w sprawie kradzieży znaków, drużyna Michigan Wolverines z numerem 3 pokonała Maryland Terrapins i pozostała niepokonana. Terps utrzymali pięć punktów i w drugiej połowie zmusili Wolverines do zdobycia trzech punktów z rzędu. Jednak Taulia Tagovailoa wykonała kosztowny przechwyt i została wezwana do celowego uziemienia w polu końcowym, co zapewniło Michigan bezpieczeństwo i pozwoliło Wolverines wygrać 31-24.

Zajmujący 4. miejsce w rankingach drużyna Florida State Seminoles zaczęła powoli, ale ostatecznie wyprzedziła FCS North Alabama Lions. Chociaż FSU pozostało niepokonane, stracili gwiazdę rozgrywającego Jordana Travisa, który został zniesiony z boiska z lewą nogą w gipsie.

Oprócz Święta Dziękczynienia, ostatni tydzień sezonu zasadniczego przynosi tradycyjne rozgrywki. Washington Cougars zmierzą się ze stanem Washington w Apple Cup, a Florida State zmierzy się z Florida Gators. Georgia odwiedza drużynę Georgia Tech Yellow Jackets. Oczywiście w najbliższą sobotę Ohio State i Michigan zmierzą się w jednej z najbardziej oczekiwanych wersji swojej rywalizacji.

Dave’a Wilsona: 1. Gruzja 2. Michigan 3. Stan Ohio 4. Waszyngton

READ  Długa podróż rozpoczyna się w San Francisco, gdzie Braves drugi weekend z rzędu rywalizują z Giants