22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosyjska dziennikarka Marina Ovsianikova ucieka z aresztu domowego potępia wojnę Putina

Rosyjska dziennikarka Marina Ovsianikova ucieka z aresztu domowego potępia wojnę Putina

W swoich pierwszych uwagach od czasu ucieczki przed aresztem domowym na początku tego tygodnia rosyjska dziennikarka Marina Ovsinikova powiedziała, że ​​uważa się za „całkowicie niewinną” i wezwała do usunięcia ze społeczeństwa rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i jego procesu.

„Ponieważ nasze państwo odmawia przestrzegania swoich praw, odmawiam przestrzegania nałożonych na mnie środków przymusu w postaci aresztu domowego i zwalniam się z niego 30 września 2022 r.” Ovsyannikova Opublikowano w Telegramie Z nieujawnionej lokalizacji Środa.

„Szanowni pracownicy Federalnej Służby Więziennej założyli taką bransoletkę Putinowi” – ​​powiedziała w klipie wideo, odnosząc się do elektronicznego urządzenia śledzącego, które rosyjscy urzędnicy byli zmuszeni nosić na jej kostce. „To on powinien być odizolowany od społeczeństwa, a nie ja, i powinien być sądzony za ludobójstwo narodu ukraińskiego i za to, że masowo zniszczył męską populację Rosji”.

Ovsyannikova, była redaktorka rosyjskiego państwowego kanału telewizyjnego nr 1, trafiła na pierwsze strony światowych gazet na początku tego roku po tym, jak włamała się do flagowego programu informacyjnego tego kanału, niosąc plakat z napisem „Stop wojnie”. Jej protest został powszechnie okrzyknięty niebezpiecznym aktem oporu, ponieważ Rosja zaczęła rozprawiać się z krytykami i publicznymi demonstracjami sprzeciwu podczas inwazji na Ukrainę.

Rosyjski dziennikarz, który protestował przeciwko wojnie powietrznej na Ukrainie, ucieka z aresztu domowego

W środę Ovsyannikova ponownie wezwała Rosjan, aby nie wierzyli w kłamstwa rządu, mówiąc, że została namierzona tylko za mówienie prawdy. Po rosyjskiej inwazji w lutym dostęp do mediów został szybko zablokowany, a Moskwa zakazała „fałszywych” wiadomości o ataku na Ukrainę. Rosja tłumienie mediów Wielu dziennikarzy zostało zmuszonych do ucieczki z kraju.

Rosja dwukrotnie nałożyła na Owsiannikową grzywnę za zniesławienie jej armii, aw sierpniu umieściła ją w dwumiesięcznym areszcie domowym za rozpowszechnianie fałszywych wiadomości o wojsku, kara do 10 lat.

READ  Słowacja wysyła swój system obrony powietrznej na Ukrainę

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób udało jej się uciec z 11-letnią córką. W ostatnich dniach Ovsyannikova nie odpowiadała na telefony i SMS-y z Washington Post.

Rosyjskie media podały, że były mąż Owsiannikowej po raz pierwszy poinformował władze w sobotę o jej zaginięciu. Igor Owsianikow powiedział prokremlowskiej sieci RT, że nie zna miejsca pobytu swojej byłej żony, ale jego córka nie ma paszportu.

Wypowiedzi Owsjanikowej były podobne do wypowiedzi Putina podpisał dokument Sformalizowanie aneksji czterech regionów Ukrainy, naruszenie prawa międzynarodowego. Mimo tego kroku siły ukraińskie robią „szybki i silny postęp” na południu kraju i wyzwalają „dziesiątki osiedli” spod rosyjskiej kontroli, Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział.

Natalia Abakumova przyczyniła się do powstania tego raportu.

Wojna na Ukrainie: co musisz wiedzieć

Ostatni: Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekrety w piątek do Aneksja czterech okupowanych regionów Ukrainy, po tymczasowych referendach powszechnie uznano za nielegalne. Podążaj za nami Aktualizacje na żywo tutaj.

odpowiedź: Administracja Bidena ogłosiła w piątek a Nowa runda sankcji wobec RosjiW odpowiedzi na aneksje atakował rosyjskich i białoruskich urzędników rządowych, członków rodzin, urzędników wojskowych i sieci zaopatrzenia obronnego. Jak powiedział w piątek prezydent Wołodymyr Zełenski, Ukraina też” Złóż wniosek o „szybkie wejście” do NATOW wyraźnej odpowiedzi na aneksje.

W Rosji: Putin zapowiedział mobilizację wojskową 21 września zadzwonić do 300 000 żołnierzy rezerwy W dramatycznej próbie odwrócenia niepowodzeń w jego wojnie z Ukrainą. reklama doprowadziła do exodus Z Ponad 180 000 osóbszczególnie Mężczyźni, którzy podlegali służbieA Ponowne protesty i inne akty sprzeciwu wobec wojny.

Walczący: Ukraina uruchomiona udany kontratak ten który Rosja wymusiła poważne wycofanie się w północno-wschodnim regionie Charkowa Na początku września, kiedy wojska uciekły z miast i wsi, które okupowały od pierwszych dni wojny i Porzucone duże ilości sprzętu wojskowego.

READ  Ukraina otrzymuje amerykańskie i niemieckie pojazdy opancerzone i odrzuca rosyjskie rozkazy zawieszenia broni

Kino: Fotografowie Washington Post są w terenie od początku wojny. Oto niektóre z ich najpotężniejszych dzieł.

Jak możesz pomóc: Oto kilka sposobów, w jakie mogą to zrobić w Stanach Zjednoczonych Wspieraj Ukraińców Obok Co ludzie ofiarowują na całym świecie.

Przeczytaj nasz pełny opis Wojna Rosji i Ukrainy. Czy jesteś na Telegramie? Subskrybuj nasz kanał Aktualizacje i ekskluzywne wideo.