13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Reddit wycenia akcje na 34 USD w nadchodzącej ofercie publicznej

Reddit wycenia akcje na 34 USD w nadchodzącej ofercie publicznej

Reddit wycenił swoją pierwszą ofertę publiczną na 34 dolary za akcję, co stanowi górną granicę oczekiwanego zakresu, wyceniając platformę mediów społecznościowych na około 6,4 miliarda dolarów.

Czwartkowy debiut spółki na nowojorskiej giełdzie był bardzo oczekiwany ze względu na zastój na giełdach w ciągu ostatnich dwóch lat. Reddit jest pierwszą dużą firmą z branży mediów społecznościowych, która weszła na giełdę od czasu Pinteresta (PINS) w 2019 r.

Platforma dyskusyjna tworzona przez użytkowników istnieje od 2005 r., ale zyskała większe uznanie podczas szaleństwa memów w 2021 r. W tamtym czasie handlowcy detaliczni na subreddicie Wall Street Bets zachęcali do krótkiej sprzedaży akcji sprzedawcy gier wideo GameStop (GME). i scenę. Chain (AMC) i inne akcje o dużym zwarciu.

Oczekuje się, że pierwsza oferta publiczna pozwoli ocenić apetyt inwestorów na oferty związane z technologią w czasie, gdy polityka pieniężna jest rygorystyczna.

Ukraina – 08.02.2021: Na tej ilustracji logo Reddita pojawia się na ekranie telefonu komórkowego przed logo subreddita WallStreetBets (WSB), gdy uczestnicy dyskutują o handlu akcjami i opcjami.  (Ilustracja: Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket za pośrednictwem Getty Images)

Ukraina – 08.02.2021: Na tej ilustracji logo Reddita pojawia się na ekranie telefonu komórkowego przed logo subreddita WallStreetBets (WSB), gdy uczestnicy dyskutują o handlu akcjami i opcjami. (Ilustracja: Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket za pośrednictwem Getty Images) (obrazy SOPA za pośrednictwem Getty Images)

Według szacunków firmy przychody Reddita w 2023 r. wzrosły o około 20% rok do roku, do 804 mln dolarów. Plik S-1. Około 98% sprzedaży w trzecim kwartale ubiegłego roku zostało wygenerowanych z reklam na platformie.

Spółka nie jest rentowna, a jej strata netto spadła ze 158,6 mln dolarów w 2022 roku do 90,8 mln dolarów w roku ubiegłym.

W 2023 r. witrynę odwiedziło 500 milionów użytkowników, co oznaczało średnio 73,1 miliona unikalnych aktywności dziennie w ciągu trzech miesięcy kończących się w grudniu.

Jak wynika ze zgłoszenia S-1, Reddit zauważył, że „treść jest szczególnie ważna” dla sztucznej inteligencji, czyli AI.

READ  Spotkanie Fed: Jak daleko pójdą stopy procentowe i czego można się spodziewać na posiedzeniu w tym tygodniu.

„Badamy możliwości biznesowe w zakresie licencjonowania danych do celów obejmujących uczenie maszynowe, analizę biznesową oraz wyświetlanie i trenowanie generatywnych modeli sztucznej inteligencji” – czytamy w zgłoszeniu.

Główny partner projektu Kamran Ansar twierdzi, że według niego sztuczna inteligencja ma większe zastosowanie w moderowaniu treści witryn.

„Myślę, że obecnie jest to oczywiście legalne — trzeba wspomnieć o sztucznej inteligencji i tym, co z nią robisz. Myślę, że prawdopodobnie mogłoby to pomóc w regulacji” – Ansari powiedział Yahoo Finance.

„Jedną z rzeczy, która zawsze sprawiała największą frajdę w Reddicie, jest to, że treść może nie być w pełni przyjazna reklamom” – powiedział.

W ukłonie w stronę Redditorów firma przeznaczyła do sprzedaży 1,76 mln akcji uprawnionym użytkownikom i moderatorom platformy, bez okresu blokady.

To posunięcie stwarza pole do zmienności, mówi Ansari z Headline.

„Możesz zaobserwować duży wzrost cen akcji, a następnie spadek” – powiedział. „Ponieważ wokół tego panuje wściekła społeczność, użytkownicy Reddita, jak na ironię sam Reddit staje się zbiorowiskiem memów, podobnie jak to miało miejsce w przypadku AMC i GameStop”.

Ines jest główną korespondentką biznesową w Yahoo Finance. Podążaj za nią na X w @ines_ferre