23 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Recenzja New Blue Sun autorstwa André 3000

Recenzja New Blue Sun autorstwa André 3000

Obejrzyj rozdanie nagród Billboard Music Awards

W tym roku wydano setki albumów z muzyką ambientową, ale tylko jeden wydał elitarny raper z 13-krotną platynową płytą na koncie. W ciągu 16 lat od przerwy Outkast spowodowanej zmianami tektonicznymi fani duetu André 3000 domagali się, aby gwiazda przedstawiła coś więcej niż tylko okazjonalny gościnny werset z nokautem. Zamiast tego podążał za swoją strzałą jako wędrowny artystyczny nomad grający na flecie na lotniskach, w kawiarniach, chodnikach i na zajęciach jogi. jego pierwsza płyta, Nowe niebieskie słońce Jest to pełny rozkwit jego w średnim wieku ześlizgnięcia się do delikatnych dronów i prostej pracy na trzcinie. Fani słusznie obawiają się albumu opatrzonego etykietą „Warning: No Bars” i tytułów piosenek takich jak „Przysięgam, naprawdę chciałem nagrać album rapowy, ale tym razem tak po prostu wiatr wiał”. Na szczęście 87-minutowy muzyczny epos Andre 3000 to wspaniały, ultranowoczesny, pryzmatyczny zapach świeżego kadzidła.

Nowe niebieskie słońce Stanowi także kulminację trwającego dziesięć lat crescendo odrodzenia New Age. Na początku 2010 roku twórca smaku ponownie wprowadził na rynek takie marki, jak Numero Group, Light in the Attic i Rvng Intl. Zaczął wznawiać wydawanie amerykańskiej muzyki New Age w prasie prywatnej, uwalniając niegdyś wyśmiewany gatunek od reputacji tchnienia kryształu i wiatru i zmieniając jego pozycję na amerykańską tradycję ludową przepełnioną energią majsterkowania. Wytwórnie takie jak Empire of Signs i szwajcarska WRWTFWW zwróciły swoją uwagę na rewitalizację bardziej inwazyjnej, zorientowanej na elektronikę muzyki japońskiej, którą możesz usłyszeć na Nowe niebieskie słońceWięcej sztucznych momentów. Alanis Morissette, Moby, 6Luck, Sufjan Stevens, a nawet aktor Jeff Bridges odnosili w ciągu ostatnich kilku lat różne sukcesy w zakresie muzyki terapeutycznej.

Dla tej części Nowe niebieskie słońce Jest to głównie utwór nagrany przez płodną wytwórnię kasetową Leaving Records z Los Angeles, wytwórnię istniejącą również na styku ambientu, new age, jazzu oraz improwizowanej i eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Większość odchodzącego składu – Matthew David, Carlos Nino, Dentoni Parks i VCR – jest pod ręką, aby pomagać i uzupełniać melodie Andre, przekształcając jego cyfrowe flety w orgię nabrzmiewających talerzy i kosmicznych iskier.

Wspólny

Pomimo linku do materiałów prasowych Nowe niebieskie słońce W porównaniu do organicznej prostoty laragi i uduchowionego jazzu Alice Coltrane, przypomina to bardziej marzycielską, niemal organiczną muzykę „Czwartego Świata” takich kompozytorów jak Jon Hassell i Steve Roach: wyimaginowane krajobrazy, w których kosmiczna elektronika radośnie splata się z różnymi shakerami, trzcinami i pałkami przeciwdeszczowymi. „Digital Reed Machine” Andre przywołuje egzotyczne światy dźwiękowe Valley z końca lat 80. XX wieku, stworzone przez japońskich kompozytorów, takich jak Yoshio Ojima – nie do końca prawdziwe, nie do końca fałszywe i całkiem zdumiewające. Nowe niebieskie słońce W żadnym wypadku nie jest niecierpliwy ani minimalny. Zamiast tego załoga Andre współpracuje jak dynamiczny zespół grający na żywo, radzący sobie z delikatnymi tonami i łagodnymi nastrojami, niezależnie od tego, czy płynie w rytmie („That Night in Hawaii…”), czy wzmaga się w kaskadach szczęśliwego chaosu („BuyPoloDisorder’s Daughter…”). Lub stwórz lasy deszczowe dźwięku („Ants for you…”). Nasz dyrygent ma kręty ruch, który tańczy w rytmicznych wybuchach, podczas gdy jego koledzy eksplodują, dojrzewają i błyszczą. Wszystkie te ruchome części oznaczają, że nie jest to najbardziej wciągające środowisko dla poszukujących muzyki „kojącej” lub „uzdrawiającej”, jednak z perspektywy producenta piwnicznej grupy jazzowej lub podziemnego zespołu elektronicznego, Nowe niebieskie słońce Ona jest absolutną rozkoszą.

Nowe niebieskie słońce Nie jest to najlepsze nagranie surround, jakie usłyszysz w 2023 roku. Jest niewielkie, gdy umieścisz je obok konfrontacyjnego przepływu Tima Heckera Żadnych wzlotówSubtelna słabość Ryuichi Sakamoto 12oraz obszary pasterskie Takashi Kokubo i Andrea Esperti Muzyka dla kosmicznego ogrodu Albo otulające ciepło Loscil/Lawrence English Kolory powietrza. Ale, Nowe niebieskie słońce Jest prawdopodobne, że tak będzie Tylko Okolica rekordowo duża liczba osób Do Słyszeliśmy, że jest rok 2023 i to wspaniale, że ten energetyczny i bogaty album stał się hitem. Podobnie jak w przypadku zmieniającej reguły gry grupy rapowej, André 3000 powraca w roli Pied Pipera, a świat dźwięków czeka na tych, którzy podążają za nim z otwartymi uszami i otwartymi umysłami.

READ  Dzisiejsze Wordle #722 Wskazówki, wskazówki i odpowiedzi na niedzielę, 11 czerwca