19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Raport z Monitoringu Bezpieczeństwa wrzesień – grudzień 2023 – Polska

Raport z Monitoringu Bezpieczeństwa wrzesień – grudzień 2023 – Polska

Spinki do mankietów

Dwa lata po inwazji Rosji na Ukrainę na pełną skalę i dziesięć lat po rozpoczęciu konfliktu sytuacja staje się fazą przedłużającego się konfliktu, prowadzącego do długotrwałych wysiedleń ukraińskich uchodźców i osób wewnętrznie przesiedlonych.

Dane z monitorowania bezpieczeństwa Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego (IRC) wskazują nie tylko na przedłużający się konflikt, tzw. „permakryzys” wśród wysiedlonej ludności, ale także na stałe, „stałe potrzeby”. Potrzeby te obejmują schronienie, zatrudnienie, pomoc materialną i opiekę zdrowotną i są powiązane z krytyczną potrzebą bezpieczeństwa statusu prawnego i włączenia społeczno-ekonomicznego.

Zagrożenia bezpieczeństwa zidentyfikowane w czwartym kwartale:

„To, że ci ludzie znaleźli się w bezpiecznym kraju, nie oznacza, że ​​kobiety i dzieci znalazły się w bezpiecznym domu”. (KII, pracownik organizacji pozarządowej)

Wyniki analizy stanowią podstawę do opracowania strategii ograniczania ryzyka bezpieczeństwa. W tym cyklu Zespół Monitorujący Bezpieczeństwo IRC przeprowadził dodatkowy monitoring w oparciu o Ramy Pomocy Prawnej we współpracy z Zespołem MEAL IRC. Ponadto zespoły PM i MEAL przeprowadziły badania dotyczące systemów edukacji ukraińskich dzieci.

READ  P3 zajmuje czwarte miejsce w południowej Polsce