22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Raport: Giełdowe chińskie firmy wykorzystują jako składniki części zwierząt zagrożonych wyginięciem

Raport: Giełdowe chińskie firmy wykorzystują jako składniki części zwierząt zagrożonych wyginięciem

Łuskowiec uratowany od sprzedawcy dzikich zwierząt odpoczywa w Green Finger Park w Lagos w Nigerii, 29 lipca 2020 r. Zdjęcie: Sion Sunny/Reuters. Uzyskanie praw licencyjnych

SZANGHAJ/HONG KONG (Reuters) – Trzy notowane na giełdzie chińskie firmy farmaceutyczne, których inwestorami są największe banki świata lub z nich korzystają, wykorzystywały części zagrożonych zwierząt jako składniki swoich produktów, podała grupa ekologiczna w opublikowanym w poniedziałek raporcie.

Agencja ds. badania środowiska z siedzibą w Londynie wezwała inwestorów w Beijing Tong Ren Tang Group (600085.SS), Tianjin Pharmaceutical Group (600329.SS) i Jilin Aodong Pharmaceutical Group (000623.SZ) do sprzedaży swoich udziałów.

Beijing Tong Ren Tang i Tianjin Pharmaceutical Group nie odpowiedziały na e-maile ani telefony wysłane przez Reuters z prośbą o komentarz. Nie udało nam się uzyskać komentarza od Jilin Odong Pharmaceutical Group.

Te trzy firmy należą do 72 firm, które według organizacji non-profit EIA wykorzystują części ciał zagrożonych gepardów i łuskowców jako składniki co najmniej 88 produktów tradycyjnej medycyny chińskiej.

Grupa stwierdziła, że ​​koncentruje się na firmach farmaceutycznych, ponieważ są one notowane na giełdzie i na swoich stronach internetowych wyświetlają produkty zawierające części tygrysa lub łuskowca.

Producenci tradycyjnych leków chińskich często publicznie promują skuteczność tych składników i umieszczają je na opakowaniach swoich produktów.

„Szczególnie rozczarowujące jest to, że tak wiele dużych banków i instytucji finansowych aktywnie popiera tę destrukcyjną eksploatację” – stwierdził w oświadczeniu medialnym Avinash Bhasker, specjalista ds. prawa i polityki w EIA.

„Muszą jak najszybciej wycofać się z producentów TCM, którzy wykorzystują zagrożone gatunki”.

Beijing Tong Ren Tang i Tianjin Pharmaceutical Group nie odpowiedziały na kilka e-maili i telefonów od agencji Reuters z prośbą o komentarz. Nie udało nam się uzyskać komentarza od Jilin Odong Pharmaceutical Group.

EIA stwierdziła, że ​​62 instytucje finansowe zainwestowały w co najmniej jedną z trzech spółek, w tym HSBC Holdings, UBS, Deutsche Bank, Citigroup i BlackRock. N).

READ  Giełdy mieszały się z danymi o CPI i danymi Fed na horyzoncie

Niektórzy inwestorzy, w tym Wells Fargo & Co., oświadczyli, że albo sprzedali pieniądze zainwestowane w spółki zajmujące się tradycyjną chińską medycyną, albo sprzedali swoje udziały w tych spółkach – podaje EIA.

HSBC Global Asset Management Canada i Royal Bank of Canada poinformowały EIA, że ich inwestycje w obie spółki ograniczają się do funduszy pasywnych lub śledzonych.

UBS poinformował EIA, że jego akcje są przechowywane w imieniu klientów.

EIA stwierdziła, że ​​Deutsche Bank, HSBC Holdings, Citigroup i BlackRock nie odpowiedziały na jej zapytania.

Rzecznik DWS, ramienia Deutsche zajmującego się zarządzaniem aktywami, powiedział, że nie ma on kontaktu z trzema producentami leków za pośrednictwem aktywnie zarządzanych funduszy, zauważając, że ważne jest nawiązanie współpracy z emitentami i dostawcami indeksów w celu osiągnięcia poprawy środowiskowej, społecznej i instytucjonalnej, bez wyjaśniania własności banku poprzez fundusze pasywne.

Źródło zaznajomione ze sprawą poinformowało Reuters, że udziały Citi obejmują w dużej mierze działalność związaną z klientami, a nie inwestycje prywatne. Miasto odmówiło komentarza.

BlackRock odmówił komentarza.

Grupa aktywistów nalegała, aby chiński rząd zakazał wykorzystywania części zagrożonych zwierząt do wszelkich celów komercyjnych na swoich rynkach krajowych.

Chińska Krajowa Administracja Produktów Medycznych nie odpowiedziała na prośbę agencji Reuters o komentarz.

Zmieniona chińska ustawa o ochronie dzikiej przyrody weszła w życie w maju. Zabrania handlu większością dzikich zwierząt w celu spożycia jako żywność, ale w pewnych okolicznościach nadal można wydawać zezwolenia na hodowlę i wykorzystanie.

(Reportaż Andrew Silvera z Szanghaju i Seleny Lee z Hongkongu – przygotowany przez Mahometa dla Biuletynu Arabskiego) Redakcja: Myung Kim i Jason Neely

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę