1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Putin mówi, że Rosja „nigdy nie ustąpi” z przemówienia na koniec roku

Putin mówi, że Rosja „nigdy nie ustąpi” z przemówienia na koniec roku

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że Rosja „nigdy nie ustąpi” w swoim corocznym przemówieniu na koniec roku, które miało zostać wyemitowane we wszystkich strefach czasowych na krótko przed północą przed Nowym Rokiem.

Według Associated Press, powołującej się na rosyjskie media państwowe, Putin w nagranym wcześniej przemówieniu, które trwało niecałe cztery minuty, podkreślił jedność narodową. Tytuł był znacznie krótszy niż tytuł z poprzedniego roku.

Putin stwierdził w swoich oświadczeniach, zgodnie z tym, co agencja zacytowała: „Udowodniliśmy raz po raz, że jesteśmy w stanie rozwiązać najtrudniejsze problemy i nigdy się nie cofniemy, bo nie ma siły, która może nas podzielić. ” Agence France-Presse.

Putin w swoich wypowiedziach nie wymienił Ukrainy z nazwy, choć głównym tematem jego wypowiedzi była prawie dwuletnia wojna w tym kraju.

Putin powiedział: „To, co nas jednoczy i jednoczy, to los ojczyzny i głębokie zrozumienie najwyższej wagi etapu historycznego, przez który przechodzi Rosja”, chwaląc „solidarność, współczucie i niezłomność obywateli rosyjskich”.

Pochwalił żołnierzy walczących na froncie dla Rosji, mówiąc: „Jesteśmy z Was dumni. Jesteście bohaterami i czujecie wsparcie całego narodu”.

Agence France-Presse podała, że ​​Putin nie wspomniał o śmiertelnym zamachu bombowym, który miał miejsce w sobotę w Biełgorodzie, w którym zginęły 24 osoby, a 108 zostało rannych. Wśród zmarłych było troje dzieci.

Associated Press podała, że ​​w tym roku w Moskwie wiele uroczystości przebiegało spokojnie, a zwykłe fajerwerki i koncert na Placu Czerwonym zostały w tym roku odwołane, podobnie jak w zeszłym roku. Agencja informacyjna podała, że ​​niektóre inne miasta odwołały fajerwerki po ataku w Biełgorodzie.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.