16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Punia opuszcza Polia Open z powodu kontuzji ręki

Punia opuszcza Polia Open z powodu kontuzji ręki

Warszawa, 8 czerwca: Indyjski zapaśnik Deepak Punia, który wybiera się na Igrzyska Olimpijskie, odpadł we wtorek z Polish Open, aby uniknąć pogorszenia się kontuzji lewej ręki w ostatniej serii rankingowej przed Igrzyskami w Tokio.

Punia miał zabrać chłopca na zawody 86 kg, ale Amerykanin Zahid przegrał ćwierćfinał z Valencią. Wiadomo, że brązowy medalista Mistrzostw Świata 2019 doznał kontuzji na dwa do trzech dni przed wyjazdem na trening do Warszawy.

„Nie chciał pogorszyć kontuzji i poinformował federację, że po odejściu wezwie do rywalizacji. Po ocenie swojej ręki dziś rano, postanowił nie brać maty” – powiedział źródło w obozie Indian.

Federacja Wrestlingu Indii (WFI) potwierdziła sekwencję wydarzeń.

„Tak, daliśmy mu wybór. Nie chcemy wywierać presji na zapaśników, zbliżają się igrzyska olimpijskie, więc nie ma sensu podejmować ryzyka ”- powiedział Vinod Tomar, asystent sekretarza WFI.

Punia będzie z drużyną do 5 lipca na zgrupowaniu organizowanym przez Polską Federację.

WFI prowadzi również rozmowy z Turcją, Rumunią i Rosją w sprawie zorganizowania obozów treningowych dla indyjskich zapaśników olimpijskich.

Po odpadnięciu Puni w meczu pozostało tylko trzech Indian.

Ravi Tahiya, który zakwalifikował się do zawodów 57kg, wystartuje na imprezie w kategorii 61kg.

W konkurencji kobiet Vinesh Bogat (53 kg) i Anshu Malik (57 kg) zmierzą się w piątek.

Bajrang Punia również zdecydował się przegapić imprezę i zamiast tego chciał trenować w Rosji. Seema Bisla (50 kg) i Sonam Malik (62 kg) nie pojechały do ​​Warszawy, ponieważ również doznały kontuzji.

Sumit Malik (125 kg) został zawieszony przez Światową Organizację za oblanie najwyższego testu w Sofii, który dokonał cięć na Igrzyska w Tokio. (PTI)

READ  Polski rząd po dwóch latach wstrzymał 0% VAT na żywność