26 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przypadki COVID w Chinach przytłaczają szpitale

Przypadki COVID w Chinach przytłaczają szpitale

BEIJING (Reuters) – Pekiński lekarz Howard Bernstein powiedział, że nie widział czegoś takiego od ponad trzech dekad medycyny ratunkowej.

Pacjenci przybywają do jego szpitala w coraz większej liczbie; Powiedział, że prawie wszyscy z nich są w podeszłym wieku, a wielu źle się czuje z powodu objawów COVID i zapalenia płuc.

Relacja Bernsteina odzwierciedla podobne zeznania personelu medycznego w całych Chinach, który zmaga się z nagłym odwróceniem się Chin od swoich wcześniej surowych zasad dotyczących koronawirusa w tym miesiącu, po którym nastąpiła ogólnokrajowa fala infekcji.

Jest to zdecydowanie największa epidemia w kraju od czasu wybuchu epidemii w centralnym mieście Wuhan trzy lata temu. Szpitale rządowe i krematoria w Pekinie również borykały się w tym miesiącu z ogromnym popytem.

„Szpital jest przeciążony od góry do dołu” – powiedział Bernstein Reuterowi pod koniec „stresującej” zmiany w prywatnym szpitalu Beijing United Family Hospital we wschodniej części stolicy.

Powiedział, że „oddział intensywnej terapii jest pełny”, podobnie jak oddział ratunkowy, klinika przeciwgorączkowa i inne oddziały.

„Wielu z nich jest hospitalizowanych. Nie poprawili się w dzień lub dwa, więc nie ma przepływu, więc ludzie wciąż przychodzą na pogotowie, ale nie mogą iść do sal szpitalnych” powiedział. „Utknęli na izbie przyjęć na kilka dni”.

W ciągu ostatniego miesiąca Bernstein przeszedł od tego, że nigdy nie leczył pacjenta z COVID, do widywania dziesiątek pacjentów dziennie.

„Największym wyzwaniem, szczerze mówiąc, jest to, że myślę, że nie byliśmy na to gotowi” – powiedział.

Sonia Gothard Borough, 48-letnia dyrektor medyczna prywatnego szpitala Raffles w Pekinie, powiedziała, że ​​liczba pacjentów jest pięć do sześciu razy większa niż normalnie, a średni wiek pacjentów wzrósł o około 40 do ponad 70 w ciągu jednego roku. tydzień.

„To zawsze ten sam profil” – powiedziała. Oznacza to, że większość pacjentów nie była szczepiona.

READ  Nowy europejski klub z 44 narodami podkreśla izolację Rosji

Powiedziała, że ​​pacjenci i ich krewni odwiedzają Raffles, ponieważ lokalne szpitale są „przytłoczone” i ponieważ chcą kupić Paxlovid, lek na COVID firmy Pfizer, którego brakuje w wielu miejscach, w tym w Raffles.

„Chcą, aby lek był alternatywą dla szczepionki, ale lek nie zastępuje szczepionki” – powiedział Gotthard-Beauro, dodając, że istnieją ścisłe kryteria określające, kiedy jej zespół może go przepisać.

Pracownik pracuje na linii produkcyjnej leków przeciwgorączkowych w Guizhou Bailing Factory w środku wybuchu choroby koronawirusowej (COVID-19), w Anshun, prowincja Guizhou, 24 grudnia 2022 r. cnsphoto via REUTERS

Jutard-Bourreau, który podobnie jak Bernstein pracuje w Chinach od około dekady, obawia się, że najgorsze z tej fali w Pekinie dopiero nadejdzie.

W innym miejscu w Chinach personel medyczny powiedział Reuterowi, że w niektórych przypadkach zasoby są już wyczerpane do granic wytrzymałości, a poziom COVID i chorób wśród personelu jest szczególnie wysoki.

Pielęgniarka z zachodniego miasta Xian powiedziała, że ​​45 z 51 pielęgniarek na jej oddziale i wszyscy pracownicy oddziału ratunkowego zarazili się wirusem w ostatnich tygodniach.

„Wśród moich kolegów jest wiele pozytywnych przypadków” – powiedziała 22-letnia pielęgniarka Wang. „Prawie wszyscy lekarze na to cierpią”.

Wang i pielęgniarki z innych szpitali powiedzieli, że muszą stawić się na służbie, nawet jeśli uzyskają pozytywny wynik testu i będą mieli łagodną gorączkę.

Jiang, 29-letnia pielęgniarka na oddziale psychiatrycznym szpitala w prowincji Hubei, powiedziała, że ​​frekwencja personelu spadła o ponad 50 procent na jej oddziale, który przestał przyjmować nowych pacjentów. Powiedziała, że ​​pracuje na ponad 16-godzinnych zmianach przy niewystarczającym wsparciu.

„Obawiam się, że jeśli pacjent wydaje się wzburzony, trzeba go powstrzymać, ale nie da się tego łatwo zrobić samemu” – powiedziała. „To nie jest dobra pozycja”.

śmiertelność „polityczna”.

Lekarze, z którymi rozmawiał Reuters, powiedzieli, że bardzo martwią się o osoby starsze, ponieważ według szacunków ekspertów dziesiątki tysięcy z nich mogą umrzeć.

Brytyjska firma zajmująca się danymi zdrowotnymi Airfinity oszacowała, że ​​​​ponad 5000 osób prawdopodobnie umiera każdego dnia z powodu COVID-19 w Chinach, co stanowi wyraźny kontrast z oficjalnymi danymi z Pekinu dotyczącymi obecnej epidemii w tym kraju.

READ  Rosyjski gigant technologiczny chce opuścić kraj, gdy szaleje wojna na Ukrainie

Narodowa Komisja Zdrowia nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Reutera o komentarz w sprawie obaw wyrażonych przez personel medyczny w tym artykule.

Chiny nie zgłosiły żadnych zgonów z powodu COVID-19 na kontynencie przez sześć dni do niedzieli, mimo że krematoria stoją w obliczu rosnącego zapotrzebowania, podało w niedzielę Chińskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Chiny zawęziły definicję klasyfikacji zgonów jako związanych z COVID, licząc tylko te związane z zapaleniem płuc lub niewydolnością oddechową związaną z COVID, co zaskoczyło światowych ekspertów ds. Zdrowia.

„To nie medycyna, to polityka” – powiedział Gothard Borough. „Jeśli umierają teraz z powodu COVID, to z powodu COVID. Śmiertelność to teraz liczby polityczne, a nie medyczne”.

Dodatkowe relacje w Beijing Newsroom. Montaż przez Jerry’ego Doyle’a

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.