3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Joel Fields, reżyser filmu „Amerykanie”, atakuje milczenie WGA w sprawie Izraela

Joel Fields, reżyser filmu „Amerykanie”, atakuje milczenie WGA w sprawie Izraela

Reżyser „Amerykanów” Joel Fields skrytykował w środę Gildię Pisarzy Amerykańskich za zaniechanie wydania oświadczenia potępiającego atak Hamasu na Izrael.

„Gildia Pisarzy bardzo nas zawiodła” – powiedział Fields. „Jak na organizację, która stale wydaje oświadczenia, aby upewnić się, że stoi po właściwej stronie historii, niestety złożyła swoje oświadczenia poprzez milczenie”.

Fields przemawiał na obrazie w różnorodny Szczyt Hollywood i Antysemityzm, zorganizowany przez Fundację Margaret i Daniela Loebów oraz Shine A Light.

Pojawiły się jego wypowiedzi: List otwarty opublikowany w niedzielę, w którym stwierdzono, że milczenie WGA w tej sprawie pokazało, że „straciła wątek”. Fields znalazł się wśród sygnatariuszy, podobnie jak Joe Weisberg, autor książki „The Americans”, a także Jerry Seinfeld, Eli Roth, Susannah Grant, Steven Levitan, Scott Frank, Amy Sherman-Palladino, Jenji Kohan i wielu innych.

Zarówno SAG-AFTRA, jak i Directors Guild of America wydały w zeszłym tygodniu oświadczenia potępiające atak z 7 października, w którym zginęło ponad 1400 osób.

WGA nie skomentowała, dlaczego nie wydała oświadczenia w sprawie ataków. Niektórzy wysuwają teorię, że związek nie chce denerwować swoich członków, którzy mogą bardziej sympatyzować z Palestyńczykami. Inni zakładali, że związek po prostu próbuje uniknąć drażliwego tematu.

Ilana Wernick, scenarzystka i producentka „Mamy”, „Maggie” i „Współczesnej rodziny”, stwierdziła, że ​​brak wydania oświadczenia wynika z wrogości ideologicznej.

„Jest oczywiste, że WGA ma problem z nienawiścią do Żydów i musimy to powiedzieć głośno” – powiedział Wernick.

Następnie dodała, że ​​przemawia w imieniu ludzi, którzy zostali „zniszczeni przez naprawdę podłą ideologię Wokeizmu”.

„To ideologia oparta na percepcji i uczuciach. Nie jest oparta na prawdzie. Nie jest oparta na rzeczywistości” – powiedziała. „To idea, że ​​osoba lub grupa postrzegana jako prześladowana ma zawsze rację, a osoba lub grupa to jest postrzegane jako Ciemięzca, który zawsze się myli, doprowadziło nas do tego.”

READ  Lizzo gra na 200-letnim kryształowym flecie wypożyczonym jej przez Bibliotekę Kongresu

„Wszyscy widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, jak znani nam ludzie – dobrzy ludzie, i nie mówię tylko o Żydach – zamienili dobrych ludzi w złoczyńców i stracili środki do życia. Teraz zamienianie złoczyńców w bohaterów nie wydaje się niczym taki duży krok. Oto, do czego to służy.” Uniwersytety.

Hollywood zaczęło być schronieniem dla Żydów i stało się „bezpieczną przestrzenią” – powiedział Fields.

„Myślę, że z antysemityzmem zetknęliśmy się dopiero około półtora tygodnia temu” – powiedział Fields.

Kilka studiów wydało publiczne oświadczenia lub wewnętrzne notatki potępiające ataki. Gwiazdy Hollywood również wydały podobne oświadczenia lub wniosły wkład w następstwie ataków.