24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przez tydzień pracowałem wyłącznie w Vision Pro i oto jak poszło

Przez tydzień pracowałem wyłącznie w Vision Pro i oto jak poszło

Dzięki urządzeniu Apple Vision Pro można wykonać wiele pracy i dobrze się przy tym bawić, ale nie jesteśmy jeszcze na etapie, w którym większość z nas chce w pełni wykorzystać obliczenia przestrzenne jako nowy sposób pracy.

Spędziłem ponad tydzień pracując prawie wyłącznie w Vision Pro. Kontynuowałem rozmowy na Slacku, korzystałem z rozmów wideo Zoom, redagowałem Dokumenty Google, pisałem artykuły i robiłem wszystko, co w ramach moich codziennych obowiązków jako redaktora w Ars Technica.

Przez całe to doświadczenie ani razu nie przestałem myśleć o tym, jakie to było fajne, jakbym był postacią z cyberpunkowej powieści. Vision Pro otwiera nowe sposoby podejścia do codziennej pracy, które mogą spodobać się osobom o określonej wrażliwości i zapewnia dostęp do niektórych udogodnień, których może nie mieć ktoś, kto nie zainwestował jeszcze dużo w konfigurację swojego domowego biura. .

Jednak jednocześnie nigdy nie skupiałem się na konkretnej aplikacji czy przypadku użycia, co powodowało, że myślałem, że mój dotychczasowy nawyk pracy na MacBooku Pro z trzema zewnętrznymi wyświetlaczami zostanie zastąpiony. Jeśli nie masz jeszcze takiej konfiguracji – to znaczy, jeśli pracujesz tylko na samym laptopie – Vision Pro może wnieść wiele wartości dodanej.

READ  Akcje NVDA: zespół Nvidii i Microsoft Azure w sprawie generatywnej sztucznej inteligencji

W przyszłości planuję zbadać więcej przypadków użycia, takich jak gry, ale to ostatnia główna część z serii recenzji cząstkowych Vision Pro, które przeprowadziłem w różnych zastosowaniach, takich jak rozrywka lub zastosowania praktyczne . Przejdź do urządzenia mobilnego.

Moim celem było sprawdzenie, czy niezliczone przypadki użycia Vision Pro przynoszą dzisiejszym entuzjastom komputerów wartość do 3500 dolarów. Produktywność jest priorytetem i głównym czynnikiem wpływającym na sposób, w jaki Apple promuje swoje urządzenie, dlatego jest to ważne. Zobaczmy jak to się trzyma.

podstawy

Poza rozrywką VisionOS i jego aplikacje skupiają się głównie na płaskich oknach unoszących się w przestrzeni 3D. Niewiele jest aplikacji, które wykorzystują możliwości urządzenia w zakresie 3D w nowy, istotny dla produktywności sposób.

Istnieją dwa typy aplikacji VisionOS: aplikacje przestrzenne i „aplikacje kompatybilne”. Te pierwsze to aplikacje zaprojektowane tak, aby wykorzystywać możliwości obliczeń przestrzennych Vision Pro, podczas gdy kompatybilne aplikacje to po prostu aplikacje na iPada, które działają dobrze jako płaskie okna w środowisku VisionOS.

Zbliżenie / Przekonajmy się, czy Vision Pro może być odpowiednią alternatywą dla tego zwykłego miejsca pracy.

Samuela Exona

Tak czy inaczej, zazwyczaj będziesz mieć możliwość umieszczenia okien wokół siebie. Zacząłem na przykład od siedzenia przy stole w kuchni z aplikacją do pisania przede mną, Slackiem i aplikacją do poczty e-mail po jednej stronie oraz oknem przeglądarki z odtwarzanym filmem z YouTube'a po drugiej stronie. Przypominało to trochę korzystanie z kilku dużych ekranów komputerowych, każdy z aplikacją powiększającą. Jest świetny, a możliwość przełączania się między środowiskiem rzeczywistym a w pełni wciągającym środowiskiem wirtualnym może pomóc w skupieniu, szczególnie jeśli wykonujesz intensywną pracę twórczą, taką jak pisanie.

Jeśli jest coś, co Apple udało się zrobić lepiej niż którykolwiek ze swoich poprzedników w przestrzeni rzeczywistości mieszanej, to jest to interfejs. Gdziekolwiek spojrzysz, widżet będzie świecił, aby poinformować Cię, że to ten, z którym będziesz wchodzić w interakcję, jeśli dotkniesz. Stukanie polega na stukaniu dwoma palcami niemal w dowolnym miejscu na ciele; Zestaw słuchawkowy ma kamery dookoła, więc nie musisz trzymać rąk w górze ani przed sobą, aby to zrobić. Istnieją również proste gesty do przewijania i powiększania.

READ  Oglądanie interwału r/place jest jak wpatrywanie się w serce Reddita