22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przepraszamy za komentarze na temat czarnoskórych muzyków i kobiet – The Hollywood Reporter

Przepraszamy za komentarze na temat czarnoskórych muzyków i kobiet – The Hollywood Reporter

Rolling Stone’a Współzałożyciel Jann Wenner przeprosił po kontrowersyjnych komentarzach, jakie wygłosił na temat czarnoskórych muzyków i kobiet, które nie są na tyle „ekspresyjne”, aby uwzględnić je w swojej nowej książce.

Przeprosiny nadeszły w sobotni wieczór, kilka godzin po ogłoszeniu przez Rock & Roll Hall of Fame usunięcia jego ze stanowiska w zarządzie.

W wywiadzie z New York Times – który w piątek ukazał się w Internecie, promujący jego nową książkę, Panowie Weiner powiedział, że nie umieścił w swojej książce wywiadów z czarnoskórymi muzykami i kobietami, ponieważ nie są one wystarczająco „widoczne”. W sobotę powiedział, że „z całego serca” przeprosił za swoje uwagi.

„W moim wywiadzie z New York Times, „Wygłosiłam uwagi, które umniejszały wkład, geniusz i wpływ czarnych artystów i kobiet, za co bardzo przepraszam”. Reporter z Hollywood. „Panowie To zbiór wywiadów, których udzieliłem na przestrzeni lat i które, jak sądzę, najlepiej oddają wpływ, jaki rock’n’roll wywarł na mój świat; Ich zamierzeniem nie jest reprezentowanie całej muzyki i jej różnorodnych i ważnych twórców, ale odzwierciedlenie najważniejszych momentów mojej kariery oraz wywiadów, które moim zdaniem pokazały szeroki zakres i doświadczenie w tym zawodzie. Nie odzwierciedla to mojego uznania i podziwu dla niezliczonych zmieniających świat artystów totemowych, których muzykę i idee szanuję oraz będę celebrować i promować przez całe życie. „W pełni rozumiem podżegający charakter źle dobranych słów i szczerze przepraszam i akceptuję konsekwencje”.

Książka Weinera zawiera wywiady z legendami rocka, takimi jak Bono, Bob Dylan, Jerry Garcia, Mick Jagger, John Lennon, Bruce Springsteen i Pete Townshend. Nie zawiera jednak żadnych wywiadów z czarnymi lub żeńskimi muzykami.

Zapytałem wcześniej czasy Jak wybrał muzyków, którzy wystąpili, Weiner odpowiedział: „Kiedy mówiłem o duchu czasu, miałem na myśli czarne performerki, a nie artystki, OK? Tylko po to, żeby uzyskać taką dokładność. Wybór nie był przemyślany. Przez lata było to zupełnie oczywiste; Tak upadli razem. Ludzie musieli spełniać pewne kryteria, ale to było po prostu moje osobiste zainteresowanie i miłość do nich. Jeśli chodzi o kobiety, żadna z nich nie była wystarczająco jasna na tym poziomie intelektualnym.

READ  Gwiazda „Teorii wielkiego podrywu”, Kaley Cuoco, jest w centrum uwagi w ryzykownej sukience z dekoltem w szpic

czasy Reporter David Marchese, były redaktor internetowy „ Rolling Stone’awycofał to twierdzenie, cytując Joni Mitchell.

„To nie znaczy, że nie są twórczymi geniuszami” – odpowiedział Weiner. „To jednak nie znaczy, że nie są jasne. Idź i porozmawiaj z Grace Slick albo Janis Joplin. Proszę, bądź moim gościem. Wiesz, Johnny nie był filozofem rock and rolla. Moim zdaniem, nie zdasz tego testu.” „Nie dzięki jej pracy, nie dzięki innym wywiadom, których udzieliła. Osoby, z którymi rozmawiałam, były filozofami rocka. Czarni artyści – wiesz, Stevie Wonder, geniusz, prawda? Przypuszczam, że kiedy używasz szerokie słowo, takie jak „mistrzowie”. „Błąd polega na użyciu tego słowa. Może Marvin Gaye albo Curtis Mayfield? To znaczy, oni nie rozmawiali na tym poziomie”.

Weiner powiedział, że oparł swoje twierdzenie na własnej intuicji, czytając wywiady i słuchając muzyki.

„To znaczy, spójrz, o czym pisali Pete Townshend, Jagger czy którykolwiek z nich” – kontynuował. „To był głęboki temat o pewnym pokoleniu, pewnym duchu i szczególnym podejściu do rock’n’rolla. Nie żeby inni nie byli, ale to oni naprawdę potrafili to wyrazić”.

Weiner przyznał następnie, że mógł uwzględnić czarnoskórego muzyka płci męskiej i żeńskiej „tylko ze względu na PR”, aby uniknąć krytyki.

„Prawdopodobnie powinienem był znaleźć jedną czarną artystkę i jedną artystkę, które nie osiągnęły tego samego poziomu historycznego, żeby uniknąć tego rodzaju krytyki” – powiedział. – Co rozumiem. Miałem okazję to zrobić. Może jestem staromodny i mam to gdzieś. [expletive] Lub cokolwiek. Chciałbym móc przeprowadzić wywiad z Marvinem Gaye. Może to był ten mężczyzna. Może Otis Redding, gdyby żył, byłby tym człowiekiem.

Wkrótce po opublikowaniu artykułu w piątek wielu czytelników – w tym dziennikarzy – skrytykowało Weinera w mediach społecznościowych za jego komentarze.

READ  Cotygodniowe odczyty horoskopów dla każdego znaku zodiaku: 30.6 – 7.6

W sobotę Rock and Roll Hall of Fame ogłosiło usunięcie Weinera z zarządu następującym prostym oświadczeniem: „Jan Weiner został usunięty z Rady Dyrektorów Fundacji Rock and Roll Hall of Fame”.

Zwycięzca jechał Rolling Stone’a przez pięć dekad, zanim ustąpił ze stanowiska w 2019 r. Jest także jednym z założycieli Rock and Roll Hall of Fame.

Julian Sancton przyczynił się do powstania tego raportu.