16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prezydent Igrzysk Olimpijskich – MKOl Bach jest zdenerwowany upadkiem Valeevy, uderzając w jego otoczenie

Prezydent Igrzysk Olimpijskich – MKOl Bach jest zdenerwowany upadkiem Valeevy, uderzając w jego otoczenie

Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 – Łyżwiarstwo Figurowe – Kobiety Pojedyncze Łyżwiarstwo – Freestyle – Capital Indoor Stadium, Pekin, Chiny – 17 lutego 2022. Po jej występie Kamila Valeeva z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego rozmawiała z trenerami Danielem Glickingozem i Eteri Tutberidze. Zdjęcie: Evgenia Novozinina/Reuters

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Bach mówi, że „przerażające” było widzieć, jak Valleeva rozpada się pod presją
  • MKOl nie chciał jej konkurować
  • Bach mówi, że MKOl potrzebuje pomocy rządu
  • „Ograniczone środki” rozwiązywania problemów ludzi – Bach

PEKIN (Reuters) – Prezydent igrzysk olimpijskich Thomas Bach powiedział w piątek, obserwując, jak młoda rosyjska łyżwiarka figurowa Camila Valeeva upada pod presją na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, gdzie skandal dopingowy trwa od 15 lat. Stary przypis.

Saga otworzyła debatę na temat przydatności środowiska olimpijskiego dla pałacu, ale prezydent MKOl Bach powiedział, że MKOl ma ograniczone środki do działania.

Valeeva, która po krótkim programie prowadziła kobiecą imprezę w łyżwiarstwie figurowym, odpadła w czwartkowym wieczorze freeskating, potykając się o czwarte miejsce, gdy jej rodaczka Anna Shcherbakova zdobyła złoto. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Muszę powiedzieć, że wczoraj byłem bardzo zdenerwowany, kiedy oglądałem zawody w telewizji” – powiedział Bach na konferencji prasowej.

„Jak wysoka jest na niej presja?”

Valeeva nie zdała testu antydopingowego na jej krajowych mistrzostwach w grudniu zeszłego roku, ale wynik został ujawniony dopiero 8 lutego, dzień po tym, jak Valeeva pomogła już Rosyjskiemu Komitetowi Olimpijskiemu (ROC) wygrać zawody drużynowe.

Rosyjska agencja antydopingowa zniosła tymczasowy zakaz, a Sportowy Sąd Arbitrażowy (CAS) odrzucił w poniedziałek apelację Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (ISU) i Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). do przywrócenia zawieszenia, co umożliwi jej startowanie w turnieju singlowym we wtorek i czwartek.

READ  Aaron Rodgers mówi, że operacja „poszła znakomicie” po kończącej sezon kontuzji ścięgna Achillesa

Mrożące krew w żyłach do zobaczenia

„Widzieć, jak walczy na lodzie, zobaczyć ją, jak ponownie próbuje się pogodzić, jak potem próbuje ukończyć swój program i możesz zobaczyć w każdym ruchu, w mowie ciała, możesz poczuć, że to jest ogromne, niesamowite presją psychiczną i może wolałaby po prostu puścić lód i spróbować odpuścić. Taka jest historia” – powiedział Bach.

Valeeva pozostawiła lodowe łzy chowające się za jej rękami i szlochając w obszarze „pocałuj i płacz”, gdy jej trener Eteri Tutberidi skonfrontował się z nią. Czytaj więcej

„Dlaczego pozwoliłeś jej odejść? Wyjaśnij mi, dlaczego? Dlaczego całkowicie przestałeś walczyć? Gdzieś za osią pozwoliłem mu odejść” – powiedział Tutberidze.

Ta reakcja zmyliła Bacha, który powiedział, że „bardzo ważne” jest rozważenie otoczenia Valeevy. Czytaj więcej

„Kiedy zobaczyłem, jak została przywitana przez jej bliską świtę… to było przerażające” – powiedział Bach.

„Zamiast dawać jej pocieszenie, zamiast próbować jej pomóc, można poczuć tę przerażającą atmosferę, ten dystans, a jeśli zinterpretujecie mowę ich ciała, to się pogarsza, bo to była jakaś dezaprobata.

„Wszystko to nie daje mi wiele zaufania do najbliższej świty Camilli”.

Bach przyznał, że MKOl, zajmując się tym problemem, niewiele mógł zrobić, aby kontrolować grupę ludzi wokół sportowca.

„Widzimy, że mamy bardzo ograniczone środki, aby temu zaradzić” – powiedział. „Nie jesteśmy policją, nie możemy przesłuchiwać i mamy formalne oskarżenia, nasze kary są bardzo ograniczone.

„Ostatecznie jest to kwestia, w której potrzebujemy wsparcia rządów”.

Światowa Agencja Antydopingowa poinformowała, że ​​wszczęła śledztwo w sprawie otoczenia Valeevy, które obejmuje między innymi lekarza drużyny łyżwiarstwa figurowego Filipa Shvitsky’ego, który został zawieszony w przeszłości za sportowców stosujących doping.

Bach powiedział również, że MKOl przyjrzy się również zasadom dotyczącym nieletnich w zawodach, w których Valieva również mogła startować ze względu na czynnik łagodzący, że miała 15 lat.

READ  Wynik Clemson vs NC State: aktualizacje gier na żywo, wyniki futbolu uniwersyteckiego, 25 najlepszych dzisiejszych wydarzeń NCAA

„W uczciwej konkurencji te same zasady muszą obowiązywać wszystkich” – powiedział Bach.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Napisane przez Juliana Britto; Edytowanie przez Ossian Shine i Himani Sarkar

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.