3 października, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Premier Kanady Trudeau utknął w Delhi w związku ze sprawą dotyczącą samolotu;  Najwcześniejszy możliwy czas odlotu to wtorek po południu

Premier Kanady Trudeau utknął w Delhi w związku ze sprawą dotyczącą samolotu; Najwcześniejszy możliwy czas odlotu to wtorek po południu


PTI

Nowe Delhi, 11 września

Kanada oświadczyła w poniedziałek, że najwcześniejszy możliwy termin opuszczenia New Delhi przez premiera Justina Trudeau i jego delegację przypada na późne wtorkowe popołudnie oraz że siły zbrojne kraju w dalszym ciągu robią wszystko, co w ich mocy, aby sprowadzić ich do domu.

Premier i jego delegacja, którzy mieli opuścić Delhi po niedzielnym szczycie G20, utknęli tutaj z powodu problemów technicznych w swoim samolocie.

Wcześniej tego dnia poinformowane źródło podało, że prom, który ma ich zabrać z powrotem, ma wylądować na lotnisku w Delhi około 22:00 w poniedziałek.

W oświadczeniu przesłanym e-mailem do PTI biuro premiera Kanady stwierdziło, że kanadyjskie siły zbrojne w dalszym ciągu dokładają wszelkich starań, aby repatriować delegację.

Sekretarz prasowy Mohamed Hussein powiedział w oświadczeniu: „Będziemy Państwa regularnie informować o rozwoju sytuacji. Z najnowszej aktualizacji wynika, że ​​najwcześniejszy możliwy czas odlotu przypada na późne wtorkowe popołudnie. Sytuacja pozostaje płynna”.

Trudeau, który przybył do stolicy kraju w piątek, ma powrócić w niedzielę po szczycie G20. Jego odlot został jednak opóźniony ze względu na problemy techniczne samolotu.

Kanał zacytował oświadczenie Kancelarii Premiera, w którym stwierdzono: „Kiedy wyjeżdżaliśmy na lotnisko, Kanadyjskie Siły Zbrojne poinformowały nas, że CFC001 ma problemy techniczne”.

„Tych kwestii nie da się rozwiązać z dnia na dzień i nasza delegacja pozostanie w Indiach do czasu podjęcia alternatywnych ustaleń” – podała w niedzielę CTV News, cytując oświadczenie biura Trudeau.


#Kanada
#JustinTrudeau

READ  Wyciekłe notatki chińskich urzędników służby zdrowia szacują 250 milionów infekcji Covid-19 w grudniu: raporty