22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prawodawcy domów udają się do Polski, aby spotkać się z żołnierzami i uchodźcami USA

Prawodawcy domów udają się do Polski, aby spotkać się z żołnierzami i uchodźcami USA

Dwupartyjna delegacja członków Izby udała się w weekend do Polski, gdzie spotkała się z ukraińskimi uchodźcami, polskim premierem i wojskami amerykańskimi.

Grupa, kierowana przez przedstawiciela mniejszości Kevina McCarthy’ego, zaatakowała postępowanie prezydenta Bidena w sprawie wojny na Ukrainie, wraz z premierem Mathewsem Moravici, ministrem obrony Mariuszem Blaszakiem i ambasadorem USA w Polsce Markiem Brezhinsky w Warszawie. Biuro McCarthy’ego powiedziało Niedziela.

Republikańska Partia Kalifornii wysoko oceniła Polskę, która przywiozła masowo uchodźców uciekających przed wojną na Ukrainie. Obrzydliwy

„Polska była nieodzownym partnerem strategicznym w przyjmowaniu milionów uchodźców, ściśle współpracując z naszymi siłami wojskowymi i w pełni przyczyniając się do NATO, ponieważ wszyscy dążymy do przywrócenia pokoju i dobrobytu w regionie” – powiedział McCarthy w oświadczeniu.

„Nasza dzisiejsza wizyta powinna być potężnym przesłaniem dla Putina, że ​​potępiamy jego niesprowokowane ataki. Zła nie da się pokonać”.

Delegacja spotkała się z uchodźcami z Ukrainy, polskim premierem i wojskami amerykańskimi.
Dom Kevina McCarthy’ego Republikanin

McCarthy powiedział, że grupa odwiedziła Polskę 24 lutego, aby podkreślić wsparcie USA dla Ukrainy, która boryka się z trudnościami od czasu inwazji wojsk rosyjskich na ten kraj.

„Cały świat obserwuje to, co dzieje się na Ukrainie” – powiedział McCarthy. „Widzimy okrucieństwa [Russian President] Władimira Putina, a co ważniejsze, widzimy odwagę narodu ukraińskiego. Jesteśmy tutaj – jako przedstawiciele Stanów Zjednoczonych – upewniając się, że robimy słuszną rzecz, by wesprzeć Ukraińców w obronie siebie i ich demokracji.

Członkowie Domu spotkali się również z ukraińskimi uchodźcami na Ukrainie, ukraińskimi urzędnikami i żołnierzami amerykańskimi na 82. pasie startowym.

Polski minister obrony McCarthy wita członków Izby Reprezentantów USA w swojej rezydencji w Warszawie.
Sekretarz Obrony Polski, przedstawiciel Kevin McCarthy, wita członków Kongresu USA w swojej rezydencji w Warszawie.
Dom Kevina McCarthy’ego Republikanin

Przedstawiciel Mike Turner (R-Ohio) nazwał spotkanie z uchodźcami katastrofą.

„To bolesne widzieć ludzi uciekających przed wojną, ze swoim dobytkiem, z małymi dziećmi, być może próbując szukać ochrony” – powiedział Turner. Told Fox Wiadomości cyfrowe Niedziela.

„Kiedy spojrzysz na ludzi, którzy uciekli przed wojną, jeszcze wyraźniej widać, że tak naprawdę chodzi o kogoś. Tu chodzi o Putina” – kontynuował.

READ  Sportowiec-Polski Top 4x400 Hybrid Relay Heat USA Bez kwalifikacji
Prezydent McCarthy wprost pyta ukraińskie władze, co chcą wygrać z Putinem.
Przedstawiciel Kevin McCarthy bezpośrednio pyta ukraińskie władze, co chcą wygrać z Putinem.
Dom Kevina McCarthy’ego Republikanin
Prezydent McCarthy podziękował żołnierzom, którzy służyli w Polsce z Kalifornii.
Lider mniejszości Kevin McCarthy podziękował kalifornijskim żołnierzom za służbę w Polsce.
Dom Kevina McCarthy’ego Republikanin

Turner, czołowy republikański członek Stałej Specjalnej Komisji Śledczej Izby Reprezentantów, zaatakował administrację Bidena za to, że nie dostarczyła szybko Ukrainie sprzętu wojskowego potrzebnego do udaremnienia Putinowi.

„Gdyby Fiden odpowiedział, że gdyby Ukraina otrzymała broń wcześniej, byłoby to bardziej na czasie. Rosja jest miną lądową” – powiedział Turner Foxowi.

W oświadczeniu McCarthy’ego podczas podróży ukraińscy urzędnicy podkreślali, że chociaż mogą walczyć z wojskami rosyjskimi, potrzebują do tego lepszej broni.

Kongresmeni zjedli lunch i spędzili popołudnie z członkami 82. Dywizji Powietrznodesantowej.
Kongresmeni zjedli lunch i spędzili popołudnie z członkami 82. Dywizji Powietrznodesantowej.
Dom Kevina McCarthy’ego Republikanin

Również Turner, jak McCarthy Powiedziano w poczcie W wywiadzie udzielonym w zeszłym miesiącu Biden był zbyt powolny, by odpowiedzieć.

„Ameryka nie jest w czołówce. Europa prowadzi. W ramionach jest już za późno”. [Biden] Powiedział: „W takim razie” [the Russians] Wejdź, zamierzam to zrobić” – powiedział The Post

„’Po [the Russians] Wejdź, oferuję [Ukraine] Z bronią. „Jest za późno i ludzie umierają z powodu tej decyzji. Najważniejszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to nie walczyć. Potrzebujesz prewencji. Musimy im pokazać, co wydarzyło się wcześniej ”- powiedział.

Przewodniczący McCarthy, Rep.  Michael McCaul i przedstawiciel  Mike Garcia rozmawia z wysiedlonym Ukraińcem, który tymczasowo przekroczył granicę Polski, aby poprosić o pomoc weterynarza dla swojego psa.
Lider mniejszości Kevin McCarthy, przedstawiciel Michael McCall i przedstawiciel Mike Garcia rozmawia z wysiedlonym Ukraińcem, który tymczasowo przekroczył granicę Polski, aby poprosić o pomoc weterynarza dla swojego psa.
Dom Kevina McCarthy’ego Republikanin

Wraz z McCarthy i Turnerem do delegatów Luizjany należą Steve Scalis, Michael McCall z Teksasu, Ken Calvert z Kalifornii, Mike Garcia z Arkansas, Michael Fishbach z Minnesoty, Demokraci z Nowego Jorku i Fishbach z Nowego Jorku.