22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pracownicy Google zazwyczaj pracują dłużej niż osiem godzin dziennie: uwaga

Pracownicy Google zazwyczaj pracują dłużej niż osiem godzin dziennie: uwaga

David Paul Morris | Bloomberga | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

Kiedy Googler zapytał firmę, czy mógłby tak zorganizować swój harmonogram pracy, aby pracować w mniejszej liczbie godzin w większą liczbę dni, przedstawiciel działu kadr odpowiedział, że przeciętny Googler pracuje dłużej niż typowy dzień pracy od 9 do 17: Wydaje się, że obalają wcześniejsze doniesienia, że ​​pracownicy Google mają niewielkie obciążenia pracą.

„Większość płatnych pracowników Google w rzeczywistości pracuje dłużej niż 8 godzin w dni, w których pracuje” – napisał w odpowiedzi pracownikowi dział kadr Google’a w liście obejrzanym przez CNBC. „Nikt nie ma 120% pełnego etatu [Full Time Employee] Praca na zwykłym stanowisku FT w Google, a więc praca ze skompresowanym w 100% harmonogramem, jest mało realistyczna”.

W notatce napisano dalej, że firma umożliwia pracownikom ubieganie się o zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy wynoszącym 60% lub 80%.

Jak wynika z wewnętrznych forów dyskusyjnych, stwierdzenie przedstawiciela HR, że pracownicy zazwyczaj pracują długie godziny, sprawiło, że niektórzy z nich chętnie dzielili się tymi informacjami ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Latem wiele postów Powiedziało Przeprowadziłem wywiad z inżynierem oprogramowania Google, który zarabia sześciocyfrową kwotę, który powiedział, że pracuje godzinę dziennie, rano programuje, a resztę zmian spędza pracując nad swoim startupem. Doniesienia o jednogodzinnym dniu pracy trafiły do ​​sieci, m.in. wśród znajomych i rodziny pracowników Google.

W jednym z memów udostępnionym przez pracownicę Google w Memegen zauważono, że pracownica chciała podzielić się przemyśleniami przedstawicielki HR z „duper krewnymi”, którzy powoływali się na jej raporty dotyczące jednogodzinnego dnia pracy. „Polubiło” go ponad 100 pracowników.

W oświadczeniu dla CNBC rzeczniczka Google Courtenay Mencini powiedziała, że ​​pracownicy Google mogą wnioskować o bardziej elastyczne harmonogramy, a prośby są rozpatrywane na podstawie ich ról i zespołów.

„Jak w każdej firmie, zdarza się, że nasi pracownicy pracują ponad 40 godzin tygodniowo, aby dotrzymać terminów, zastępować członków zespołu lub dostarczać produkty i usługi naszym użytkownikom” – powiedział Mencini.

READ  United Airlines publikują nowy film dotyczący bezpieczeństwa, skierowany do rozproszonych pasażerów

Firma potwierdziła, że ​​rozważa uzyskanie zgody Harmonogramy pracy w pełnym wymiarze godzin w 60% i 80% oraz inne warianty w niepełnym wymiarze godzin, w zależności od sytuacji pracownika i zgody przełożonego. Jednak według Google skompresowane tygodnie pracy, które określają liczbę godzin i dni pracy w pełnym wymiarze godzin, nie są tak elastyczne ani zgodne z ogólnymi harmonogramami zespołu, jak inne opcje oferowane przez firmę.

Pracownicy Google spotkali się z publiczną krytyką taktyk zatrudniania, takich jak szerokie świadczenia korporacyjne, które w ciągu ostatnich dwudziestu lat firmy technologiczne w dużej mierze wykorzystywały do ​​pozyskiwania talentów. Jednak w 2023 r. nastąpiła zmiana w branży, kiedy trudności gospodarcze i zmiany na rynku pracy skłoniły niektóre z tych samych firm do podjęcia decyzji o ubieganiu się o pewne ustępstwa.