1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Postanowienie noworoczne dla firm technologicznych: pokonaj je za pomocą CAPTCHA

Postanowienie noworoczne dla firm technologicznych: pokonaj je za pomocą CAPTCHA

Nie mówię o tych nieszkodliwych z kawałkami puzzli. Nie mówię nawet o dopasowywaniu czy obracaniu kształtów. Mówię konkretnie o szalonej siatce obrazów — tego rodzaju rzeczach, które możesz znać z systemu reCAPTCHA firmy Google. Jeśli szukasz wyważonego spojrzenia na to, dlaczego istnieją lub próbujesz zbudować alternatywy, Idź i przeczytaj to. Nie czuję takiej miary, chociaż z przerażeniem odnotuję, że CAPTCHA istnieje po to, aby powstrzymywać boty i radzi sobie z tym dobrze.

Czy wiesz, jak się czuję? zrzędliwy.

Próbowałem kupić bilety na podwójny spektakl Łowca androidów I RobocopaTak jak to zrobiłeś, po wprowadzeniu danych mojej karty kredytowej pojawił się mroczny duch. CAPTCHA. Nie musiałem rozwiązywać ani jednej frustrującej sieci obrazów ruchu drogowego. Musiałem rozwiązać trzy.

Słuchaj, mam pytania epistemologiczne dotyczące tego, jak sobie z tym poradzić. Na przykład: jeśli poprosisz mnie o kliknięcie zdjęć przedstawiających motocykl, a następnie pokażesz mi jedno zdjęcie motocykla rozłożone na wszystkich kwadratach, prawidłowa liczba kwadratów do kliknięcia wynosi zero. Ponieważ każde pudełko zawiera tylko część Z motocykla. Nie o to mnie prosił!

Sytuacja się pogarsza. Czasami jestem proszony o wybranie autobusów, a jedno z pudełek ma dziwny, rozmazany obraz, który może przedstawiać autobus lub pociąg, ale nie ma wystarczającego kontekstu, aby móc go zidentyfikować. Czy jest opcja „nie wiem”? Oczywiście nie. I nie mam nawet problemu ze wzrokiem, co, jak sądzę, pogorszyłoby całe to doświadczenie Duzo gorszy.

Jestem pewien, że to doświadczenie jest znane każdemu czytelnikowi krawędź. Przez lata mogłeś przeczytać takie przygnębiające fragmenty. Sprawy były wystarczająco złe, gdy trzeba było wypełnić jeden. Ale ostatnio, kiedy próbowałem coś kupić – lub nawet po prostu zapisać się na listę e-mailową Aby umożliwić komuś oferowanie mi produktów – Musiałem wypełnić trzy. trzy! Dlaczego! Dlaczego! Dlaczego!

READ  Reddit działa zgodnie z oczekiwaniami

Dotarliśmy aż do roku 2024. Czy branża technologiczna nie powinna skupiać się na innowacjach?

Oto noworoczne postanowienie branży technologicznej: zabić to coś. Pozbądź się tego. Znajdź inny sposób, aby ustalić, że nie jestem robotem. Nigdy więcej nie chcę klikać na pieprzony motocykl.