31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Popiera ograniczenia dla linii lotniczych latających z polskimi migrantami na Białoruś

WARSZAWA (Reuters) – Polska poinformowała w liście do Niemiec w czwartek, że popiera nałożenie sankcji na linie lotnicze przewożące imigrantów ubiegających się o wjazd na Białoruś do Unii Europejskiej.

Ministrowie spraw zagranicznych UE w poniedziałek omówili nowe sankcje wobec Białorusi, które mają powstrzymać Brukselę przed stwierdzeniem, że polityka Mińska polega na wysyłaniu przez granicę tysięcy migrantów z Iraku, Iranu i Afryki.

Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko zaprzecza temu i obwinia Zachód za to, co powiedział, że tej zimy była katastrofą humanitarną po tym, jak migranci osiedlili się na granicy białorusko-polskiej.

„Polska popiera rozszerzenie sankcji przeciwko reżimowi Łukaszenki i nałożenie sankcji na linie lotnicze nastawione na zysk za transport nielegalnych imigrantów na Białoruś” – napisał Mariusz Komiński.

We wtorek niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zaproponował wysłanie funkcjonariuszy kontroli granicznej do Polski, aby pomogli w zarządzaniu napływem migrantów z Białorusi i powiedział, że Niemcy mogą również zapewnić wsparcie logistyczne.

Kaminsky podziękował Schofferowi za jego pomoc i powiedział, że polska policja i służby specjalne będą współpracować z Niemcami w celu identyfikacji i zwalczania siatek porwań.

(Raport Alana Charlischa i Anny Gopher; Edytowanie przez Alison Williams)

READ  Zarzuty o korupcję krążą wokół polskiej partii opozycyjnej POLITICO