25 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ponad 1000 rosyjskich protestujących aresztowanych po tym, jak Putin zmobilizował więcej żołnierzy

Ponad 1000 rosyjskich protestujących aresztowanych po tym, jak Putin zmobilizował więcej żołnierzy

przypisane mu…Dmytro Kosatsky / Specjalny Batalion Azowski Biura Prasowego Ukraińskiej Gwardii Narodowej

Władze ukraińskie zapewniły uwolnienie dowódców batalionu Azow, którzy: Obrona Mariupola W rozległej hucie stali zamienił ich w celebrytów na całej Ukrainie i uczynił z nich cenioną nagrodę dla Kremla, gdy w maju poddali się siłom rosyjskim po 80-dniowym oblężeniu.

Andriej Jermak, główny doradca ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, potwierdził późną środą, że dowódca batalionu Azow, ppłk Denis Prokopenko i jego zastępca, kapitan Światosław Palamar, znaleźli się wśród 215 ukraińskich jeńców wojennych zwolnionych w niewoli. wymiany, co czyni ją największą operacją.Wymiana tego rodzaju od początku wojny.

Za wyzwolenie Ukraińcy zrezygnowali z cennej nagrody: Wiktor Medwiczuk, ukraiński biznesmen i polityk, jest bliskim przyjacielem prezydenta Rosji Władimira Putina. Według ukraińskich urzędników, Medvichuk został aresztowany po tym, jak ukrywał się w oczekiwaniu na proces na początku wojny i został oskarżony o zdradę stanu.

Dla Ukraińców cena była warta zapłacenia.

Prezydent Wołodymyr Zełenski wydał wyraźny rozkaz zwrotu naszych bohaterów. Rezultat: nasi bohaterowie są wolni” – powiedział Yermak w oświadczeniu w środę wieczorem – „Zamieniliśmy 200 naszych bohaterów na Medvichuka, który już złożył wszystkie możliwe zeznania”.

Pan Yermak powiedział, że Medvechuk był wśród 55 osób przekazanych przez rząd ukraiński Rosjanom w ramach wymiany. Nie podał szczegółów ich tożsamości, ale wysoki rangą ukraiński urzędnik wojskowy, przemawiając pod warunkiem zachowania anonimowości w celu omówienia szczegółów wymiany, powiedział, że byli wśród nich piloci i starsi rosyjscy oficerowie wojskowi.

Urzędnik nie powiedział, kiedy dokładnie odbyła się wymiana, chociaż ukraińskie media zaczęły publikować późnym wieczorem w środę wieczorem, czasu kijowskiego, co mówili o nowo uwolnionych przywódcach.

Wymiana stanowiła wielkie zwycięstwo pana Zełenskiego, który przysiągł repatriację wszystkich jeńców wojennych. W szczególności powrót dowódców Azowa prawdopodobnie podniesie morale ukraińskich sił na linii frontu i nastąpi po tym, jak siły rosyjskie zostały szybko pokonane w dużym zaskoczeniu ukraińskim. Wypchnij ich z terytorium północno-wschodniej Ukrainy Zajmowali je w pierwszych tygodniach wojny.

READ  Armia ewakuuje załogę samolotu, który poleciał wraz ze śmiercią Afgańczyków

Pan Yermak powiedział, że wśród Ukraińców zwolnionych podczas wymiany byli żołnierze, straż graniczna i policja, a także kilka ukraińskich bojowników w ciąży. Szef Policji Mariupol, Michaił Wierszynin, który był wśród obrońców Mariupolwraz z 10 obcokrajowcami, w tym dwoma Amerykanami, byli członkami Ukraińskiej Legii Cudzoziemskiej, grupy zagranicznych bojowników, którzy brali udział w jednych z najkrwawszych bitew wojny.

Zwolniono także 108 członków batalionu Azow, jednostki ukraińskich sił zbrojnych, którą rosyjska propaganda usiłowała przedstawiać jako neonazistów w ramach usprawiedliwiania wojny przez Kreml.

Obrona żołnierzy Azowa dla Mariupola, miasta portowego na południu Ukrainy, zdewastowanego przez wojska rosyjskie w pierwszych miesiącach wojny, stała się źródłem inspiracji i dumy dla Ukraińców, z portretami przywódców wywieszonymi na bilbordach w całym kraju.

Przez 80 dni dywizja żołnierzy, mająca przewagę liczebną i uzbrojoną przez siły rosyjskie, kontynuowała walkę pomimo ciężkich strat i dotkliwych braków żywności, wody i broni. Ukryli się w skrytkach pod Azovstal dla hut żelaza i stalirozległa fabryka, która stała się jednocześnie fortecą i pułapką, z której ostatecznie nie udało im się uciec.

Decyzja armii ukraińskiej o wydaniu rozkazów bojownikom Poddać się W maju to był hazard. Uratowała im życie, ale wzbudziła obawy, że Kreml wykorzysta ją jako propagandę, być może prowadząc pokazowe procesy. Wysłał ich także, by ukarali rodziny. Opis żołnierzy wydanych we wcześniejszych wymianach straszne warunkiMało jedzenia i regularne bicie przez strażników.

W lipcu to się stało Eksplozja Zniszczył baraki, w których internowano wielu więźniów Azovstalu, zabijając co najmniej 50 z nich. Kreml oskarżył o zbombardowanie więzienia siły ukraińskie i zaproponował zmieniające się wyjaśnienia możliwych motywów. Ukraińscy urzędnicy nazwali to stwierdzenie absurdem, powołując się na ich powtarzające się próby uwolnienia więźniów. Ukraiński rząd oskarżył Rosję o ich zabicie.

Późną środą wieczorem Ukraińska Administracja Prezydenta wydała wideo Pan Zełenski rozmawia z uwolnionymi przywódcami Azowa, którzy są teraz w Turcji. Żołnierze, którzy byli w mundurach i wyglądali na wychudzonych i niedożywionych, podziękowali panu Zełenskiemu za odmowę ich opuszczenia.

READ  Stany Zjednoczone oskarżają pięć firm w Chinach o wspieranie armii rosyjskiej

Chwała Ukrainie! Pułkownik Prokopenko powiedział na nagraniu. „Panie prezydencie u nas wszystko w porządku, stan zdrowia do zaakceptowania.Jestem wdzięczny Panu i całemu zespołowi.

Zełenski nazwał tę wymianę „wielkim zwycięstwem naszego kraju”, ale powiedział, że nadal będzie naciskał na uwolnienie wszystkich Ukraińców, którzy nadal są w niewoli.