3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ponad 100 osób zostało rannych w zderzeniu pociągu w Pekinie, gdy na stolicę Chin spadły obfite opady śniegu

Ponad 100 osób zostało rannych w zderzeniu pociągu w Pekinie, gdy na stolicę Chin spadły obfite opady śniegu

Dwa pociągi metra zderzyły się w Pekinie w gęstych opadach śniegu, w wyniku czego 515 osób trafiło do szpitala, w tym 102 ze złamanymi kośćmi.

PEKIN – Dwa pociągi metra zderzyły się w Pekinie podczas gęstych opadów śniegu – podały w piątek władze, w wyniku czego 515 osób trafiło do szpitala, w tym 102 ze złamanymi kośćmi.

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem w górzystym obszarze na zachód od Pekinu, na naziemnym odcinku rozległej linii metra Changping Line.

Śliskie tory spowodowały automatyczne hamowanie głównego pociągu. W piątkowym oświadczeniu na swoim koncie w mediach społecznościowych miejskie władze ds. transportu podały, że pociąg jadący za nim od tyłu zjeżdżał w dół i ślizgał się i nie był w stanie zahamować na czas.

Dodała, że ​​na miejsce przybył personel medyczny, policja i władze transportowe, a wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani około godziny 23:00. Władze podały, że w piątek rano 25 pasażerów było na obserwacji, a 67 pozostało w szpitalu.

Niezwykle obfite opady śniegu, które zaczęły padać w środę, doprowadziły do ​​zawieszenia niektórych kursów pociągów i zamknięcia szkół.

Nadal obowiązują zalecenia dotyczące oblodzonych dróg, ekstremalnie niskich temperatur i większych ilości śniegu. W nocy temperatura spadnie do minus 11 stopni Celsjusza (12 stopni Fahrenheita).

READ  Stany Zjednoczone oskarżają pięć firm w Chinach o wspieranie armii rosyjskiej