5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Ciężkie straty” podczas ataku Rosyjskiej Dywizji Powietrznodesantowej na przyczółek Dniepr

„Ciężkie straty” podczas ataku Rosyjskiej Dywizji Powietrznodesantowej na przyczółek Dniepr

104 Dywizja Powietrzno-Szturmowa miała uratować kampanię rosyjską na lewym brzegu Dniepru na południu Ukrainy.

Zamiast tego nowo utworzona dywizja poniosła „wyjątkowo ciężkie straty i nie osiągnęła swoich celów podczas swojego pierwszego pojawienia się w walce” – stwierdziło brytyjskie Ministerstwo Obrony. wspomniany.

Dwa miesiące temu ukraińscy marines z 35. Brygady przeprawili się przez Dniepr i pod osłoną artylerii, dronów i intensywnych zakłóceń radiowych zdołali zabezpieczyć przyczółek w osadzie Krynki na lewym brzegu, znajdującej się pod kontrolą Rosji.

To nowy front wojny, który Ukraińcy mają nadzieję ostatecznie wykorzystać w celu wypędzenia rosyjskich okupantów z południowej Ukrainy.

Rosyjska piechota morska, wspierana przez pułk zmechanizowanych wojsk, nie zdołała wypędzić Ukraińców. Tak więc, po krótkim szkoleniu we wrześniu i październiku, 104. Korpus Powietrznodesantowy przybył na południową Ukrainę i przejął inicjatywę.

104., nowa 5. dywizja, która zwykle składa się z czterech dywizji rosyjskiego korpusu powietrzno-desantowego, miała zastąpić ciężkie straty, jakie korpus poniósł w ciągu pierwszych 22 miesięcy szerszej wojny Rosji z Ukrainą.

Zamiast tego około 2000-osobowa dywizja stała się ofiarą narastającej wojny na wyniszczenie. Ministerstwo w Londynie wyjaśniło, że dywizja „miała słabe wsparcie lotnictwa i artylerii, podczas gdy wielu żołnierzy było prawdopodobnie niedoświadczonych”.

Nie jest jasne, ilu ukraińskich żołnierzy piechoty morskiej jest obecnych w Krynkach i okolicznych lasach. Niektóre źródła rosyjskie szacują siłę desantową na około 200–300 żołnierzy piechoty morskiej.

Te setki żołnierzy piechoty morskiej – a także operatorzy dronów, strzelcy artyleryjscy i wspierające ich siły walki elektronicznej – przeciwstawiły się tysiącom Rosjan. Najpierw piechota morska z 810. Brygady, następnie żołnierze z 70. Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych. A teraz spadochroniarze 104. Dywizji.

To, jak Ukraińcom udało się utrzymać pomimo znacznej przewagi liczebnej i ciągłych bombardowań z ziemi i powietrza, nie jest już tajemnicą. Na kilka tygodni przed przekroczeniem przez 35. Brygadę rzeki Dniepr ukraińska artyleria i załogi dronów uderzyły w rosyjskie urządzenia zakłócające radio na lewym brzegu, podczas gdy ukraińscy specjaliści od walki elektronicznej zainstalowali własne urządzenia zakłócające.

Efektem jest martwa strefa nad Krynikami dla rosyjskich dronów – strefa wolnego ostrzału dla ukraińskich dronów. Pojazdy i piesi zostają trafieni z powietrza w ciągu kilku minut od przełamania osłony. Jeden z rosyjskich obserwatorów powiedział: „Sytuacja w rejonie Krynik jest dla nas coraz gorsza”. książki.

Kontrola przez Ukraińską Piechotę Morską Krynek i pokonanie 104. Dywizji nie oznacza, że ​​zaraz wyruszyą oni w stronę południowego obwodu chersońskiego w stronę Półwyspu Krymskiego. W ciągu kilku tygodni po osiągnięciu punktu kulminacyjnego kontrofensywy w południowym Kijowie, ukraińskie brygady, wyczerpawszy swoje siły ofensywne, przeszły z ataku do obrony.

Tymczasem siły rosyjskie kontynuowały atak, mając większe szanse na wschodzie, gdzie rosyjskie linie zaopatrzenia są krótkie, niż na południu, gdzie ludzie i zaopatrzenie muszą przemieszczać się koleją przez setki mil.

Ale zatrzymując Kryniki, Ukraińcy otwierają drzwi do swojego wyboru Ostatnio Rozpocznij atak z tego przyczółka.

Możliwość ta niewątpliwie ma duże znaczenie dla ukraińskiego Sztabu Generalnego w Kijowie. Ukraińscy dowódcy najwyraźniej skupili wiele swoich najlepszych zakłócaczy radiowych i znaczną część swoich dronów wypełnionych materiałami wybuchowymi na bitwie pod Krynkami. Być może kosztem wysiłków obronnych w sektorach wschodnich, np. wokół Awdijki.

Chodź za mną Świergot. spłacać Dla mnie strona internetowa Lub inne moje prace Tutaj. Wyślij mi bezpieczną wskazówkę.

READ  Chiny rozszerzają ćwiczenia wojskowe, eskalują groźby wobec Tajwanu