22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski urzędnik zwolniony za nazwanie prawa o Holokauście „głupim” | Wiadomości rządowe i polityczne

WARSZAWA, Polska (AP) – Ambasador RP oskarżony o poprawę stosunków z Żydami na całym świecie został zwolniony za krytykę podejścia jego rządu do uregulowania Holokaustu, poinformował w poniedziałek minister spraw zagranicznych.

Jarosław Novak, który ma pełne prawo do zajmowania się żydowskimi imigrantami, określił przemówienie o Holokauście wygłoszone przez partię rządzącą jego krajem jako „bzdury” w wywiadzie dla brytyjskiego tygodnika Jewish News w zeszłym tygodniu.

Novak wezwał także Polskę do uchwalenia ustawy o odzyskiwaniu mienia, oświadczenie, które dodatkowo krytykowało władze rządzące, mówiąc, że niedawno uchwaliła przepisy, które zmniejszą szanse na odzyskanie lub zrekompensowanie mienia zajętego przez komunistów. Ofiarami są ocaleni z Holokaustu i ich spadkobiercy.

Rzecznik resortu Łukasz Jasina poinformował w poniedziałek na Twitterze, że w sobotę zwolnił ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Rau Novaka. Nie podał przyczyny.

Wzrost następuje po kilku dniach Polska odwołuje nowego ambasadora w Pradze Następnie dyplomata w wywiadzie skrytykował własny kraj – jeśli tak, to o postawie Polski w sporze z Czechami o państwową kopalnię węgla. Ambasador Mirosław Jasiński mówił o „arogancji” ze strony polskiej, mówiąc, że rzecznik rządu był „bardzo nieodpowiedzialny”.

READ  EDP ​​Renewables uruchomi w Polsce hybrydowy projekt fotowoltaiczny o mocy 45 MW