23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wysłała wojska do granicy białoruskiej wśród imigrantów

Setki polskich żołnierzy zostało wysłanych na granicę z Białorusią w celu wsparcia straży granicznej – poinformował w środę minister obrony RP o wzroście liczby migrantów chcących przedostać się do kraju.

Minister obrony Mariusz Blaskok powiedział, że w operacji brało udział ponad 900 polskich żołnierzy. Uważa się, że większość imigrantów pochodzi z Iraku.

We wtorek wiceminister spraw wewnętrznych RP napisał na Twitterze, że granica Białorusi została zamknięta, a żołnierze są tam już od tygodnia.

Polska, as Litwa i inne kraje bałtyckie, rząd oskarża Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wysłał imigrantów do swoich granic, Stanowią zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

Oskarżają Łukaszenkę o wykorzystywanie imigrantów jako narzędzi w „wojnie hybrydowej”.

Mają nadzieję odpowiedzieć na tę akcję Na Białoruś nałożono unijne sankcje Po zeszłorocznych wyborach prezydenckich Zachód dostrzegł oszustwa i surowe represje wobec białoruskich demonstrantów.

Ursula Sarah Zilinska, ustawodawca Partii Zielonych w Polsce, wezwała w środę polskie media do przekazania ciepłej odzieży i jedzenia po doniesieniach, że około 50 osób – w tym dzieci – zostało uwięzionych na obszarze między polską i białoruską strażą graniczną.

Litwa była pierwszym krajem, który próbował sprowadzić do kraju dużą liczbę imigrantów. Polska powiedziała również, że niedawno była świadkiem powstania imigracyjnego.

READ  Polska odnotowuje liczbę zarejestrowanych imigrantów na granicy białoruskiej