22 września, 2021

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wysłała wojska do granicy białoruskiej wśród imigrantów

Setki polskich żołnierzy zostało wysłanych na granicę z Białorusią w celu wsparcia straży granicznej – poinformował w środę minister obrony RP o wzroście liczby migrantów chcących przedostać się do kraju.

Minister obrony Mariusz Blaskok powiedział, że w operacji brało udział ponad 900 polskich żołnierzy. Uważa się, że większość imigrantów pochodzi z Iraku.

We wtorek wiceminister spraw wewnętrznych RP napisał na Twitterze, że granica Białorusi została zamknięta, a żołnierze są tam już od tygodnia.

Polska, as Litwa i inne kraje bałtyckie, rząd oskarża Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wysłał imigrantów do swoich granic, Stanowią zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

Oskarżają Łukaszenkę o wykorzystywanie imigrantów jako narzędzi w „wojnie hybrydowej”.

Mają nadzieję odpowiedzieć na tę akcję Na Białoruś nałożono unijne sankcje Po zeszłorocznych wyborach prezydenckich Zachód dostrzegł oszustwa i surowe represje wobec białoruskich demonstrantów.

Ursula Sarah Zilinska, ustawodawca Partii Zielonych w Polsce, wezwała w środę polskie media do przekazania ciepłej odzieży i jedzenia po doniesieniach, że około 50 osób – w tym dzieci – zostało uwięzionych na obszarze między polską i białoruską strażą graniczną.

Litwa była pierwszym krajem, który próbował sprowadzić do kraju dużą liczbę imigrantów. Polska powiedziała również, że niedawno była świadkiem powstania imigracyjnego.

READ  Polskie otwarte wejścia są niesamowite