22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska uważa Francję za program nuklearny

Polska uważa Francję za program nuklearny

Polski rząd rozważa dodanie francuskiej spółki Électricité de France (EDF) do potencjalnego uczestnika drugiej fazy projektu energetyki jądrowej. Bloomberga zgłoszone.

Rozważano po wstępnym wyborze amerykańskich firm do budowy pierwszych w kraju reaktorów jądrowych.

Cytowany przez wiceministra klimatu Milosa Motykę Bloomberga „Decyzja w sprawie kolejnego zakładu i jego lokalizacji, która powinna zostać podjęta do 2028 roku, jest nadal kwestią otwartą i Francuzi są bardzo zainteresowani projektem”.

W 2022 r. kraj wybrał projekt Westinghouse Electric and Co Bechtel Komitet w sprawie budowy trzech reaktorów jądrowych.

We wrześniu 2023 roku Westinghouse Electric i Bechtel Group nawiązały współpracę w celu zaprojektowania i budowy obiektu energetyki jądrowej.

W tym samym miesiącu polskie przedsiębiorstwo Polskie Elektrownie Jądrowe zawarło umowę na usługi inżynieryjne z konsorcjum Westinghouse Electric i Bechtel.

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny badań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Profil firmy – bezpłatna próbka

Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą pobierania

Wierzymy w wyjątkową jakość profili naszych firm. Chcemy jednak, abyś podjął najskuteczniejszą decyzję dla swojej firmy, dlatego oferujemy bezpłatną próbkę, którą możesz pobrać, przesyłając poniższy formularz.

Według danych globalnych

Zakres kontraktu obejmuje sfinalizowanie szczegółów projektu reaktorów jądrowych AP1000 firmy Westinghouse, turbin wytwarzających energię oraz dodatkowej infrastruktury elektrowni.

Wraz z pojawieniem się w Polsce nowej administracji pod przywództwem premiera Donalda Tuska ewentualne przesunięcie się w kolejnych krokach w kierunku francuskim ma na celu poprawę stosunków z sojusznikami UE.

Motyka dodał: „Pierwszy plan powinien zostać wdrożony ze stroną amerykańską zgodnie z ustaleniami. Jeśli jednak chodzi o kolejne projekty z projektu, w tym drugą lokalizację, sprawa pozostaje otwarta.

READ  Kampania Hiszpanii po remisie 1:1 z Polską

Jak powiedział wiceminister klimatu Milos Motica, francuska technologia nuklearna funkcjonuje już w krajach europejskich, w tym w Finlandii i Wielkiej Brytanii.

Premier Tusk omawiał niedawno kwestie nuklearne z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem podczas wizyty w Paryżu.

Inicjatywa nuklearna wpisuje się w szerszą strategię Polski mającą na celu odejście od elektrowni węglowych i dostosowanie się do celów klimatycznych UE. Uruchomienie pierwszego projektu energetyki jądrowej o mocy 3,75 GW zaplanowano na 2033 rok. Jednak Motika wyraził zaniepokojenie osiągnięciem tego celu.