26 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wysyła do domu sześciu pływaków z Tokio

TOKIO – Sześciu polskich pływaków zostało odesłanych do domu z igrzysk olimpijskich w tym tygodniu po tym, jak krajowa federacja pływacka przybyła do Japonii z kilkoma zawodnikami.

Polska początkowo wybrała 23 pływaków na Igrzyska w Tokio, ale musiała zmienić swoją listę do 17 w oparciu o światowe zasady kwalifikowalności do pływania. Ponieważ drużyna dotarła już do Japonii, zdyskwalifikowani pływacy – kiedy wyjechali i złożyli przysięgę olimpijską – musieli w niedzielę, zaledwie kilka dni przed ceremonią otwarcia, odlecieć do Warszawy.

Jedna z pływaczek, Alija Doors, wyraziła oburzenie porażką Post na Facebooku I zażądał rezygnacji kierownictwa federacji.

„Wyobraź sobie poświęcenie 5 lat swojego życia i dążenie do kolejnego startu w najważniejszym sportowym wydarzeniu” – napisał Doors, który przypłynął do Polski na Igrzyskach 2012 i 2016. „Rezygnacja z życia osobistego i pracy jest jak poświęcenie rodziny”.

„6 dni przed wielkim finałem twoje marzenia zostały odrzucone z powodu niekompetencji osoby trzeciej” – dowiedział się.

W Wywiad Po powrocie do Warszawy powiedział, że on i jego towarzysze planują złożyć pozew i zażądać usunięcia funkcjonariuszy odpowiedzialnych za błąd. „Absolutne minimum to rezygnacja zarządu” – powiedział Doors. „Każda godność tego potrzebuje”.

Inni pływacy zostali zidentyfikowani jako Bartos Biszorovich, Alexandra Polańska, Mathews Sovanic, Dominika Kozakovska i John Holb w raportach informacyjnych i postach w mediach społecznościowych, że nie mogli konkurować.

Film udostępniony w mediach społecznościowych przez polskiego dziennikarza pokazał, że pływakom nakazano dzielić dom i pożegnać się z innymi członkami polskiej delegacji przed ich wyjazdem. Ostatni weekend.

W Długie oświadczenie Wyjaśniając pomyłkę, prezes Polskiego Związku Pływackiego Powell Slominsky przeprosił za pomyłkę, ale próbował poczynić pewne zarzuty wobec zasad kwalifikacji pływackich i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

„Jestem głęboko zasmucony, zasmucony i zgorzkniały z powodu tej sytuacji” – powiedział Słomiński w oświadczeniu. „Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Reakcja pływaków, ich emocje, atak na Polski Związek Pływacki są dla mnie zrozumiałe i uzasadnione.”

READ  Dlaczego narasta napięcie na białorusko-polskiej granicy?

Na Instagramie, Sovanik kontra kolej „Ludzie niekompetentni”, którzy przewodzą federacji pływackiej.

„Jestem tak zszokowany tym, co się stało, to dla mnie absurdalna sytuacja, nigdy nie powinno było się wydarzyć” – napisał. „Właściwie mam nadzieję, że w końcu wstanę z tego koszmaru!”