12 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska uruchamia pierwszy w Europie pilotaż płatności biometrycznych w salonach Empik – segment angielski

Polska uruchamia pierwszy w Europie pilotaż płatności biometrycznych w salonach Empik – segment angielski

Innowacyjny system, łączący biometrię tęczówki i twarzy, oferuje fintechowa firma PayEye we współpracy z Planet Pay – podała Polska Agencja Prasowa. To wskazuje Pierwszy w Europie pilotażowy program płatności biometrycznych W ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

System płatności biometrycznych w Empiku działa poprzez aplikację mobilną, w której użytkownik tylko raz wprowadza swoje dane osobowe oraz dane karty płatniczej. Podczas pierwszej transakcji system wymaga potwierdzenia za pomocą PIN-u lub numeru telefonu. W przypadku kolejnych transakcji użytkownicy odwiedzają specjalny terminal w celu dokończenia płatności.

„Wprowadzamy w Polsce zupełnie nową technologię, przenoszącą biometrię na wyższy poziom […] Biometria to coś, z czego korzystamy już na co dzień, na przykład odblokowywanie telefonów za pomocą odcisku palca lub skanu twarzy. Teraz możemy płacić bez żadnych urządzeń, kart czy telefonów, to naprawdę duży krok naprzód” – powiedziała Marta Życińska, dyrektor generalna polskiego oddziału Mastercard Europe. Podkreśliła pionierską rolę Polski w nowoczesnych systemach płatności. Kraj był pionierem płatności zbliżeniowych w 2007 roku Zaakceptowano.


Polska została wybrana na pioniera projektu ze względu na zaawansowaną infrastrukturę płatniczą. Według MasterCarda, 80% Polaków korzysta z biometrycznych zabezpieczeńA wszyscy ludzie w wieku 18–25 lat mają kontakt z danymi biometrycznymi.

Rozwiązanie płatności biometrycznych w Empiku możliwe jest dzięki polskiej spółce fintech PayEye, która w oparciu o nią opracowała autorską technologię. Połączenie biometrii oczu i twarzy. Firmy muszą wyposażyć się w specjalny terminal „iPos”, aby akceptować płatności PayEye. Dokładna kalibracja systemu sprawia, że ​​nie ma ryzyka przypadkowej płatności patrząc na terminal.

READ  Al Qemzi zdobywa pole position w Polsce - Aktualności

Trzymiesięczny program pilotażowy będzie prowadzony w następujących lokalizacjach:

  • Galeria Mokotów w Warszawie
  • Bielany we Wrocławiu
  • Bośnia w Poznaniu
  • Galerii Kazimierz w Krakowie
  • Centrum handlowe M1 w Czeladzi

(jh)

Źródło: PAP