Bezkontaktowe limity kosztów będą zachęcać do przyjęcia cyfrowych rozwiązań płatniczych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Covit-19 miał pozytywny wpływ na przejście na gospodarkę bezgotówkową w wielu wschodzących krajach europejskich, a polscy konsumenci wydają się być bardzo podekscytowani zmianą.
Wyniki w tym miesiącu są nowe PXP Badanie finansowe dotyczące wpływu Covit-19 na konsumentów w sześciu krajach europejskich, a mianowicie w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Polsce i we Włoszech, wykazało, że Polacy bardzo chcą całkowicie wyeliminować pieniądze: 54 procent respondentów mieć pozytywny stosunek do pomysłu.
Spośród sześciu krajów objętych badaniem polscy konsumenci reprezentowali największą liczbę przejść na płatności nieepidemiologiczne – 70 procent respondentów twierdzi, że od początku 2020 roku brakowało im gotówki.
Polscy klienci mają również duży wpływ na dostępność opcji płatności zbliżeniowych – 80 proc. respondentów twierdzi, że chętniej wyda pieniądze na sprzedawców świadczących takie usługi.
Przejście na płatności bezgotówkowe przynosi regionowi wiele korzyści.
Takie płatności są nie tylko bardzo wygodne dla konsumentów i sprzedawców detalicznych, ale mogą również pomóc w ograniczeniu oszustw podatkowych i prania pieniędzy, ponieważ tworzą przejrzysty, cyfrowy ślad.
„Jeszcze przed epidemią koronawirusa zaczęliśmy dostrzegać globalne przejście od papierowych pieniędzy do płatności elektronicznych. Jednak epidemia niewątpliwie to przyspieszyła” – powiedziała Ellen Blaco. pieniądze.co.uk Mówi Rosnąca Europa.
„W ciągu ostatnich 12 miesięcy w ponad 40 krajach zaobserwowaliśmy zwiększenie limitów płatności bezkontaktowych, a rząd Wielkiej Brytanii kładł nacisk na korzystanie z bezkontaktowych metod płatności”.
Znaczna część krajów wschodzących Europy pozostaje w tyle za innymi częściami kontynentu, z najniższymi taryfami bezkontaktowymi w Europie. .
Nie wyklucza to jednak adopcji w Polsce, która ma najniższy w Europie limit taryf bezdotykowych – wynika z nowego raportu cash.co.uk dotyczącego społeczności bezgotówkowych.
Każdy zakup powyżej 100 zł (około 22 euro) wymaga podania kodu PIN.
Europejska Próba Płatności
Chociaż Szwecja jest jedynym krajem Europy Zachodniej o równoważnym limicie kontaktów wynoszącym 40 funtów brytyjskich (46,5 euro), każdy wschodzący kraj europejski zalicza się do tej kategorii.
Tylko trzy kraje bałtyckie: Bułgaria, Chorwacja, Słowacja i Estonia, Łotwa i Litwa (wykluczone z badania w Czeczenii) mają bezkontaktowy ekwiwalent taryfy இங்கிலாந்து 40.
Według pieniądze.co.uk, Kanada jest uznawana za najbardziej bezgotówkowy kraj na świecie i ma najwyższy limit płatności bezdotykowych wynoszący 170 euro.
Unia Europejska ostatnio zintensyfikowała wysiłki na rzecz usunięcia ograniczeń płatności w celu przejęcia Ameryki Północnej i Azji Wschodniej, aby powstało społeczeństwo naprawdę bezgotówkowe.
Europejska Inicjatywa Płatności (EPI), ustanowiona w 2020 r., ma na celu stworzenie zintegrowanego rozwiązania taryfowego dla UE.
„Naszą misją jest wspieranie dalszego rozwoju zintegrowanej Europy, która jest kluczowym elementem naszej gospodarki”, mówi prezes EPI Joachim Schmால்ls.
Obecnie EPI obejmuje tylko banki z pięciu krajów UE, z których żaden nie znajduje się w Europie wschodzącej. Oczekuje się jednak, że ta inicjatywa będzie się rozszerzać w nadchodzących latach. . Chociaż wszystkie pięć krajów w EPI to państwa strefy euro, celem EPI jest „rynki euro i spoza strefy euro”.
Uniemożliwienie wielu społecznościom europejskim całkowitej bezgotówkowej sytuacji wiąże się z obawami o prywatność i możliwością wykluczenia osób starszych lub słabszych z sytuacji. .
„Oznacza to, że każdy ruch w kierunku gospodarki bezgotówkowej musi spotkać się ze zmianami w infrastrukturze i możliwościami legislacyjnymi, aby zapewnić, że każda osoba w społeczności ma wszystko, czego potrzeba, aby zapłacić za podstawowe towary i usługi” – mówi Blago.
W przeciwieństwie do wielu serwisów informacyjnych i informacyjnych, Rosnąca Europa Swobodnie czytać, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, nie jesteśmy związani ani reprezentowani przez żadną partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy jak najlepiej dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Twoje wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym wspaniałym obszarze.
Możesz przyczynić się Tutaj. Dzięki.
„Muzyk. Miłośnik kawy. Oddany badacz jedzenia. Webman. Namiętny guru internetu”.
More Stories
Wpływ siły wyższej na małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce na przykładzie pandemii Covid-19: wnioski na przyszłość
W 2025 roku Polska zwiększy wydatki na obronność do rekordowego poziomu
„Zmiana zasad gry”: Lockheed przedstawia pierwszy polski F-35