30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska spodziewa się wzrostu liczby przypadków COVID wraz z rozprzestrzenianiem się zmienności delta

27 grudnia 2020 r. ratownik medyczny został zaszczepiony szczepionką koronawirusową Pfizer-Bioentech (COVID-19) jako jedna z pierwszych osób w szpitalu w Warszawie. REUTERS / Kacper Pempel / File Photo

WARSZAWA, 19 lipca (Reuters) – Polska stoi w obliczu nowych przypadków koronawirusa, ponieważ wariant delta rozprzestrzenia się po tygodniach niskiego wskaźnika infekcji, podało w poniedziałek ministerstwo zdrowia.

Liczba nowych dziennych przypadków w Polsce wzrosła od tygodni do 100, ale minister zdrowia Adam Nietzsky ostrzegł, że średnia tygodniowa wzrosła o 13%.

„Potwierdzenie infekcji należy już do przeszłości… w nadchodzących tygodniach zobaczymy więcej wzrostów, co świadczy o zmianie wskaźnika reprodukcji wirusów (R), który powrócił do 1” – powiedział Nietzsche na Twitterze.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia powiedział, że zmienność delta wzrasta.

Polska w poniedziałek zarejestrowała 67 nowych przypadków koronawirusa i żadnych związanych z tym zgonów. U szczytu trzeciej fali wiosną dzienna liczba infekcji przekroczyła 35 000. W sumie odnotowano 2 881 491 przypadków i 75 215 zgonów.

Polska, zamieszkana przez około 38 milionów ludzi, do tej pory w pełni zaszczepiła ponad 16 milionów osób.

Raport Agnieszki Partesco i Pawła Florkiewicza; Edycja zabija Elcut

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  Polska widzi wzrost imigrantów z Afryki przez Rosję