18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Alpinista Alam Konezek reprezentujący Polskę na Igrzyskach Olimpijskich 2021

Polska — West Colorado Cross Country and Track and Field Alimza Koneisek kontynuuje swój bieg po studiach, biorąc udział w biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet dla swojej ojczystej Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Pierwsza runda biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet ma się odbyć w niedzielę 1 sierpnia na Stadionie Olimpijskim.

Na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce (Polskie Trasy Olimpijskie) Koneczek pobiegł w biegu indywidualnym w czasie 9 minut 27,79 sekundy, zajmując drugie miejsce za swoją siostrą Anetą Koneczek (9:25,98 PR) w klasyfikacji generalnej. Aneta biegała przez trzy semestry dla wspinaczy, gdzie pięć razy była Amerykanką, zanim została przeniesiona na University of Oregon.

W ciągu pięciu lat spędzonych na University of Western Colorado Alija Konisek była dziewięciokrotnym mistrzem kraju i piętnastokrotnym All-American. Stając się jednym z najbardziej utytułowanych alpinistów wszechczasów. Wcześniej był rekordzistą NCAA Division II w biegu na 3000 m z przeszkodami, osiągając najlepszy czas w college’u 9: 47,72.

Od ukończenia studiów wiosną 2019 roku Alija kontynuuje treningi i rywalizację na najwyższym poziomie. Obecnie jest sportowcem biegowym, trenuje online dla Saski Endurance Collective. Największe zwycięstwo Aliji po studiach nastąpiło, gdy wygrała bieg z przeszkodami na 3000 m kobiet na Światowych Igrzyskach Uniwersyteckich, zajmując piąte miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy, 28. w Mistrzostwach Świata IAAF i 17. w Mistrzostwach Europy.

Alicia będzie teraz reprezentować swoją rodzimą Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

READ  Zapowiedź posiedzenia Narodowego Banku Polskiego | pstryknąć