28 marca, 2024

Polska potępia Walię za wyjście z Ligi Narodów

Data publikacji: Zmieniono:

Cardiff (Wielka Brytania) (AFP) – Karol Świderski stracił jedynego gola w wygranym 1:0 meczu z Polską w Cardiff, gdy Walia spadła z najwyższej ligi Ligi Narodów.

Gareth Bale uderzył w poprzeczkę w czasie przerwy w występie, który zapewni szefowi Walii Robowi Page’owi mnóstwo zachęty przez dwa miesiące przed jego pierwszym występem w Pucharze Świata od 1958 roku.

Kontuzje Aarona Ramseya, Bena Daviesa i Joe Allena zmusiły Page do ponownego wyznaczenia składu testowego.

Ale Bale został odwołany ze startu po tym, jak rozpoczął czwartkową porażkę w Belgii 2:1 na ławce rezerwowych, ponieważ jego kondycja jest zarządzana przed Katarem.

Bale nie zapewnił gospodarzom ani jednej iskry, gdy spadły do ​​drugiej porażki w 22 meczach na Cardiff City Stadium.

Walia rozpoczęła wieczór z trzema punktami straty do Polaka.

Podopieczni Page’a mieli najlepsze szanse przed przerwą, kiedy strzał Brennana Johnsona został odparty przez jego kolegę z drużyny, Jamesa, a Don James strzelił tuż obok Wojciecha Szczęsnego.

Z drugiej strony Walia odmówiła Robertowi Lewandowskiemu jasnego gola, ale chwila magii napastnika Barcelony odwróciła grę.

Lewandowski skierował skaczącą piłkę na ścieżkę Świderskiego, który wpadł pod nacierającego Wayne’a Hennesseya.

Walia oblegała polską bramkę w ostatniej połowie godziny i miała pecha, że ​​nie uratowała przynajmniej punktu.

Szczęsny wykonał błyskotliwą interwencję, odwracając strzał Johnsona i uniemożliwiając Jamesowi znalezienie pożądanego dośrodkowania.

Page zapewniał pocieszenie przez całe 96 minut, a jego główka po raz kolejny spadła z poprzeczki w doliczonym czasie gry, aby powstrzymać Walesa przed jazdą LAFC do przodu.

Mimo zwycięstwa Polska zajęła trzecie miejsce w grupie A4, a do półfinału awansowała Belgia i zwycięzcy grupy Holandia.