22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska.  Polska delegacja do Hiszpanii

Polska. Polska delegacja do Hiszpanii

12 listopada reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra kolejny mecz w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022. Andora będzie dalekim zawodnikiem drużyny „biało-czerwonych”. Rzecznik PZPN mówi, że oczywistymi kandydatami do tego konfliktu są jednak nasi zawodnicy, którzy będą musieli zmierzyć się z trudnościami o charakterze instytucjonalnym.

– Przede wszystkim wyjazd do Andory to wyzwanie logistyczne, wiedzieliśmy o tym od miesięcy, a kiedy tam byliśmy i zwiedzaliśmy stadion, wybraliśmy dla drużyny hotel. Nie ma lotniska. Autobus zbliżał się ponad trzy godziny. Jeśli wykonamy pełną podróż – zaczynając od wyjazdu z hotelu, z którego korzystamy zwykle w Warszawie, transferu na lotnisko, przelotu i przejazdu busem do Barcelony, to pełna podróż w jedną stronę zajmie nam ponad osiem godzin. Wiemy, że gra jest bardzo ważna, zawodnicy muszą być aktualizowani i chcemy uniknąć takiej podróży – wyjaśnił rzecznik reprezentacji.

Czytaliśmy różne sceny i było sprawiedliwe, że zawodnicy, którzy ostatecznie pojechali do Polski na obóz treningowy, pojechali zamiast tego do Hiszpanii. Stworzymy dla siebie centrum szkoleniowe. Zatrzymamy się tam od poniedziałku 8 listopada do czwartku 11 listopada. Dzień przed meczem zabierzemy trenera do Andory, co zajmie dwie godziny. Ze względów logistycznych podjęto taką decyzję. Z Andory wrócimy po sobotnim meczu. Polecimy do Warszawy 13 listopada, gdzie przygotujemy się do meczu z Węgrami ”- powiedział Kvyatkovsky.

Rzecznik PZPN powiedział, że nie brakuje wystąpień uzupełniających w sprawie takiej decyzji.

– Mamy już centrum selekcji i finalizujemy umowy z tym obiektem. Okazuje się, że pogoda będzie znacznie lepsza, bo w listopadzie w Polsce może spaść śnieg. Zdecydowałem, że zostaniemy w Hiszpanii tylko ze względów logistycznych, bo słyszałem tyle podtekstów, że selekcjoner chciałby zostać w cieplejszym kraju. Potwierdził, że to bzdura.

Czytaj wszystko na Polsatsport.pl

READ  Unia Europejska może zaproponować zamrożenie finansów Polski i Węgier przed kwietniem

Sprawdź status WC Pakietu Zwolnień „Polska”

KN, Pulsat Sport